Ankara Özel Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Devletin kurumu çıkıp internet sitesinden şu radar hakkında bir açıklama yapamıyor. Ülkenin başkentinin radarı bozuk bir buçuk aydır. Yazık vallahi..

Sağa, Sola bütçe ayırıp yemek varken neden vatandaşın yararına olacak bir şeyi yapsınlar ki ? Radarın yenilenmesi ya da tamirati belli ki yüklü bir maliyet gerekiyor o yüzden o parayı başka yerde yiyerek değerlendirdikleri aşikar. Benim zaten nezdimde MGM denen kurum vasatın bile altında olmuştur her zaman.

• Sağa, Sola bütçe ayırıp yemek varken neden vatandaşın yararına olacak bir şeyi yapsınlar ki ? Radarın yenilenmesi ya da tamirati belli ki yüklü bir maliyet gerekiyor o yüzden o parayı başka yerde yiyerek değerlendirdikleri aşikar. Benim zaten nezdimde MGM denen kurum vasatın bile altında olmuştur her zaman.

Malesef ülkemizdeki en gelişmemiş kurumlardan biri kendine bile hayrı yok desek yeridir.İstasyonlar desek saçma sapan veriler veriyor sel götürürken 3mm yağış dediğini biliyorum,radar desek sürekli bozuluyor hele oraj zamanları neredeyse her şimşeklenmede bozuluyor gerçekten hiçbir bütçe ve önem verilmeyen kurum gelişmemişlikte 1 numara...

• Malesef ülkemizdeki en gelişmemiş kurumlardan biri kendine bile hayrı yok desek yeridir.İstasyonlar desek saçma sapan veriler veriyor sel götürürken 3mm yağış dediğini biliyorum,radar desek sürekli bozuluyor hele oraj zamanları neredeyse her şimşeklenmede bozuluyor gerçekten hiçbir bütçe ve önem verilmeyen kurum gelişmemişlikte 1 numara...

Valla ben MGM yi bildiğimden beri adamların web sitesi bile aynı. Hele bi haritali tahmin yapıyorlar muhtemelen +50 yaş zamanında bi sekil ise girmiş birisi yapıyor. Yıllardır asla değişmedi. Yani her şeyi geçtim bari şu Web sitesini günümüze uyarlasalar en azından kullanabilirlik yükselir. Ama hoş Ankara nin kar rekorunu 30cm ölçen kurumdan bunları beklemek hata.. Gerçekten Meteorolijiyi bu kadar seven biri olarak böyle bir kurumun kalitesiz oluşu beni üzüyor.

• Valla ben MGM yi bildiğimden beri adamların web sitesi bile aynı. Hele bi haritali tahmin yapıyorlar muhtemelen +50 yaş zamanında bi sekil ise girmiş birisi yapıyor. Yıllardır asla değişmedi. Yani her şeyi geçtim bari şu Web sitesini günümüze uyarlasalar en azından kullanabilirlik yükselir. Ama hoş Ankara nin kar rekorunu 30cm ölçen kurumdan bunları beklemek hata.. Gerçekten Meteorolijiyi bu kadar seven biri olarak böyle bir kurumun kalitesiz oluşu beni üzüyor.

Yaptıkları hiç bir iş, girdikleri hiç bir veri doğru değil adım kadar eminim. Tahminler zaten Allah'a emanet. Ecmwf ne dediyse kopyala yapıştır. Şuradan kafana göre bir adam seç daha iyi tahmin yapar.

• Yaptıkları hiç bir iş, girdikleri hiç bir veri doğru değil adım kadar eminim. Tahminler zaten Allah'a emanet. Ecmwf ne dediyse kopyala yapıştır. Şuradan kafana göre bir adam seç daha iyi tahmin yapar.

2 defa istasyona ziyarete gittim, yaptıkları tek şey ECMWF'den gelen verileri kopyala yapıştır yapmak. Adamla Dağ torku, jet akımları konuşmaya çalıştım, cevap veremedi :hfyeni (18):

• Twitter'da eski bir meteoroloji çalışanının paylaşımını gördüm, belediye teyakkuzda olsun pazar günkü yağışın şehir merkezinde örtü oluşturma ihtimali olabilir pazartesi günü trafik çileye dönüşmesin demiş ve bu tweet onlarca kişiye ulaşmış. Neye dayanarak böyle bir tahminde bulundu bilmiyorum ama öyle bir ihtimal yok arkadaşlar.

• Twitter'da eski bir meteoroloji çalışanının paylaşımını gördüm, belediye teyakkuzda olsun pazar günkü yağışın şehir merkezinde örtü oluşturma ihtimali olabilir pazartesi günü trafik çileye dönüşmesin demiş ve bu tweet onlarca kişiye ulaşmış. Neye dayanarak böyle bir tahminde bulundu bilmiyorum ama öyle bir ihtimal yok arkadaşlar.

hocam atıyor herkes bir kafa vallahi 8o ne diyelim inşallah tutar :D2

• Bu sene değişik başladı, soğuk var ama yağış yok iki seferdir.

İnşallah böyle devam etmez.

Eylül ayından bugüne kadar olan dönemde gidişat 2020 ile neredeyse aynı. Yalnız 2020 biraz daha soğuk geçmiş. O sene kış geç başladı geç bitti. Bu senede öyle olacağını umut ediyorum.

Havada görsem yeterli benim için. ^^