🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Amerikan petrolü 28 usd den 14 usdye geriledi.Benzin alana üstüne para verecekler neredeyse.Çok dramatik bir hale dönüyor Amerika.Petrolün mü var derdin var ^^

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Arkadaşlar maskesi hala gelmeyen var mı? 15 gün önce verdim siparişimi daha sonra 1 kez daha verdim ama gelmedi henüz. Mesaj da gelmiyor. 15 gün olacak neredeyse. Maske satışı da yasak ve aynı maskeleri kullanmak zorundayız.

E- devletten sipariş ettiğim maskeler 2 hafta oldu gelmedi ama mesaj 3 gün önce geldi ezcaneden alabilirsiniz diye eczanelerde ise hiç maske yok yani maske filan yok anlicagin:thumbdown:

• İstanbul Sultangazideyim, maske olayını ilk duyduğumda hemen sipariş vermiştim gelmedi, daha sonra e devletten de en son dün olmak üzere 3 defa başvurdum ne gelen var ne giden. Ptt de direk evimin karşısında hemen.

• afrika ülkesi madagaskar covid organics adını verdiği ilacın tanıtımını yaptı madagaskar devlet başkanı ilacın testleri geçtiğini muhteviyatınında pelinotu olduğunu seri üretime geçeceklerini söylemiş

• Arkadaşlar maskesi hala gelmeyen var mı? 15 gün önce verdim siparişimi daha sonra 1 kez daha verdim ama gelmedi henüz. Mesaj da gelmiyor. 15 gün olacak neredeyse. Maske satışı da yasak ve aynı maskeleri kullanmak zorundayız.

Verilen numarada bazen sorun oluyormuş eczaneden gidip teyit ettirmeniz gerekiyormuş bir kaç gün önce haberlerde görmüştüm bi kontrol edin isterseniz biz alalı çok oldu

• afrika ülkesi madagaskar covid organics adını verdiği ilacın tanıtımını yaptı madagaskar devlet başkanı ilacın testleri geçtiğini muhteviyatınında pelinotu olduğunu seri üretime geçeceklerini söylemiş

Ne diyeyim inşallah bulmuşunuzdur. şu kendini büyük sanan ülkere bir derste böyle verilse

• Bugün harika bir hava var 27 derece ve full açık.Maalesef hava sonu yasak varken hava soğuktu şimdi yasağın kalktığı ilk gün hava sıcak ve sokaklar, caddeler full.

Burada da tam tersi hafta sonu çok iyiydi hava 25°C idi. Şimdi ise 12°C civarlarında. Geçen pazartesiye göre daha boş sokaklar,caddeler.

• Dünya geneli toplam vaka sayısında dikkatimi çeken bir durum var. Uzun süreli tabloya bakıldığında genellikle hafta sonu vaka sayılarında azalma ve hafta başından itibaren yeniden artış oluyor gibi duruyor. Bunun sebebi ne olabilir?

• Bafra'da 2 vefat var bugün virus yüzünden 54 ve 74 yaşlarında.Kalebodur ustasının iş yaptığı yerdeki 7 kişiye bulaştırmış virusu

Allah rahmet eylesin. Geçen il geneli açıklama haricinde hiçbir bilgim yok Bafrada neler oluyor, vakalar ne durumda vs. Bugün de sen yazmasan haberimiz olmazdı. Gerçi yerel haber sitelerine düşmüştür belki bakmadım daha ama ölüm sanırım ilk defa oluyor bafrada

• Bugün harika bir hava var 27 derece ve full açık.Maalesef hava sonu yasak varken hava soğuktu şimdi yasağın kalktığı ilk gün hava sıcak ve sokaklar, caddeler full.

Haftasonu da burada süper hava vardı özellikle Pazar günü tam piknik yapmalıktı içimden bir ah çektim^^

• Allah rahmet eylesin. Geçen il geneli açıklama haricinde hiçbir bilgim yok Bafrada neler oluyor, vakalar ne durumda vs. Bugün de sen yazmasan haberimiz olmazdı. Gerçi yerel haber sitelerine düşmüştür belki bakmadım daha ama ölüm sanırım ilk defa oluyor bafrada

Daha önce İstanbul'da vefat eden bazı Bafralılar burada gömüldü ancak evet maalesef Bafra'da 2 kişi hayatını kaybetti bugün.Virus çok bulaşıcı, virusu kalebodur ustasından kapmışlar.

• E- devletten sipariş ettiğim maskeler 2 hafta oldu gelmedi ama mesaj 3 gün önce geldi ezcaneden alabilirsiniz diye eczanelerde ise hiç maske yok yani maske filan yok anlicagin:thumbdown:

E-devletten sipariş vermiyenlerede geliyor diye biliyorum ablam sipariş vermemişti gelmiş ona mesela. Ayrıca evine gelmiyebilir yani sipariş versen bile bana öyle oldu eczaneden aldım mesaj yoluyla sanada kod geldiyse eczanelerden alıcaksın.. Buradada ilk gün maske yoktu eczanelerde orda çalışan birinin numarasını aldım ertesi gün arayarak öğrenmiştim gelip gelmediğini ve kolayca gidip aldım.

• E-devlet'ten sipariş ettiğim maskeler sonunda elime ulaştı. Eczanede dağıtılan maskelerde burun kısmında tel yoktu fakat E-devletten gelen maskelerde burun kısmında tel var.

• Son zamanlarda, askere, jandarmaya ve polise saldırılar çoğalmaya başladı iyice, yazları ikamet ettiğim memleketim, Balıkesir-Edremit'de dün gece, jandarma ve askerlere alçak bir saldırı olmuş, 2 asker yaralanmış.