🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Derince vaka sayısı 2 gün öncesinde 120 lerin üstünde görünüyordu , Kocaeli il geneli ise 1700 lü rakamlar vardı, Gebze izmit Derince Körfez hattı sıkıntılı durumda,bugün iş gereği izmit merkeze indim , yürüyüş yolu felan çok kalabalıktı çok üzüldüm, Bekirpaşa taraflarında da çoğu apartman karantina altına alınmış

Evet Mehmet Ali paşa da o civarlar karantinda olan yerler olduğunu duymuştum ama ben Derincede daha fazla olduğunu düşünüyorum en son sağlık bakanının paylaştığı haritaya ve kendi duyumlarıma göre kanımca en çok Kocaeli'de Körfez ve Derince ilçelerinde hasta olma ihtimali yüksek. Valinin açıklaması varmı rakamlarla ilgili ben görmemiştim çünkü ? Valla yürüyüş yoluna gitmeyeli 3 hafta oldu hatta izmite gitmeyeli diyelim para verseler gene gitmem şu durumda Araştırma hastanesinin önünden bile geçmemeye çalışıyorken millet havayı iyi buldu keyfini çıkarıyorlar demek devam etsinler sonucunada katlanmak zorunda kalırlar bu gidişle.

• Evet Mehmet Ali paşa da o civarlar karantinda olan yerler olduğunu duymuştum ama ben Derincede daha fazla olduğunu düşünüyorum en son sağlık bakanının paylaştığı haritaya ve kendi duyumlarıma göre kanımca en çok Kocaeli'de Körfez ve Derince ilçelerinde hasta olma ihtimali yüksek. Valinin açıklaması varmı rakamlarla ilgili ben görmemiştim çünkü ? Valla yürüyüş yoluna gitmeyeli 3 hafta oldu hatta izmite gitmeyeli diyelim para verseler gene gitmem şu durumda Araştırma hastanesinin önünden bile geçmemeye çalışıyorken millet havayı iyi buldu keyfini çıkarıyorlar demek devam etsinler sonucunada katlanmak zorunda kalırlar bu gidişle.

Valilik ilçe bazında rakamlar paylaşmadı ama Derince eğitim araştırmada görevli arkadaşım var , Derince için 60 evler , Derince merkez , Esentepe ve sopalı semtleri ağırlıklıymış , gene onun demesine göre , Gebze Körfez izmit Derince Gölcük diye sıralı vaka sayısı dedi,Allah yardımcımız olsun kardeşim,eski asker hastanesinin olduğu yere de Sahra hastanesi yapılıyormuş galiba

• Aslında maskenin öyle çokta bir önemi yokmuş, kalabalık pazar, market gibi bir yerlere girmedikten sonra takılması gereksizmiş, ben hiç takmıyorum.

Bravo,çok iyi yapıyorsunuz.Hiç takmayın sakın..Mazallah etrafınızdakileri hastalıktan korursunuz falan hiç gerek yok...Yani kendinizi düşünmüyorsunuz bari diğer insanları düşünün.Asemptomatik veya hastalığın kuluçka evresinde olup olmadığınızı nereden biliyorsunuz? Şu dönemde her insana hasta muamelesi yapmak gerekiyor. Maske korumuyor diye maske gereksiz demek de ayrı bir saçmalık..Maske sizi korumasa da eğer enfekteyseniz etrafınızdakilere yayma ihtimalinizi %80-90 oranında azaltır.Lütfen diğer insanlara da kötü örnek olmayalım:( Iyi forumlar.

• Bravo,çok iyi yapıyorsunuz.Hiç takmayın sakın..Mazallah etrafınızdakileri hastalıktan korursunuz falan hiç gerek yok...Yani kendinizi düşünmüyorsunuz bari diğer insanları düşünün.Asemptomatik veya hastalığın kuluçka evresinde olup olmadığınızı nereden biliyorsunuz? Şu dönemde her insana hasta muamelesi yapmak gerekiyor. Maske korumuyor diye maske gereksiz demek de ayrı bir saçmalık..Maske sizi korumasa da eğer enfekteyseniz etrafınızdakilere yayma ihtimalinizi %80-90 oranında azaltır.Lütfen diğer insanlara da kötü örnek olmayalım:( Iyi forumlar.

Ben kendimi gayet iyi hissediyorum sıkıntılı bir durumum olsa niye takmıyım ben zaten öyle doğrudüzgün dışarı çıkmıyorum. Ben gereksiz buluyorum hem ben dışarı çıktığım zaman zaten insanlardan baya bi uzak kalıyorum maskeye gerek yok bu durumda.

• şimdi konu dışı olacak ama herkesin dalga geçtiği şu luppo olayının arkasında bambaşka bir olay çıktı. herkes cebindeki parasına göre yaşar ben çok üzüldüm. kimseye ön yargıyla yaklaşmamak lazım

http://egeyebakis.com/ulkenin-…wrOTrHoyD6XjdaxdPV2UWRk30

• Brezilya test sayılarını mı güncellemiyor yoksa gerçekten bu kadar az mı test yapmışlar merak ediyorum açıkçası. 210 milyonluk ülkede 62 bin test nedir? Bir de eğer doğruysa test/vaka oranları %35 ki bu oran çok fazla açıkçası.

• Şehir dışı yasağı olmasına rağmen tanıdığım birisi memleketine gitmiş şahsi aracıyla 2 gün önce valilikten izin alarak gittiğini söyledi.Şehir dışı yasağı varken nasıl gidebiliyor bende izin almıştım yasak geldiği için izinim olmasına rağmen gidemedim bilen birisi var mıdır bu olayı?

• Bravo,çok iyi yapıyorsunuz.Hiç takmayın sakın..Mazallah etrafınızdakileri hastalıktan korursunuz falan hiç gerek yok...Yani kendinizi düşünmüyorsunuz bari diğer insanları düşünün.Asemptomatik veya hastalığın kuluçka evresinde olup olmadığınızı nereden biliyorsunuz? Şu dönemde her insana hasta muamelesi yapmak gerekiyor. Maske korumuyor diye maske gereksiz demek de ayrı bir saçmalık..Maske sizi korumasa da eğer enfekteyseniz etrafınızdakilere yayma ihtimalinizi %80-90 oranında azaltır.Lütfen diğer insanlara da kötü örnek olmayalım:( Iyi forumlar.

Bir insana laf sokmadan önce birazda mantık kurun yahu, neden acaba takmıyor diye filan belki insanlardan uzak duruyordur yada dışarı çıkmıyordur düşünün lütfen!!

• Beyoğlu Kaymakamlığınca yapılan açıklamada, Kızılay Meydanı, Zincirlikuyu, Fatih Sultan ve Müverrih Ali Caddeleri yarından itibaren 09.00-21.00 saatleri arasında 14 gün süreyle yayalar için giriş çıkışlara kapatıldı.

• Şehir dışı yasağı olmasına rağmen tanıdığım birisi memleketine gitmiş şahsi aracıyla 2 gün önce valilikten izin alarak gittiğini söyledi.Şehir dışı yasağı varken nasıl gidebiliyor bende izin almıştım yasak geldiği için izinim olmasına rağmen gidemedim bilen birisi var mıdır bu olayı?

Acil durumlar da izin verilebilir. Makul bir sebebi olduktan sonra..