İç Anadolu Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Karaman’da kar değil ama 3 saatte yakın yer yer kuvvetli yağmur yağdı orta kuvvette devam ediyor kasımda gece bulgur şeklinde tutmayan bi kar gördük tam manasıyla Aralık ortasına geçtik örtülü bi kar yağışı çok ilimiz görmedi Ya gelecek Tam gelecek Akdeniz’in çalışması lazım

• kilanli hocam yağmur içinde kar içinde müjdeli haber bekliyoruz artık İç Anadolu bölgesi olarak istenilen yağışları bi türlü alamadık aldığımız yağışlar çok az en fazla 4, 5 sürüyor sonra kesiliyor kurak gidiyoruz Aralık ayında diz boyunda kar olması gerekirken dağlarımızda 5 cm bile kar yok artık tam gelsin

• kilanli hocam yağmur içinde kar içinde müjdeli haber bekliyoruz artık İç Anadolu bölgesi olarak istenilen yağışları bi türlü alamadık aldığımız yağışlar çok az en fazla 4, 5 sürüyor sonra kesiliyor kurak gidiyoruz Aralık ayında diz boyunda kar olması gerekirken dağlarımızda 5 cm bile kar yok artık tam gelsin

Aralik fena degil yagis acisindan. 22 23 unde inslalah özellikle karaman konya yöresi olmak üzere guzel yagislar alacaz.yagislar cok yuksekler haric yagmur olacak.bekledigim sert sistem tehir yapti. aslinda bizim yöre hadi cogu sene boyleydi. Dogu anadolu bile cok kritik durumda kar rekoru kiran bitlisin durumu ortada.

Bu sene ilik ve yagisli kis bekledigimi söylemiştim ona göre de gidiyor ama sistemler sıklasinca daha cok yagislar görücez

• Aralik fena degil yagis acisindan. 22 23 unde inslalah özellikle karaman konya yöresi olmak üzere guzel yagislar alacaz.yagislar cok yuksekler haric yagmur olacak.bekledigim sert sistem tehir yapti. aslinda bizim yöre hadi cogu sene boyleydi. Dogu anadolu bile cok kritik durumda kar rekoru kiran bitlisin durumu ortada.

Bu sene ilik ve yagisli kis bekledigimi söylemiştim ona göre de gidiyor ama sistemler sıklasinca daha cok yagislar görücez

kilanli hocam Sivas için tahmininiz nedir meteoroloji pzra kar yağışı gösteriyor yeri tutacak kadar olur mu?

• kilanli hocam bu yıl İç Anadolu bölgesinin güneyi ve doğusu için yüksek kar örtüsü alacağını söylüyorlar Doğu Anadolu için metrelerce kar alacağını söylüyorlar

toroslar mevki evet yagacaktır çunku akdeniz agırlıklı gecmesini tahmin ediyorum bu sene. zaten öylede gidiyor. ben 2001 2016 vari bi a.b bekliordum(genelde aralıkta olur) ama olmadı yinede a.b ın takılı kaldığı bir zaman dilimi olacaktır akdenizde bize ne kadar etkisi olur bilinmez

• kilanli hocam 2016 Karaman için uzun yıllar görülmemiş kar yağışı almıştık aralığın 18 den sonuna kadar çok yoğun kar yağmıştı Karaman merkez 1 metre 20 cm yakın kar yağmıştı yüksekler 2 metreyi geçmişti okullar 2 hafta tatil olmuştu Hadim de 3 buçuk metre kar vardı 1700m 2000 m arası değişen Hadim mernek yaylasında 5 metreden fazla kar vardı evler kaybolmuştu kardan muhteşem kış olmuştu o yıl

• kilanli hocam 2016 Karaman için uzun yıllar görülmemiş kar yağışı almıştık aralığın 18 den sonuna kadar çok yoğun kar yağmıştı Karaman merkez 1 metre 20 cm yakın kar yağmıştı yüksekler 2 metreyi geçmişti okullar 2 hafta tatil olmuştu Hadim de 3 buçuk metre kar vardı 1700m 2000 m arası değişen Hadim mernek yaylasında 5 metreden fazla kar vardı evler kaybolmuştu kardan muhteşem kış olmuştu o yıl

Hocam kilanli hocamın bahsettiği muhtemelen 2015-2016 kışı.O kış konya iç ege goller yöresi için baya kötü gecmisti ,niğde kayseri sivas hattı için ise yılbaşı ve 22 ocak sistemi gayet iyiydi yanlış hatırlamıyorsam

Evet ama bu sene ilik versiyonu olur onun

• Kar bekliyoruz artık kar. Yılbaşınada kar yok gibi görünüyor. Yağış geliyor lafları bile canımı sıkmaya başladı benim. Zira gelen yağışlar da kar değil yağmur. Ekinim yokki yağmura sevineyim. Kar sevdalısı olarak kar bekliyorum ve takibi bu nedenle yapıyorum. Sanırım birçok kişinin sesi oldum... 😔

• Son 2 senedir kışın ilk yarısı heba oluyor. 2. Yarısında da bir kez sağlam kar yağıyor 2 hafta soğuk oluyor hava sonra kış bitiyor. Dolu dolu bir kış yaşayamıyoruz ne yazık ki.