Ankara Özel Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gece heralde 1000 rakım üstü son kez kar görebilir.. yani umarım öyle olur. Onun disinda beklentiye girmeyin derim zaten sistem bize yarayacak olsa buralar kaynıyor olurdu ama kimseden ses soluk yok :) sagi solu izlemek üzücü olucak

• Yağış geliyor sıcaklık sorunu var, soğuk geliyor yağış yok..bir gün şöyle deli kar yagdiginda boluya gidip kendimi boğucam anca öyle tatmin eder gibi😂

Gece heralde 1000 rakım üstü son kez kar görebilir.. yani umarım öyle olur. Onun disinda beklentiye girmeyin derim zaten sistem bize yarayacak olsa buralar kaynıyor olurdu ama kimseden ses soluk yok :) sagi solu izlemek üzücü olucak

Artık gerçekten şu muhabbetler yüzünden foruma giresim gelmiyor.

• Aynen. Atmosfer arkadaş bu, bir yerdeki ufacık değişiklik başka bir yerde fırtınaya yol açıyor. Bugün yağmaz yarın sürpriz yapar. Ama bu arkadaşın sorunları olduğunu düşünüyorum, bazen bölgesine iyi yağsa da dışarı çıksa 3-5 saat buralara yazmasa diyorum. :P

Sorunlarim var evet seninde mutlaka vardir o yuzden alinmadim. İçime atamayip buraya vuruyorum rahatsiz olduysaniz kusura bakmayin zaten kis da sukur bitiyor daha fazla baş agritmam

• Batı Karadeniz'de oluşacak deklerden illa ki bize düşen paylar olacaktır. Kısa süreli 10-15 dk'lık yağışlarla kar gördük diyebiliriz. Ama belli olmaz soğuklar uzun sürecek. Sistemin bitişine doğru belki bir şeyler olabilir. Yani Ankara'dan da daha fazla bir şey beklemeyin. Zaten 50 yıllık geçmişinde bile en fazla 35 cm civarı kar görmüş. Ben bile bir Trabzon' lu olarak 80-90 cm'lik gördüğüm karlar ile beklentim azken Ankara için fazla beklentiye giren arkadaşlara tebessüm ediyorum. İşi garantilemek istiyorsanız 1100 metre üzeri rakımda oturacaksınız. Şehir içinde ancak bu kadar oluyor. Şunuda belirteyim; güçlü soğuk salınımlarda kar görmek istiyorsanız Karadeniz'e gidin. Aklınız şaşar. 😃 (Bir saatte 30 cm örtü oluştuğuna şahit olmuşumdur.)

Bunlar sadece minik bilgilendirmeler. Yanlış anlaşılmasın. Anı yaşayın. Yağarsa bizimdir, yağmazsa yapacak bir şey yok. 🤷‍♂️

• Skntı yok dedigim gibi sende kusura bakma gaza gelip çok boş yaptigim oluyor bide hayal kirikligiyla..buralardan soğutma amacım yoktu daha dikkatli olucaz..buraya dökmek yerine farkli seyler yaparim

bende böyle potansiyelli bir sistemden sağlam kar alamayacağımız için oldukça mutsuzum. Ama isyan etmenin de bir anlamı yok bunu hepimiz biliyoruz. Benim size karşı her hangi bir art niyetim yok lütfen yanlış anlamayın.

• bende böyle potansiyelli bir sistemden sağlam kar alamayacağımız için oldukça mutsuzum. Ama isyan etmenin de bir anlamı yok bunu hepimiz biliyoruz. Benim size karşı her hangi bir art niyetim yok lütfen yanlış anlamayın.

Yanlis anlasilcak bir sey yok hatamin farkindayim surekli isyan icinde olmaya gerek yok dikkat edilcek bu saatten sonra. Saygilar

• Şöyle bir durum var, çölün ortasında olsak ve hiç sağlam kar alamıyoruz diye hayıflanılsa bunu abartı ve gereksiz bulabilirim, Ancak nadir de olsa koşullar oluştuğunda dişe dokunur kar yağışları alabilen almış bir şehir Ankara, ancak son yıllarda bu koşullar bir türlü oluşmadı maalesef, yine yüksek rakımlı semtler öyle ya da böyle sağlam kar aldı, ama alçak semtlerdeki arkadaşlar olarak ciddi bi hayal kırıklığı içindeyiz ve bu da ister istemez paylaşımlara yansıyor, ben de bu anlamda üzüntümü dile getirmiştim ancak tepki görünce paylaşım yapmamaya karar verdim. Lakin şöyle de bir durum var burası bir sohbet ortamı, keyif aldığımız konuları paylaştığımız ölçüde bizi mutsuz eden konuları da paylaşabilmeliyiz diye düşünüyorum. Burdaki dostluk ortamının bunu kaldırabileceğini inanıyorum.

Saygılarımla...

• Bugün akşam otobüs durağında beklerken hafiften sulu kar attı. Kamerayı açtım çekeyim dedim adamın biri geldi bana bilerek çarptı düştü. Millet toplandı başıma.

Abi iyi misin kalk diyorum kalkmıyor kriz falan geçirdi sandım. Ambulansı aradım 15-20 dakika sonra geldi. Ambulans gelir gelmez adam kahkaha atmaya başlayıp koşarak uzaklaştı. arkasından baka kaldık hepimiz. Büyük ihtimalle zihinsel engelliydi ya da deli ayağına yattı. Ödüm koptu bir şey oldu diye 😑

• Bugün akşam otobüs durağında beklerken hafiften sulu kar attı. Kamerayı açtım çekeyim dedim adamın biri geldi bana bilerek çarptı düştü. Millet toplandı başıma.

Abi iyi misin kalk diyorum kalkmıyor kriz falan geçirdi sandım. Ambulansı aradım 15-20 dakika sonra geldi. Ambulans gelir gelmez adam kahkaha atmaya başlayıp koşarak uzaklaştı. arkasından baka kaldık hepimiz. Büyük ihtimalle zihinsel engelliydi ya da deli ayağına yattı. Ödüm koptu bir şey oldu diye 😑

Hacı hacıyı mekkede, hoca hocayı tekkede deli deliyi dakkada bulurmuş 8o

Bununla geçmiş olsun, hakkaten enteresan bir durum olmuş, kaçarken çelme takaydın baride ambulansın yaktığı mazota değeydi :)