­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Bu ├╝lkede karantinaya al─▒nsa bile bizim insan─▒m─▒z buna ald─▒r─▒┼č etmeden d─▒┼čar─▒ ├ž─▒kar net s├Âyl├╝yorum.E─čer karantina al─▒nacaksa her soka─ča 2 3 polis b─▒rak─▒lmal─▒ anca ├Âyle olur.

• NTV Ve HaberT├╝rk AVM lerin ya i├ž lokantalar─▒ , oyun parklar─▒ ya da komple AVM lerin kapat─▒laca─č─▒ s├Âyleniliyor bakan─▒n a├ž─▒klamas─▒n─▒ bekleyece─čiz.

• Daha italya ve Fransa'n─▒n verileri girilmedi

hocam d├╝n bu zamanlar 8000 vaka ile 250 ├Âl├╝md├╝ ┼čimdi 5000 vaka ile 180 ├Âl├╝m var onlar da d├╝ne yak─▒n veri girerler gibi italyada vaka say─▒s─▒ da ├Âl├╝m say─▒s─▒ da d├╝┼čebilir bence karantinaya ba─čl─▒ olarak

D├╝┼čen bir ├ž─▒─čda hi├žbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

• ­čçČ­čçž ─░ngiltere'de resmi koronavir├╝s tahmini:

7,9 milyon ki┼či hastanelik olabilir

530 bin ki┼či ├Âlebilir

─░ngiltere, vir├╝s├╝ do─čal yay─▒l─▒m─▒na b─▒rak─▒p, ba─č─▒┼č─▒kl─▒k olu┼čmas─▒n─▒ bekleme stratejisi izliyor

Euronews

• 1720 : Marsilya Salg─▒n─▒

1820 : Kolera Pandemisi

1920 : ─░spanyol Gribi

2020 : Corona vir├╝s├╝ ­čĄö­čĄö

• Unfortunately, the media content can not be displayed. The content is no longer available or access is blocked.

Bizim insanlar─▒m─▒z e─čitilemezzzz

Bu ne rezilliktir ben utand─▒m. Alttaraf─▒ 12 g├╝n sabredecekler yemekleri verilip ihtiya├žlar─▒ kar┼č─▒lan─▒yor daha ne istiyorlar ├ž├Âzemedim.

• Spor salonu i┼čletiyorum ve karar─▒ sonuna kadar destekliyorum, kapat─▒lmas─▒ iyi oldu.Yar─▒n ila├žlama firmas─▒ ile anla┼č─▒p komple ila├žlat─▒ca─č─▒m salonu

• 1720 : Marsilya Salg─▒n─▒

1820 : Kolera Pandemisi

1920 : ─░spanyol Gribi

2020 : Corona vir├╝s├╝ ­čĄö­čĄö

corona di─čerlerinnin yan─▒na bile yakla┼čamaz ┼čuanda ama kontrolden ├ž─▒karsa o zaman milyonlara kadar gidebilir oras─▒ ayr─▒

• Bu ne rezilliktir ben utand─▒m. Alttaraf─▒ 12 g├╝n sabredecekler yemekleri verilip ihtiya├žlar─▒ kar┼č─▒lan─▒yor daha ne istiyorlar ├ž├Âzemedim.

d├╝nya vir├╝sle de─čil cehaletle sava┼č─▒yor bence

• https://www.taiwannews.com.tw/en/news/3898070

Tayvan bug├╝n 5 yeni koronavir├╝s vakas─▒n─▒n daha onayland─▒─č─▒n─▒, bu 5 ki┼činin tamam─▒n─▒n 15 ki┼čilik bir turist kafilesiyle 4-13 Mart aral─▒─č─▒nda T├╝rkiye'de bulundu─čunu s├Âyledi.

Yaln─▒zca T├╝rkiye'ye seyahat etmi┼čler ve Tayvan'a d├Ând├╝kten sonra 14 Mart'ta kendilerini hasta hissettiklerini s├Âylemi┼čler. 15 ki┼činin 5'inin testinin pozitif ├ž─▒kt─▒─č─▒ bug├╝n h├╝k├╝met taraf─▒ndan onaylanm─▒┼č.

• Bug├╝n saat 24.00 itibariyle

- Tiyatro

- Sinema

- G├Âsteri merkezi

- Konser Salonu

- Ni┼čan/d├╝─č├╝n salonu

- Çalgılı/müzikli lokanta/kafe

- Gazino

- Birahane

- Taverna

- Kahvehane

- K─▒raathane

- Kafeterya

- K─▒r bah├žesi

- Nargile salonu

- ─░nternet salonu/kafe

- Her t├╝rl├╝ oyun salonlar─▒

- Her t├╝rl├╝ kapal─▒ ├žocuk oyun alanlar─▒ (AVM ve lokanta i├žindekiler dahil)

- ├çay bah├žesi

- Dernek lokalleri

- Lunapark

- Y├╝zme havuzu

- Hamam

- Sauna

- Kapl─▒ca

- Masaj salonu

- SPA ve spor merkezlerinin

faaliyetleri ge├žici bir s├╝reli─čine durdurulacak.

• D├╝nde s├Âylemi┼čtim vir├╝sten daha ├žok cahil halk─▒m─▒zdan korkuyorum diye video ile kan─▒tlanm─▒┼č oldu.B├╝t├╝n ihtiya├žlar─▒ kar┼č─▒lanacak ne diye ka├žmaya ├žal─▒┼č─▒rs─▒n ki ?Allah ak─▒l fikir versin ya ne diyim..?(