🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Valla kendimiz veya sevdiğimiz bir yakınımız yakalandığı zaman o rakamlar bizim için %100 olmuş oluyor. Ölenin kıyameti koptuğu gibi. Tedbirlere devam edin.

• Bu hastalığı insanlar küçümsedikçe üzülüyorum şu son 1 ay da yaşadıklarımı Allah kimsenin başına vermesin. Önce Babannem umre den geldi korona virüse yakalanmış 25 gün hastanede yattı 3 gün yoğun bakımda yattı çok şükür atlattı. Sonra annemin babası yakalandı Babannemle hiç bir teması olmadığı halde 10 gün yoğun bakımda yattı malesef Perşembe günü kaybettik Dedem den hem annem hem teyzem yakalandı teyzem 8 gündür hastanede bişeyi yok çok şükür annemde bugün hastaneye alındı çok şükür annemde de bişey yok sadece testleri bugün pozitif çıktığı için tedbir amaçlı aldılar. Babam ben ve kardeşimin testleri bugün negatif çıktı ama annemle temas ettik bizde bugün önümüz de ki 10 gün boyunca çıkmasın diye dua etmekten başka çaremiz yok. Dedem vefat edince karantina da olduğumuz için ev kapısından dışarı çıkamadık o kadar zor bir durum ki anlatamam Allah kimsenin başına vermesin tedbiri elden bırakmayın nolur insan yaşamadan bazı şeyleri anlayamıyor.

Furkan başın saolsun, rabbim sizlerede şifa versin, inşallah en kısa zamanda sıhhatinize kavuşursunuz ailecek..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Yılmaz Erdoğan'dan koronavirüs günlerini anlatan Babam ile Sosyal Mesafe dizisi geliyor. Erdoğan, yeni çalışmanın ilk bölümünü bitirdi.

• Bu hastalığı insanlar küçümsedikçe üzülüyorum şu son 1 ay da yaşadıklarımı Allah kimsenin başına vermesin. Önce Babannem umre den geldi korona virüse yakalanmış 25 gün hastanede yattı 3 gün yoğun bakımda yattı çok şükür atlattı. Sonra annemin babası yakalandı Babannemle hiç bir teması olmadığı halde 10 gün yoğun bakımda yattı malesef Perşembe günü kaybettik Dedem den hem annem hem teyzem yakalandı teyzem 8 gündür hastanede bişeyi yok çok şükür annemde bugün hastaneye alındı çok şükür annemde de bişey yok sadece testleri bugün pozitif çıktığı için tedbir amaçlı aldılar. Babam ben ve kardeşimin testleri bugün negatif çıktı ama annemle temas ettik bizde bugün önümüz de ki 10 gün boyunca çıkmasın diye dua etmekten başka çaremiz yok. Dedem vefat edince karantina da olduğumuz için ev kapısından dışarı çıkamadık o kadar zor bir durum ki anlatamam Allah kimsenin başına vermesin tedbiri elden bırakmayın nolur insan yaşamadan bazı şeyleri anlayamıyor.

Allah rahmet eylesin, Başınız sağolsun... Rabbim tüm hastalarımıza acil şifalar versin...

• Biz 40 gündür evde hapsolduk ve kesin olarak en az 25 gün daha evde kalacağız ve dayanmaya çalışıyoruz bunlar 3 gün dayanamıyor beyefendiler. Tamam mecburiyet varsa anlarım ona eyvallah ama zevkine çıkıp böyle boş yere kalabalık yapıyorlarsa şahsen hakkımı helal etmiyorum..

Einmal editiert, zuletzt von Onur35 ()

• Fransa'nın Başkenti Paris'in banliyölerinden Bobigny'deki İbn Sina Hastanesi Acil Servisi Şefi Yves Cohen, BFMTV kanalına yaptığı açıklamada, 27 Aralık'ta solunum rahatsızlığı nedeniyle tedavi edilen kişinin Covid-19 a yakalandığı belirtti. (İlk koronavirüs vakasının 27 Aralıkta görüldüğünü)

• Zitat
    Brezilya başkanı Jair Bolsonaro, bugün Kovid-19 önlemlerine tepki mitingi yaptı ve binlerce insana seslendi. "Ekonomi her şeydir korkmayın dışarı çıkın."
    — Coronavirus ☣️ Turkish Agency (@CoronaTurkey) May 3, 2020

Brezilya bomba gibi geliyor...

:cold_face:

• Evet, Dünya da 3 şey döngüye girdi gibi. Cuma günü günlük yüksek vaka sayısı çıkması, pazar günlük yapılan testin en aza düşmesi.Pazartesi yeni vaka sayısının haftalık en aza düşmesi.Bu Amerika tarafından yapılan açıklamalar da muhtemelen 1-2 ay için de Çin in üstüne yüklenecekler ekonomik kaybı oradan çözmeye çalışacaklar.Bana öyle geliyor ki Amerika ve diğer batı bloğu rakamları fazla şişiriyor ki masaya elleri daha güçlü otursun.