23-24 Ocak Günübirlik Polar Atak

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hocam Çorumun Durumu Ne ?

• hocam elınıze saglık..marmara şubatı bekleyecek artık..bır 2008 senesı gibi neden olmasın mesela.o senede subatın 15 ıne kadar neredeyse havada bıle gorememısken 17 subat cıvarı gelen sistemi hala unutamam..o zamanlar ıstanbuldaydım..müthişti..insallah diyelım.

En sevdigim sistemlerden biri kendisi... 17 subat 2015,6 ocak 2017 ve 17 subat 2008... Ardindan ise 2012 ocak sonu-subat basi

• DEK'lerin şimşek ve şiddet tahmininde güvenilir olarak kullanılan Soaring Indexte Batı Karadeniz'de yüksek görünüyor. Yağışın şiddetli olduğu yerlerde yer yer tipi görülebilir. Düzce-Sinop arası riskli.

Storm Chaser hocam riskli bulduğunuz durumu tam anlayamadım :/

Karın ilk düşüşü sıradan değil, sihirli bir olaydır. Uyandığında yattığından daha farklı bir dünyaya gözlerini açarsın

Priestley

• Hadımköy'de çalışıyorum pencere tam karşımda bana inat eder gibi de bol güneşli bir hava var :) İnşallah yarın bu saatlerde bool kar görürüz :) Hava bu ne zaman ne yapacağı hiç belli olmaz ama gerçekten hocaları tebrik etmek istiyorum yağsa da yağmasa da 1 ay öncesinden yarın ki hava durumunu tahmin ettiler, şu an haber siteleri kar bekliyoruz kky bekliyoruz diye yazarken 1 ay öncesinden tahminlerini yaptılar seviyorum bu siteyi :)

• Kanal İStanbuldan çıkan toprakları hafriyatla karadenize 40 km doldurursak bu iş tamamdır. Her sene kar yağar İstanbula zira Düzceden biliyorum Akçakoca ile arasında 30 km var aralarında ufak bir tepe var Akçakoca yağmur kky alırken Düzce kara gömülüyor. Biraz da milletin stresini atayım istedim.

• Kanal İStanbuldan çıkan toprakları hafriyatla karadenize 40 km doldurursak bu iş tamamdır. Her sene kar yağar İstanbula zira Düzceden biliyorum Akçakoca ile arasında 30 km var aralarında ufak bir tepe var Akçakoca yağmur kky alırken Düzce kara gömülüyor. Biraz da milletin stresini atayım istedim.

Hocam Düzce den Akçakoca ya giderken şifalı suyu bilirsin orada araçla kaldığım çok oldu 😃

Hocam İstanbul'a yapay dağ yapılsa o topraklarla en uygun yer Sile ile Beykoz arasinda kalan kisim bence. Oralar cok alcakta kaliyo. 10 km lik bati dogu tabanli 2000 m yukseklikte bir dag yapilsa Araplar nasil yapay dag yaptiysa bizde de olur bence.