­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Daha yolun ba┼č─▒nday─▒z, kimse 1 g├╝n vaka oran─▒ d├╝┼čt├╝ diye iyile┼čme beklemesin, ger├žek├ži olursak daha ciddi etkili tedbir al─▒r─▒z, erkenci yakla┼č─▒mlar ├žok riskli olabilir

• Hukumete sesleniyorum soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ ve ohal ilan etmeden bu i┼či kontrol alt─▒na a la maz sin l├╝tfen duy sesimizi;(

• 10 bin vakaya;

T├╝rkiye: 19 g├╝n

─░ran: 22 g├╝n

─░talya: 40 g├╝n

─░spanya: 45 g├╝n

Almanya: 50 g├╝n

Fransa: 55 g├╝n de ula┼čt─▒.

• En Y├╝ksek vakas─▒ tespit edilen ├╝lkeler aras─▒nda 10. s─▒raya girdik her g├╝n 1 s─▒ra atl─▒yoruz

D├╝n 12 idi bug├╝n 10 fakat daha fazla yukar─▒lara ├ž─▒kaca─č─▒m─▒z─▒ d├╝┼č├╝nm├╝yorum ├╝st├╝m├╝zdeki ├╝lkelerle vaka say─▒s─▒ konusunda fark─▒m─▒z fazla

• Sadece b├╝y├╝ksehirlere bak─▒yoruz da haberleri izliyorum ┼čuan do─ču b├Âlgelerimiz de durum vahim . Millet afedersiniz koyun koyuna geziyor i─čne atsan yere d├╝┼čmeyecek . Aylak tayfa bir yana dursun . Evine ekmek g├Ât├╝rmek zorunda b─▒rak─▒l─▒p d─▒┼čar─▒si ile m├╝naka┼čas─▒ devam eden on binlerce aile var . Bu onun su├žu de─čil . Soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ ┼×ARTTIR . Bu durumun Vebalini almaktansa ekonomi bir kenara b─▒rak─▒lmal─▒d─▒r .

• T├╝rkiye en ├žok koronavir├╝s vakas─▒ g├Âr├╝len ilk 10 ├╝lke aras─▒nda girdi!

23 Mart: 20. s─▒rada
    24 Mart: 20. s─▒rada
    25 Mart: 18. s─▒rada
    26 Mart: 15. s─▒rada
    27 Mart: 14. s─▒rada
    28 Mart: 14. s─▒rada
    29 Mart: 13. s─▒rada
    30 Mart: 12. s─▒rada
    31 Mart: 10. s─▒rada

Durumun ciddiyetinde olmayanlar var halen ├žok ac─▒.

• Arkada┼č soka─ča ├ž─▒kma yasa─č─▒ gelmeden d├╝zelmez g├Âr├╝nen o i┼če gidene para kazanma zorunda olana i┼činden olmak istemeyene ne diyeceksin sen ├žal─▒┼č ├žal─▒┼č─▒rken vir├╝s├╝ kap biz bize yeteriz para topluyoruz sana vericez demeyle olmuyor madem g├╝├žl├╝ ├╝lkeyiz ├Ânce ekonomi de─čil sa─čl─▒k demesini bilmeliyiz gidenler kimilerine g├Âre bi┼čey ifade etmeyebilir ama can bu can sa─čl─▒k ne derler ├Ânce sa─čl─▒k yine diyorum yine bu laneti yendikten sonra ben haz─▒r─▒m sabah ak┼čam ├žal─▒┼čmaya ├╝retime ama ┼čimdi de─čil Allah yar ve yard─▒mc─▒m─▒z olsun her┼čey para de─čil bazen

• D├╝n 12 idi bug├╝n 10 fakat daha fazla yukar─▒lara ├ž─▒kaca─č─▒m─▒z─▒ d├╝┼č├╝nm├╝yorum ├╝st├╝m├╝zdeki ├╝lkelerle vaka say─▒s─▒ konusunda fark─▒m─▒z fazla

Test say─▒miz az, o y├╝zden ger├žekler ├žabuk ortaya ├ž─▒km─▒yor, ama konu ger├žeklerse zaten ilk 5te bilelim kendimizi, tedbirlerimizi ortaya ├ž─▒kmam─▒┼č ger├žeklere g├Âre almal─▒y─▒z, g├Âr├╝nen aldat─▒c─▒ rakamlara g├Âre de─čil

• T├╝rkiye'de

bir ├Ânceki g├╝ne g├Âre
    vaka art─▒┼č h─▒z─▒:

%17
    ├Âl├╝m art─▒┼č h─▒z─▒:

%28

• Pazar g├╝n├╝ 23 ├Âl├╝ vard─▒ bug├╝n 46 ├Âl├╝ var.2 g├╝nde 2 kat artt─▒ ├Âl├╝m say─▒s─▒.