­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• ABD saat fark─▒ndan dolay─▒ gece 12 sen sonra da yeni vaka bildirimi yapabilir ama Almanya ve Fransa ile saat fark─▒ ├žok yok. Ve genelde bu saate kadar g├╝ncelleme bitmi┼č oluyor. Umar─▒m oralarda kontrol alt─▒na al─▒nm─▒┼čt─▒r. Bir yerden bir umuda ihtiyac─▒m─▒z var

umut ar─▒yorsan─▒z buyrun
    https://en.wikipedia.org/wiki/ÔÇŽ_pandemic_on_cruise_ships
    gemiyi ├Âzellikle se├žiyorum tam bir laboratuvar ortam─▒ gibi hastal─▒k ba┼člay─▒p 696 ki┼či ye etki edene kadar d─▒┼čar─▒dan hi├ž giri┼č ├ž─▒k─▒┼č yok. 696 ki┼činin 410 hi├ž bir belirti g├Âstermemi┼č hastal─▒klar─▒ s├╝resince.Toplamda 710 vaka var ama 14 ki┼či ini┼č yap─▒ld─▒ktan sonra hastalanm─▒┼č.Neyse %60 nda belirti yok. hastal─▒─č─▒ ge├žiriyorlar.Geminin ya┼č ortalamas─▒ 58 tabi bu say─▒lar─▒n i├žinde personel de dahil o y├╝zden ortalama baya d├╝┼č├╝yor 70 ya┼č ve ├╝st├╝ geminin %33 ├╝ne tekab├╝l ediyor ki 70 ve ├╝st├╝ muhtemelen sadece yolcudur. Ya┼čl─▒ denilen ─░talya n─▒n 2018 verilerine g├Âre ya┼č ortalamas─▒ 46.3 gemiden 10 ya┼č daha ufak devam edelim geminin ├Âl├╝m oran─▒ 1.4 sadece semptom g├Âsterenleri katarsak %3.5 en k├Ât├╝ senaryo ┼ču anda durumu kritik 15 ki┼či var hepsi vefat etse %8.9 diyeceksiniz ki y├╝ksek oran 8.9 ama dikkat edin ya┼č ortalamas─▒ ├žok y├╝ksek geminin.Ben ├çin nin verdi─či rakamlara ┼č├╝phe ile bak─▒yorum tamam ama bu gemi direk test ortam─▒yd─▒. Buradan ne sonucu ├ž─▒karmam─▒z laz─▒m. Gemi tam karantinadayd─▒. kamaras─▒ndan ├ž─▒kmad─▒ kimse d─▒┼čar─▒.Hi├ž bir ┼čey i├žin ge├ž de─čildir arkada┼člar ba┼čtan sonra tam tedbirde ne oldu─ču gemi ve japonya ├Ârneklerinde belli.Ben rakam konusunda Almanya n─▒n da ├žok ├╝├žka─č─▒t yapaca─č─▒n─▒ sanm─▒yorum.Tam disiplinde kat─▒ karantinaya alirsak kendimizi bu olay─▒ ├žok ├žok az hasarla atlabiliriz. Yetmedi mi umut 3 hafta ├Ânce hi├ž bir tedavi adam ak─▒ll─▒ konu┼čulmuyorken ┼čimdi kandaki antikor s─▒tma aids ila├žlar─▒ konu┼čuluyor 1 hafta sonra ne olaca─č─▒n─▒ bilemeyiz ┼č├╝phesiz ├žok daha g├╝zel ve kesin haberler gelir tedavi ,ila├ž veya a┼č─▒ hakk─▒nda . Buyrun umut burada .
    Korkuyor muyum? Evet hemde ├žok.Kendimden ├žok ailem tan─▒d─▒─č─▒m veya tan─▒mad─▒─č─▒m birine bula┼čt─▒r─▒rm─▒y─▒m onlara zarar verir miyim gelir mi diye.├ľnlem al─▒nmaz ise o k├╝├ž├╝k gibi g├Âr├╝len rakamlar ├žok ac─▒ olur neticede %1 bile 80.000.000. milyonluk ├╝lkede 800.000 demek.

• Turkiyede ki verilerin gercekligine bir benmi inanmiyorum. Benmi cok fesatim yoksa bircok kisi benim gibi dusunup sadece sayilara inanmakmi istiyor?

pek saklayabileceklerini sanmasam da bu hafta sakl─▒yorlarsa ├ž─▒kar kokusu

• ┼čimdi ┼č├Âyle cnnt├╝rkde mehmet hoca vir├╝s├╝n ├Âyle s├Âylendi─či gibi 3 saat havada as─▒l─▒ kalmad─▒─č─▒n─▒ 1 dakikada yere indini─čini s├Âyledi bununda yanl─▒┼č terc├╝meden kaynakland─▒─č─▒n─▒ s├Âyledi yani o kadar ├žok bilgi kirlili─či ve bilgiyi kirletmek isteyen insan varki ben devletin bakanl─▒─č─▒n─▒n resmi olarak a├ž─▒klad─▒klar─▒na inanmay─▒ tercih ederim.

• Turkiyede ki verilerin gercekligine bir benmi inanmiyorum. Benmi cok fesatim yoksa bircok kisi benim gibi dusunup sadece sayilara inanmakmi istiyor?

┼čuanda bence bildiklerini payla┼č─▒yorlar bence ama bilmedi─čimiz onbinlerce oldu─čuna ┼č├╝phem yok

D├╝┼čen bir ├ž─▒─čda hi├žbir kar tanesi kendisini olup bitenden sorumlu tutmaz

• ┼čuanda bence bildiklerini payla┼č─▒yorlar bence ama bilmedi─čimiz onbinlerce oldu─čuna ┼č├╝phem yok

Keske pinomaniye bagli olumlerin toplam sayisina erisebilecegimiz bir kaynak olsa. Covid disinda solunum yetmezligi ile olum sayilarinda standart disi bir artis olup olmadigi konusunda.

• D├╝nya Sa─čl─▒k ├ľrg├╝t├╝ uyar─▒yor

Covid19 hava yoluyla bula┼čmaz.Daha ├žok enfekte ki┼činin ├Âks├╝rmesi hap┼č─▒rmas─▒, konu┼čmas─▒ s─▒ras─▒nda sa├ž─▒lan damlac─▒klarla bula┼č─▒r.Kendinizi korumak i├žin 1 M mesafeyi koruyun.Y├╝zeyleri s─▒k dezenfekte edin.Ellerinizi y─▒kay─▒n.A─čz─▒n─▒za g├Âz├╝n├╝ze dokunmay─▒n.

• Program─▒ biraz izlemek istedim ne kadar gergin bir ortam var inan─▒lmaz rahats─▒z etti beni dayanamay─▒p kapad─▒m.

Bir g├Ân├╝ll├╝n├╝n y├╝re─činden daha g├╝├žl├╝ bir y├╝rek yoktur.

• Program─▒ biraz izlemek istedim ne kadar gergin bir ortam var inan─▒lmaz rahats─▒z etti beni dayanamay─▒p kapad─▒m.

Bunun sebebi hepsi ├žaresiz , istedikleri ┼čeyi daha do─črusu olmas─▒ gerekeni sadece ├Ânerebiliyorlar

• Keske pinomaniye bagli olumlerin toplam sayisina erisebilecegimiz bir kaynak olsa. Covid disinda solunum yetmezligi ile olum sayilarinda standart disi bir artis olup olmadigi konusunda.

Aynen hocam aynen bi onlari g├Ârsek bilsek.acaba bu hastalik haric nr kadar oluyor bu

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Deprem Bildirim Konusu 11k

• Gray Cities
    2. Replies
      11k
      Views
      747k
      11k
    3. Gokay80

1. Veri Payla┼č─▒m ve De─čerlendirme Merkezi 5.1k

• Interstellar
    2. Replies
      5.1k
      Views
      542k
      5.1k
    3. karasevda55

1. Do─ču Karadeniz Raporlar-Yorumlar 5.1k

• Interstellar
    2. Replies
      5.1k
      Views
      315k
      5.1k
    3. Kardelisiii2828

1. ­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu 23k

• Fease
    2. Replies
      23k
      Views
      1.7M
      23k
    3. Kardelisiii2828

1. Konu D─▒┼č─▒ [Genel Sohbet] 1.4k

• Interstellar
    2. Replies
      1.4k
      Views
      45k
      1.4k
    3. Tipi54

1. Futbola Dair Her ┼×ey [2019/20] 5.3k

• Samet
    2. Replies
      5.3k
      Views
      162k
      5.3k
    3. kilanli

En ├çok ─░fade G├Ânderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. ┼×ahsi Tahminler ve Yorumlar (2020/2021 K─▒┼č─▒) 8

• Aytac
    2. Replies
      8
      Views
      239
      8
    3. DoquKaradeniz28

1. HF 2020 Yaz Ligi Yar─▒┼čmas─▒ 14 (26.09.2020) Genel Yorumlama 13

• Samet
    2. Replies
      13
      Views
      357
      13
    3. bjk123

1. HF 2020 Yaz Ligi Yar─▒┼čmas─▒ 14 (26.09.2020)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      264