İç Anadolu Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yagis var 21 22 sinde zaten bi sistem olacagi belliydi o gunlerde.ben suanki goruntuden daha soguk olacagini dusniyorim.

Mart 7 ye kadar ise bi sisten bekliyorim insallah bize vurur.ama her zman olacak bi olay degil ozellilkle alcak kesimlerde.en son 2011 de olmuştu

hocam o 2011 mart sistemide sanırsam kayseri adına pek iyi değildi genellikle bölgenin batı kesimleri iyi diye hatırlıyom

• ozman soyle doyelim 2011 de olabilor 2015 de belkide sadece yukseklere yarayan 2003 gibi.yani bunaz benzer bir sistem olabilor.

Suan lik ne olacak ne gidecek hic belli degil bekleyecegiz hele bir 21 23 subat sistemini atalatlaim

• ozman soyle doyelim 2011 de olabilor 2015 de belkide sadece yukseklere yarayan 2003 gibi.yani bunaz benzer bir sistem olabilor.

Suan lik ne olacak ne gidecek hic belli degil bekleyecegiz hele bir 21 23 subat sistemini atalatlaim

hocam bu saatten sonra belki çok zor imkansıza yakın ama inşallah ortası şubat 2012 ayarı olması temennim iç egeden tut doğuya kadar gömülmüştü

• hocam bu saatten sonra belki çok zor imkansıza yakın ama inşallah ortası şubat 2012 ayarı olması temennim iç egeden tut doğuya kadar gömülmüştü

Ozman sbirya aktofti bunfan sonra yagislar grnelde sulu olur artik nadir gozuken yagislar olir 2011 2015 mart kasim 2014 gibi .bakalim inşalalh olir biri 28 i civari biri mart basi veya 6 7 si gibi ihtimal var

• Ozman sbirya aktofti bunfan sonra yagislar grnelde sulu olur artik nadir gozuken yagislar olir 2011 2015 mart kasim 2014 gibi .bakalim inşalalh olir biri 28 i civari biri mart basi veya 6 7 si gibi ihtimal var

Hocam Gfs son çıktısında Aksaray tamamen boş beni baya korkuttu bu kar çıktısı yurt geneli heryer pembe aksaray gri ama gfs yağışlarına saatlik baktığımda gayet güzel açık yeşil yağış gözüküyor değişecektir değil mi ?

• Hocam Gfs son çıktısında Aksaray tamamen boş beni baya korkuttu bu kar çıktısı yurt geneli heryer pembe aksaray gri ama gfs yağışlarına saatlik baktığımda gayet güzel açık yeşil yağış gözüküyor değişecektir değil mi ?

Yani tabiki hala onumuzde iki haftaya yakin surec var.

• Son güncellemelerde gösteriyorki bölgemiz 21-23 arası olan sistemden yararlanacak ama ne kadar yağış alacağız onu ve bölgenin neresi daha iyi alacak 2 güne belirli olur.

Asıl takip etmemiz gereken yer ise 26 Şubat 3 Mart arası dönem.
    Bakalım mermimiz tükenmek üzere bu saatten sonra ne vurursak o kar ❄️ 😎

• 21 sistemi ısrarla geliyor.ama oncede soylemistim 2014 kasim karaman konya sistemini andiryir.

Güney de etkili olacak orasi kesin gibi ama gelisme olacaktir zmanla daha genis alani etkileyebilecek potansiyelde.yagis kuvveti normal kimi yerde tabiki daha fazla etki gosterir.

Sonrasinda yinr ay soni da sistem beklentimiz devam ediyor

• 21 sistemi ısrarla geliyor.ama oncede soylemistim 2014 kasim karaman konya sistemini andiryir.

Güney de etkili olacak orasi kesin gibi ama gelisme olacaktir zmanla daha genis alani etkileyebilecek potansiyelde.yagis kuvveti normal kimi yerde tabiki daha fazla etki gosterir.

Sonrasinda yinr ay soni da sistem beklentimiz devam ediyor

Çorum yine cacık mı