🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Benim anlamadığım 28.000-4000 = 24.000 kişi neden teste tabi tutulmuş

Semptomların çoğunu göstermişler mi?

Doktorlar neden test istemiş bu şahıslara.

Normalde hergün bu kadar kişi gribal enfeksiyon belirtileri mi gösteriyordu bu hastalıktan önce

Oran düştükçe benim kafa daha da karışacak

Pozitif olanlara son bir haftadır kimlerle temasta bulundunuz diye soruyorlar verilen isimleri teste çağrıyorlar bizim komşularda öyle oldu 8 isim verdiler bir tanesi pozitif çıktı:(

• Ben şu kadarını biliyorum biliyorum derken şöyle benim bir arkadaşımın arkadaşı pozitif çıkmıştı ona kimlerle görüştün diye sormuşlar arkadaşımın adını da verince arayıp teste cağırmışlardı negatif çıkmıştı bu arada hiçbir sağlık sorunu yada belirtisi yoktu

Hem iyi hem kötü bu durum

Çünkü 40 bin vaka varken en az 400 bin test yapılmalıydı bana göre

Yine de çok kötü değil diye inanmak istiyorum

• şuanki vaka ve ölümlerin öncüsü geçirdiğimiz 10-12 gün önceki sonuçlardır ortalama olarak.

Nisanın son haftasi zaten bilimsel olarak saglik bakanligi aciklama yapmisti düşüş olacak diye. Bakalim.

#Evdekal

• Hocam istek üzerine mi yaptırdınız istek üzerine herkes yaptırabilir mi? Bu arada çok geçmiş olsun

Isyerine geldiler saglik mudurlugunden. Nefes darligim var suan. Kendim yaptiracaktim ama denk geldi.

Istanbulda ozel hastaneler yapiyor. Kimi bogazdan test kiti ile kimi kan alarak.

Muayene ucreti ortalama bir hastanede 100 lira. Isteyen herkese yapiyorlar diye biliyorum. Kafam rahatlasin illaki yaptirayim diyorsaniz nefes darligim var sanki diyebilirsiniz. Ozaman kesin yaparlar.

• Hem iyi hem kötü bu durum

Çünkü 40 bin vaka varken en az 400 bin test yapılmalıydı bana göre

Yine de çok kötü değil diye inanmak istiyorum

Ben test sayısındaki artışı olumlu buluyorum olumlu bulmam memnun olduğum anlamına gelmesin artışın bu şekilde devam etmesinide temenni ediyorum

• Isyerine geldiler saglik mudurlugunden. Nefes darligim var suan. Kendim yaptiracaktim ama denk geldi.

Istanbulda ozel hastaneler yapiyor. Kimi bogazdan test kiti ile kimi kan alarak.

Muayene ucreti ortalama bir hastanede 100 lira. Isteyen herkese yapiyorlar diye biliyorum. Kafam rahatlasin illaki yaptirayim diyorsaniz nefes darligim var sanki diyebilirsiniz. Ozaman kesin yaparlar.

Hocam evham yapmayın İnşallah temiz çıkar testiniz . Tekrar çok geçmiş olsun.🙏

• İstanbul da yoğun bakım çökmüş canlı şahitliğini yapıyorum sabah 8 den beri. Annem bu sabah beyin kanaması geçirdi ayrıca kolon kanseri tedavisi görüyor. Kanser tedavisi Koç üniversitesi hastanesinde gördüğü için buraya acile getirdik. Sabah 10 dan beri boş yoğun bakım ünitesi olmadığı için bu saate kadar acilde bekletiyorlar. İstanbul genelinde aramadığım yer kalmadı ayrıca 112 den de cevap bekliyoruz 8 saattir. Yani yoğun bakım boş muhabbeti yalan. Sistem iflas etmiş

Gecmis olsun Allah sifa versin. Annemi 1.5 sene once beyin kanamasindan kaybettik. Toptakipdaki koc hastanesi ise oradan bezmi aleme gec istersen direk gorus. Capa ve hasekide yakin oraya. Direk gorusunce belki bisey cikar.

• Maskenin nasıl takıldığını öğretmemiz lazım bazı insanlara.Pazar günü markete gittim belki rahat 10 kişi gördüm maskeyi sadece ağızını kapatmış burnu açık şekilde kullanan.Birde hiçbir işe yeramayan nano maske diye geçen siyah maskeleri takanlara engel olunmalı.

• Maskenin nasıl takıldığını öğretmemiz lazım bazı insanlara.Pazar günü markete gittim belki rahat 10 kişi gördüm maskeyi sadece ağızını kapatmış burnu açık şekilde kullanan.Birde hiçbir işe yeramayan nano maske diye geçen siyah maskeleri takanlara engel olunmalı.

Nano maske heryerde satılmaya başlamış çevremde takan çok kişi var uyarmama rağmen dinlemiyorlar.

• Entube sayısı 1000 i aşti ilk kez bugün maalesef ,daha pik tarihine uzagiz önümüzdeki günler çok daha zorlu geçecek Allah yardimcimiz olsun bir tahmin gibi değil öngörü olarak günlük vefat eden hasta sayimizda ciddi artış yasanabilir yakın zamanda;(

• Nano maske heryerde satılmaya başlamış çevremde takan çok kişi var uyarmama rağmen dinlemiyorlar.

Tam bir dolandırıcılık.Devletin bir an önce müdahale etmesi lazım.İnsanlar korunduklarını düşünüyorlar ama sıfır.Ayrıca hasta birisi taksa onu yaymaya devam edecek virusu.