­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• ├ľn├╝m├╝zdeki so─čuk hava dalgas─▒ vir├╝s i├žin ├žok ├žok tehlikeli olaca─č─▒ %100 so─čuk havalarda ├╝┼č├╝tmek olabilir so─čuk alg─▒nl─▒─č─▒ olmu┼č olabilir v├╝cut direnci d├╝┼č├╝cek bu s├╝re├žte ├žok ├žok dikkat etmek gerekiyor yoksa k├Ât├╝ sonu├žlar olabilir benin fikrimce

• Arkada┼člar bende hastay─▒m valla 4 g├╝nd├╝r gribim ila├ž falan al─▒yorum aile hekimine gittim detayl─▒ bakt─▒lar ate┼č falan detayl─▒ incelediler 4 g├╝nd├╝r yat─▒yordum bug├╝n tekrar i┼če geldim i┼č yeride d├Âk├╝l├╝yor herkes hasta herkes triplerde kolonyalar havalarda u├žu┼čuyor. Dikkatli olmam─▒z gerekli Allah yard─▒mc─▒n─▒z olsun.

• 1)Spanish Flu ├Âl├╝m oran─▒ baz─▒ kaynaklarda %2,5-3 olarak ge├žiyor.

2)Closed casesda(Kapanm─▒┼č vaka raporlar─▒) grafikte g├╝nlerdir %6 ├Âl├╝m oran─▒ sabit kalmaya ba┼člad─▒. B├Âyle giderse en az Spanish Flu kadar ├Âl├╝mc├╝l oldu─ču kesinle┼čecek.

3) Daha da k├Ât├╝s├╝ sa─čl─▒k sistemimiz 1918'ten kat kat daha iyi. Ancak buna ra─čmen mortalite oran─▒ bu ┼čekilde. Bu vir├╝s├╝ kendi ba┼č─▒na salsak kimbilir neler yapar.

• Corona vir├╝s├╝ ├žekirge s├╝r├╝s├╝ne ge├žerse s─▒k─▒nt─▒ daha da artabilir diye d├╝┼č├╝n├╝yorum...

• Portekiz ligi: seyircisiz

Fransa ligi: seyircisiz

Premier League: seyircisiz

Avusturya Ligi: ertelendi

─░spanya Ligi: ertelendi

NBA sezonu: iptal edildi

Formula 1: tak─▒mlar ├žekildi

• Milli oyuncu Merih Demiral: "Koronavir├╝s sebebiyle ├žal─▒┼čmalar─▒ma bir s├╝re evimde devam edece─čim. Sa─čl─▒─č─▒m gayet iyi, panik olu┼čturacak bir durum yok."dedi.

• Stadyuma gidip ma├ž izlemek ile metrob├╝se binip seyahat etmek ayn─▒ ┼čey.. Hatta stadyum daha iyi diyebilirim havadar olmas─▒ a├ž─▒s─▒ndan o y├╝zden ma├žlar─▒n seyircisiz olmas─▒ ┼čuan i├žin zaten gereksiz. o zaman soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ da gelsin okullar da kapans─▒n avm ler de kapans─▒n kendi ekonomizi kendimiz bitirelim 1 vaka i├žin ?

Bilin├žsiz yaz─▒lar yerine so─čukkanl─▒ kal─▒p ki┼čisel hijyenimize de dikkat edelim yeterli arkada┼člar sakin olal─▒m...