🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Boğaziçi Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nesrin Özören, "Bir takım hücre deneylerinde başarılı olduk. Yakında da hayvan deneylerine geçeceğiz" dedi.

• oranı veri diye paylaştım oran düşük ama vaka sayısına iyi diyemem geçende söyledim bizim hatamız şu oldu biz tedbirlere aynı şekilde 2 hafta yani bayram sonuna kadar devam etseydik şu sıralar binin altında vaka açıklıyor olabilirdik belkide bayram sonunda beşyüz altını görebildik ben çok değil sadece 2 hafta daha dişimizi sıkmalıydık sonrasında normalleşmeye başlamalıydık diye düşünüyorum

• baştan tedbir almayıp bağışıklık yada başka sebep öneri sürerek işi ciddiye almayan ülkerin açıkladıkları vaka sayıları dünyada 24 saatte açıklanan vaka sayılarının hemen hemen yarısını oluşturuyor mesala sadece amerika ve brezilyanın bugün açıkladığı sayı 30000 civarında az yada çok bir şekilde tedbir almış ülkelerde vaka sayıları bir şekilde kontrollü yükseliyor denilebilir

2 Mal editiert, zuletzt von Orasa ()

• Kültür ve Turizm Bakanı 28 Mayıs gibi iç turizm hareketlenmeye başlar demiş.Bu da 27 Mayıs gibi Türkiye genelinde seyahat yasaklarının kalkacağı konusunda soru işareti oluşturmuş oluyor benim gözümde.Ancak henüz çok erken olduğu fikrindeyim yani henüz salgında yeterli yayılma oranına inemediğimizi düşünüyorum.Ayrıca yeni vaka ile iyileşen sayısı arasındaki makas her geçen gün kapanıyor,bu da aktif vaka sayısının tekrar artışa geçme riskini oluşturuyor.

• ABD'de Seattle'in Kirkland bölgesinin yakınındaki Snohomish ilçesinde oturan emekli hemşire Jean, Aralık ayında kuru öksürük, vücut ağrıları, ve nefes darlığı gibi belirtiler gösterdiğini hatırlayarak Nisan ayında test yaptırdı. Vücudunda Covid-19'u atlatanlarda görülen antikora rastlandı.

• ABD'de Seattle'in Kirkland bölgesinin yakınındaki Snohomish ilçesinde oturan emekli hemşire Jean, Aralık ayında kuru öksürük, vücut ağrıları, ve nefes darlığı gibi belirtiler gösterdiğini hatırlayarak Nisan ayında test yaptırdı. Vücudunda Covid-19'u atlatanlarda görülen antikora rastlandı.

Virüs bilinenden daha önce Çin dışında başka bir yerde başlamış olabilir mi ? Bence öyle :)

• Sorulacak çok soru var ama cevaplar gelmeyeceği için hep içimde tuttum,

Mesala 3- 5 vakadan bu hale geldik, günlük 1600 hasta tespit ediliyorken Haziran ayında nasıl hız kesecegine inanılıyor, aklım almıyor, yukarıda bı sürü örnek bulaştırma vakaları var, tosun kesenlermi dersin, nişanlar mı dersiniz mevlitlermi dersiniz, nasıl hız kesecek bu meret birisi bana anlatsın, mesala başka sorular, sağlık bakanlığı elindeki filyasyon verilerini açıklarsa ülkemize virüsün nereden geldiğini, önlemlerin gerçekten etkili olup olmadığını anlarız ilk tespit edilen 1000 kişi mesala bunlara nereden bulaşmış açıklansın , Veya merak ettiğim verilerden biri daha,yurt dışı giriş çıkışı yasaklandiktan sonra ülkeye giren kişi sayısı ve karantinaya alınan kişi sayısı v.b.

• kamboçya bu zamana kadar 14bin küsür test yapmış 122 vaka bildirmiş onlarıda taburcu edip 0 vakaya düşmüş valla helal olsun

2 Mal editiert, zuletzt von Orasa ()

• kamboçya bu zamana kadar 16milyon küsür test yapmış 122 vaka bildirmiş onlarıda taburcu edip 0 vakaya düşmüş valla helal olsun

Hic inanmadim biliyor musunuz.dunyanin neredeyse en guvensiz ulkesi. 16 milyon testi nasil yapmislar..mantiksiz