­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• yunanistan da 2. Vaka ortaya ├ž─▒kt─▒ s─▒n─▒rda al─▒nan tedbirler ├žok yetersiz ben s─▒n─▒rda oturuyorum adamlar elini kolunu sallaya sallaya girip ├ž─▒k─▒yor sert tedbirler alinmiyor

• T─▒bb─▒ boyutunu yazd─▒m size domuz gribinde ne olduysa o olacakt─▒r dedim.

https://www.cdc.gov/flu/spotliÔÇŽemic-global-estimates.htm / https://www.thelancet.com/jourÔÇŽ-3099(12)70121-4/fulltext
    yukar─▒da ki kaynakta ├Âzetlersek domuz gribinin direkt ve dolayl─▒ yoldan neden oldu─ču 200 bin ├Âl├╝m var diyor solunum ve kardiyolojik.

2 taraf─▒n─▒ ele almak istedim hem t─▒bb─▒ boyutunu hemde sosyolojik etkisini fakat anlayamad─▒n─▒z beni. Siyasete indirgemedim orada ben toplum y├Ânetimi ve kitleler psikolojisi hakk─▒nda basit ufak bir ├Ârneklendirmeydi yazd─▒─č─▒m. Netice de madem pandemic olarak g├Âr├╝l├╝yor k├╝resel ├žapta bir olay. Madem toplu karantinalar isteniyor i┼čin sosyolojik etkisi de konu┼čulmal─▒, ├Âzenle alt─▒n─▒ ├žiziyorum siyasi de─čil sosyolojik. ─░yi g├╝nler.

• Bu hastal─▒─č─▒n ├žok abart─▒ld─▒─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum. 65 ya┼č ├╝st├╝ ve kronik bir hastal─▒─č─▒n─▒z yoksa s─▒k─▒nt─▒ yok. Oksijen tedavisi ile ├žo─ču ki┼či iyile┼čti zaten. Kuzenim ├žinde okuyor. Hayat canland─▒ diyor. ─░randa ├Âlenlerin ├žo─čuda 70 ya┼č ├╝st├╝ zaten.

• Bu hastal─▒─č─▒n ├žok abart─▒ld─▒─č─▒n─▒ d├╝┼č├╝n├╝yorum. 65 ya┼č ├╝st├╝ ve kronik bir hastal─▒─č─▒n─▒z yoksa s─▒k─▒nt─▒ yok. Oksijen tedavisi ile ├žo─ču ki┼či iyile┼čti zaten. Kuzenim ├žinde okuyor. Hayat canland─▒ diyor. ─░randa ├Âlenlerin ├žo─čuda 70 ya┼č ├╝st├╝ zaten.

─░randa gen├ž ├Âl├╝mleri var.

• ─░ran'da olan gen├ž ├Âl├╝mlerin neden hastalar─▒na iyi bakmamas─▒ ─░ran'─▒n.Solunum cihaz─▒ deste─či sa─člamaktan aciz bir ├╝lke ─░ran.

• 81. Sayfa olmu┼č ┼čayet g├Âz├╝nden ka├žmad─▒ysa bir ├žok ├╝lke ismini g├Ârd├╝m bu corona vir├╝s├╝n├╝n g├Âr├╝ld├╝─č├╝ dikkatimi ├žekti hi├žbir T├╝rk devleti ismini g├Ârmedim bizi ge├žtim di─čer T├╝rk devletlerinde de coraona isminin ge├žti─čini g├Ârmedim. Acaba sadece benmi buna denk gelmedim. Varm─▒ b├Âyle bir durum, sizin g├Ârd├╝─č├╝n├╝z?

Havan─▒n de─či┼čti─čini haber veren gen├ž uzuvlar de─čildir, bunu ├Ânce ya┼čl─▒ kemikler sezerler. hava-kars323uzays3271653126

• SON DAK─░KA ─░ran Cumhurba┼čkan─▒ Yard─▒mc─▒s─▒ Masume ─░btikar'─▒n da korona vir├╝se yakaland─▒─č─▒ a├ž─▒kland─▒.

• SON DAK─░KA ─░ran Cumhurba┼čkan─▒ Yard─▒mc─▒s─▒ Masume ─░btikar'─▒n da korona vir├╝se yakaland─▒─č─▒ a├ž─▒kland─▒.

Kim ─░ranl─▒lar─▒ ve ├Âzellikle ─░ranÔÇÖ─▒n ─▒rk├ž─▒ devlet y├Ânetimini ├Âvmeye kalkarsa a─čz─▒na k├╝rekle vurulmas─▒n─▒ hak ediyor demektir

B─▒rak─▒n Devleti , kabile bile de─čiller

Bu Irk├ž─▒ ─░ran kafas─▒ SuriyeÔÇÖde de ba┼č─▒m─▒za i┼č a├ž─▒p 2 milyon m├╝lteciyi daha ├╝lkemize yap─▒┼čt─▒rmaya ├žal─▒┼č─▒yor ka├ž ayd─▒r.

Ayn─▒ ahmak kafa Korona vir├╝s AmerikaÔÇÖn─▒n bize operasyonu diyor

O kad─▒n─▒ da kabine toplant─▒s─▒na Amerikan Federalleri sokmu┼čtur , yersen