🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu ülkede karantinaya alınsa bile bizim insanımız buna aldırış etmeden dışarı çıkar net söylüyorum.Eğer karantina alınacaksa her sokağa 2 3 polis bırakılmalı anca öyle olur.

• Daha italya ve Fransa'nın verileri girilmedi

hocam dün bu zamanlar 8000 vaka ile 250 ölümdü şimdi 5000 vaka ile 180 ölüm var onlar da düne yakın veri girerler gibi italyada vaka sayısı da ölüm sayısı da düşebilir bence karantinaya bağlı olarak

• 🇬🇧 İngiltere'de resmi koronavirüs tahmini:

7,9 milyon kişi hastanelik olabilir

530 bin kişi ölebilir

İngiltere, virüsü doğal yayılımına bırakıp, bağışıklık oluşmasını bekleme stratejisi izliyor

Euronews

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• https://www.taiwannews.com.tw/en/news/3898070

Tayvan bugün 5 yeni koronavirüs vakasının daha onaylandığını, bu 5 kişinin tamamının 15 kişilik bir turist kafilesiyle 4-13 Mart aralığında Türkiye'de bulunduğunu söyledi.

Yalnızca Türkiye'ye seyahat etmişler ve Tayvan'a döndükten sonra 14 Mart'ta kendilerini hasta hissettiklerini söylemişler. 15 kişinin 5'inin testinin pozitif çıktığı bugün hükümet tarafından onaylanmış.

• Bugün saat 24.00 itibariyle

- Tiyatro

- Sinema

- Gösteri merkezi

- Konser Salonu

- Nişan/düğün salonu

- Çalgılı/müzikli lokanta/kafe

- Gazino

- Birahane

- Taverna

- Kahvehane

- Kıraathane

- Kafeterya

- Kır bahçesi

- Nargile salonu

- İnternet salonu/kafe

- Her türlü oyun salonları

- Her türlü kapalı çocuk oyun alanları (AVM ve lokanta içindekiler dahil)

- Çay bahçesi

- Dernek lokalleri

- Lunapark

- Yüzme havuzu

- Hamam

- Sauna

- Kaplıca

- Masaj salonu

- SPA ve spor merkezlerinin

faaliyetleri geçici bir süreliğine durdurulacak.

• Dünde söylemiştim virüsten daha çok cahil halkımızdan korkuyorum diye video ile kanıtlanmış oldu.Bütün ihtiyaçları karşılanacak ne diye kaçmaya çalışırsın ki ?Allah akıl fikir versin ya ne diyim..?(

• Mevsim geçişlerinde ve sıcaklık dalgalanmaları dönemlerine dikkat etmek lazım. İşten eve evden işe giden biri olarak çok kötü hastalandım. Ateş.öksürük ve halsizlik var. Üç gün rapor verildi. Vücudun sırt bölgesi ağrıdan geçilmiyor vallahi. Titreme de var baş boyun bölgesi sıcak el kol bölgesi buz gibi ateşi de çıkaran bu olsa gerek. Dikkatli olmakta fayda var şu sıralar.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Bu habere göre 2 ihtimal var. Ya İstanbul'da virüslü vakalar dolaşıyor onlardan bulaştı yada tayvan'dan Türkiye'ye virüs getirdiler. Her 2 ihtimalde şuan Türkiye'de Corona sayısı bildiğimizden daha fazla. Bu hafta umre kafilesi ile bu Avrupa kafileleri sayesinde sayının fazla artacağını düşünüyorum.

• Bu habere göre 2 ihtimal var. Ya İstanbul'da virüslü vakalar dolaşıyor onlardan bulaştı yada tayvan'dan Türkiye'ye virüs getirdiler. Her 2 ihtimalde şuan Türkiye'de Corona sayısı bildiğimizden daha fazla. Bu hafta umre kafilesi ile bu Avrupa kafileleri sayesinde sayının fazla artacağını düşünüyorum.

Büyük İhtimal İstanbuda Hasta Vakalar Var.Şuanda İstanbul da Çok Kişiye Yaymış olabilirler