🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 30-40 yaşlarında bir bayanın nefes almasına bakın, normal gripten farksız diyenlerle paylaşın bu videoyu

https://www.facebook.com/Almanyaisveiscibulma/videos/1668937773271649

• 30-40 yaşlarında bir bayanın nefes almasına bakın, normal gripten farksız diyenlerle paylaşın bu videoyu

https://www.facebook.com/Almanyaisveiscibulma/videos/1668937773271649

Muhtemelen ağır astım veya bronşiti var normal hayatında.Bu virüs akciğer rahatsızlığı olanlar için zaten öldürücü.Virüsün etkisi bireyden bireye değişiyor.Mesala 21 yaşında biri öldü ülkesini hatırlamıyorum.Hemen bak gençte öldü dedi medya özellikle.Bakıyorsun adam zaten lösemi hastasıymış.

• Muhtemelen ağır astım veya bronşiti var normal hayatında.Bu virüs akciğer rahatsızlığı olanlar için zaten öldürücü.Virüsün etkisi bireyden bireye değişiyor.Mesala 21 yaşında biri öldü ülkesini hatırlamıyorum.Hemen bak gençte öldü dedi medya özellikle.Bakıyorsun adam zaten lösemi hastasıymış.

19 yaşındayım 2.5 yıl önce kanser hastasıydım 1 1.5 yıl önce yendim ayrıca bronşitim var.Ve ben 1 haftadır çok seyrek dışarı çıkıyorum market alışverişi felan .Hastalanacağım diye çok korkuyorum.

• 19 yaşındayım 2.5 yıl önce kanser hastasıydım 1 1.5 yıl önce yendim ayrıca bronşitim var.Ve ben 1 haftadır çok seyrek dışarı çıkıyorum market alışverişi felan .Hastalanacağım diye çok korkuyorum.

Geçmiş olsun güzel kardeşim.Kesinlikle sen aşırı dikkatli ol.Acil ihtiyaçlarını bile kendin halletme mümkünse.Ama korkmana gerek yok.Hastalıklarda yüksek moral ve enerji en büyük tedavidir.Sen bu hastalığın kat be kat öldürücü olanını kanseri yenmişsin.Demekki güçlü ve sağlam bir bünyen var :).O bünyene iyi bak.Beslenmene çok dikkat et mesala.

• 2009 yilinda domuz gribi salgininda Turkiyede 415 kisi olmustur, bu olenler icerisinde 121 hastanin 50 yas altinda, 27 si hamiledir. Cogu vakada grip ust solunum yolu rahatsizliklarina devaminda zaturreye cevirerek olume sebep olmustur. Tanidik geldi mi? bu domuz gribi her kis ortaya cikmaktadir ve ilacida bulundugu icin tedavi edilebilmektedir. Simdi bu yeni salgin icin felaket tellalligi yapmaktan vazgecin, elbette domuz gribinden daha yayilimci daha cok insana ulasiyor ve ulasacak ama sonbaharda ilaci bulunduktan sonra siradan bir hastalik konumuna dusebilir. Kabus senaryolarindan cikin, he buarada virusun ilerleyen zamanlarda gucunu kaybedebilecegi, bagisikliklik kazanma durumlarinin ortaya cikacaginida unutmamak gerek.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• 19 yaşındayım 2.5 yıl önce kanser hastasıydım 1 1.5 yıl önce yendim ayrıca bronşitim var.Ve ben 1 haftadır çok seyrek dışarı çıkıyorum market alışverişi felan .Hastalanacağım diye çok korkuyorum.

Geçmiş olsun.İlaç kullanıyor musunuz şuan? Bildiğim kadarıyla kanser hastaları birkaç yıl daha ilaca devam eder ve bu ilaç da bağışlık sistemini zayıflatabilir dikkat etmek lazım.

Einmal editiert, zuletzt von Baskentli ()

• Burada insanlar semt pazarları ve market alışverişi için dışarı çıkıyor sadece. Ama Kuşadası ve Didim'de durum öyle değil ben evden çıkmadığım için bilmiyorum ama duyduğum kadarıyla insanlar akın etmiş.

Didim'de semt pazarı için bugün hareketli. Dışarıda gençler geziyor. Market ve bankalarda hareket var. 2 gündür iyice sakinledi.

• Tatile gitmesinden çok yurt dışından gelenlerin durumu ortada, bu sene yurt dışına Turizm de açılmamak lazım, mümkünse tatiller evde geçer, zaten ekonomik olarak da bizi sallayacak, okulların kapanmasının şuanda alınan ve ileride alınacak tatil kararlarıyla yaz ortalarını hatta sonuna doğru bulabileceği durumu da var.Kısacası bu sene tatil yok..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Arkadaşlar bu Foldit kesinlikle zevki bir bilimsel oyun. Başta kolay gibi gözüksede ileri aşamalarda protein katlama bilgisi gerektiriyor ama yinede oyundaki 3 boyutlu protein yapısı gerçektekiyle hemen hemen aynı olduğundan Koronavirüs konusunda bilim insanlarına yardımcı olabilirsiniz.

https://www.reddit.com/r/Coron…ists_beat_coronavirus_by/

İndirmek ve üye olmak için

https://fold.it/

• Kişisel simülasyonumu ve tahminimi cuma paylaşmayı düşünüyorum. Agresif önlemlerin devam ettiği senaryoda vaka artış hızının pik ve down yapacağı zamanları göstereceğim. Down yaptığında zaten kontrol altına alınmaya başlamış anlamına gelecek. Aşı çalışmaları ve bilim insanlarına destek ise kesinlikle önemli, sonbahara sarkarsa yine bu bela ölümcül yönde mutasyon geçirerek devam edebilir.

• Kişisel simülasyonumu ve tahminimi cuma paylaşmayı düşünüyorum. Agresif önlemlerin devam ettiği senaryoda vaka artış hızının pik ve down yapacağı zamanları göstereceğim. Down yaptığında zaten kontrol altına alınmaya başlamış anlamına gelecek. Aşı çalışmaları ve bilim insanlarına destek ise kesinlikle önemli, sonbahara sarkarsa yine bu bela ölümcül yönde mutasyon geçirerek devam edebilir.

virüslerin direnç anlamında mutasyonları yılları alabilir böyle tahmin yazıları yazmayalım, yanıltabilir çoğu kişiyi.

• Bazı üniversiteler uzaktan eğitim yapacak ya vize kere kadar mesela durum kötü olduğu için sınavlar internetten yapıldı millet te keriz mi başka bir teknoloji cihazından baka baka yapar kopya çeker yani

• Viruse "Çin Virusu" demeye devam etmesi iyi oluyor Trump'ın.Dünya virusun nereden kaynaklı olduğunu asla unutmamalı ve bu olaylar bittiğinde hesap sorulmalı.Dünya baskı yapmalı bu iğrenç yemek kültürlerini değiştirmeleri için yoksa corana gider morana gelir sürekli dert.

Kültürden çok devletin tutumu önemli. 1970'lerden sonra kıtlığa tepki olarak izin verildi, bir daha da durdurulamadı. Yiyenler de lezzetinden yemiyor zaten, zenginler sözde pozitif sağlık etkilerinden dolayı doğal bir ilaç niyetine tüketiyor. Sonra bu hayvanlar ıslak marketlerde bir arada bulununca hastalık yayılıyor.