İç Anadolu Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Accunun mevsimlik tahminleri hariç, uygulama tahminleri ciddiye alınmaz. Takip edecekseniz YR NO, MeteoBlue, İlmeteo gibi uygulamalardan takip edin.

İl meteo'yu çıkar hocam.Ne deseler tersi çıkıyor.Bir site ECMWF'den veri alıpta bu kadar başarısız tahmin yapabilir.En ağır fiyaskosu 2015 senesine aittir.

12 Ocak 2015 sisteminde kilanli hocamda hatırlar.Afyon'a il meteo 5 cm anca kar yağar demişti MGM ise Afyon yoğun kar alacak demişti ikiside ECM'den alıyor verileri.Sonuç olarak 41 kg yağış düştü.6 kg'si yağmur 35 kg'si kar 11 saatte 50 cm birikim oldu.Şoka uğradığım sistemdir.Bu sistem bana ders oldu İl meteo bakılacak bir site değil.Onun yerine Meteocenter'ı tavsiye ederim.İl meteo en az 2 derecede sıcak gösterir.Bu arada o sistemde Sinanpaşa 66 kg yağış almıştı.Allah bilir kaç cm birikti.Afyon'a göre rakımıda 150 metre yüksekte.

• İl meteo'yu çıkar hocam.Ne deseler tersi çıkıyor.Bir site ECMWF'den veri alıpta bu kadar başarısız tahmin yapabilir.En ağır fiyaskosu 2015 senesine aittir.

12 Ocak 2015 sisteminde kilanli hocamda hatırlar.Afyon'a il meteo 5 cm anca kar yağar demişti MGM ise Afyon yoğun kar alacak demişti ikiside ECM'den alıyor verileri.Sonuç olarak 41 kg yağış düştü.6 kg'si yağmur 35 kg'si kar 11 saatte 50 cm birikim oldu.Şoka uğradığım sistemdir.Bu sistem bana ders oldu İl meteo bakılacak bir site değil.Onun yerine Meteocenter'ı tavsiye ederim.İl meteo en az 2 derecede sıcak gösterir.Bu arada o sistemde Sinanpaşa 66 kg yağış almıştı.Allah bilir kaç cm birikti.Afyon'a göre rakımıda 150 metre yüksekte.

Ben takip ediyorum, burada fena değil hocam. Ama ilmeteoya göre meteoblue ve yr no daha başarılı. Yorumunuz için teşekkürler. Dediğiniz siteye de bakayım bi. :)

• Ben takip ediyorum, burada fena değil hocam. Yorumunuz için teşekkürler. Dediğiniz siteye de bakayım bi. :)

harmanlayıp bakmak en iyisi.bu arada niğdeye 23 ünde bişeyler olacak şimdilik 7 ocak sistemi gibi ama ilerleyen günlerde daha geniş alanı kaplayıp niğde merkezi de etkileyebilir

• harmanlayıp bakmak en iyisi.bu arada niğdeye 23 ünde bişeyler olacak şimdilik 7 ocak sistemi gibi ama ilerleyen günlerde daha geniş alanı kaplayıp niğde merkezi de etkileyebilir

Sistemi gizlice takipteyim hocam merak etme. :) Gün geçtikte yağış miktarı durumu güzelleşiyor. Kütleler gene güney batıdan gelecek, toroslara takılmayız herhalde, ab karaya çıkıyor. Ecmwf de artırmış yağışı baya. Akşam çok kötüydü. Artık temkinliyim, ne kısa vade de ne de uzun vade de görünen görüntülere üzülüp sevinmiyorum. Geçen gün ki sistemde, diyagramın 6 saat içinde nasıl evrim geçirdiğini gördükten sonra dersimi aldım. Umutsuzluk yok.

Einmal editiert, zuletzt von Love of Air ()

• Ben takip ediyorum, burada fena değil hocam. Ama ilmeteoya göre meteoblue ve yr no daha başarılı. Yorumunuz için teşekkürler. Dediğiniz siteye de bakayım bi. :)

Meteocenter biraz geç günceller 11:30-12:00 gibi günceller.Diğer siteler muhtemelen ham verileri alıyor.İl meteo ise yorumluyor ama yorumlayınca daha da kötü tahmin yapıyor.

Bu arada bazı şehirler olamayabiliyor.Muhtemelen tahminleri WİNDY uygulamasıyla yapıyor.

• Meteocenter biraz geç günceller 11:30-12:00 gibi günceller.Diğer siteler muhtemelen ham verileri alıyor.İl meteo ise yorumluyor ama yorumlayınca daha da kötü tahmin yapıyor.

Bu arada bazı şehirler olamayabiliyor.Muhtemelen tahminleri WİNDY uygulamasıyla yapıyor.

Yanlış anladınız hocam. Baktığınız sitenin linki atar mısınız? Meteocenter adında bir çok site görünüyor google'da, emin olmak istedim.

• Sistemi gizlice takipteyim hocam merak etme. :) Gün geçtikte yağış miktarı durumu güzelleşiyor. Kütleler gene güney batıdan gelecek, toroslara takılmayız herhalde, ab karaya çıkıyor. Ecmwf de artırmış yağışı baya. Akşam çok kötüydü. Artık temkinliyim, ne kısa vade de ne de uzun vade de görünen görüntülere üzülüp sevinmiyorum. Geçen gün ki sistemde, diyagramın 6 saat içinde nasıl evrim geçirdiğini gördükten sonra dersimi aldım. Umutsuzluk yok.

Yine torolara takilacak baya fark olusacak.birinci zaten yagmur birakacak ikonci sistem o toroslarin yakinina bırakabilir kar veya genis alana

• Yine torolara takilacak baya fark olusacak.birinci zaten yagmur birakacak ikonci sistem o toroslarin yakinina bırakabilir kar veya genis alana

Gözlemlerime göre, genellikle mersin civarından tam güneyden kuzeye hareket eden kütleler takılıyor. Karaman, manavgat tarafından çapraz çıkan kütler de pek takılma olmuyor. Bakalım görelim, daha 3 gün var. Ab konumu değişecektir her zaman ki gibi. Biraz daha doğularsa süper olur.

• 18 subat 2012 bi gunde yagan kar miktari bu sene de toplam da hemen hemen aynu

kayseride merkezde bile 50 cme yakın örtü vardı bu sistemde az kalsa 2008 rekorunu zorluyorduk konumumda talasda 50 cm üstü rahat vardı ilginç tarafı genel bir sistemdi iç anadolunun tamamı güzel kar almıştı

• Ya Ne Yağdıysa Şükür Etmeliyiz Ama Gerçekten Çorum Için Cok Kötü Bir Kıştı Geçen Sene Ćok Güzeldi

• eger soğuk yeterli olsa 2016 aralık karaman konya sistemine benzer hatta bazı yonleriyle ondan daha iyi bir sistem vardı yüksekleri ama yine o görüntüleri görebilir ayrıntılar ilerleyen günlerde dahada güzelleşebilir