Ankara Özel Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ankara kuzeybatısı Kızılcahamam Beypazarı pek bir şey beklememeli Güney ve doğu yine bir şeyler alır gölbaşı Bala vb.tabi değişimler olabilir ama kuzeyden gelen güçlü soğuklara karşı bariyer var kizilcahamam beypazarı korunuyor.

bu sene yanlış bilmiyorsam hep güney ve doğuya yaradı zaten..tabi elden bir şey gelmez ama ne biliyim ya kar sever biri olarak bu şehir fazlasıyla problemli..sağı solu izlemek zorunda kalıyoruz şu an üzücü

• Arkadaşlar, Ankara, Türkiye’nin en az yağış alan yerlerinden biri sonuçta. Çok kafaya takmayın bence. Oraya yağıyor da buraya niye yağmıyor diye sormak abes. Boşuna kendinizi üzersiniz. Gelmeyene üzülmemek , gelenle yetinip sevinmeyi adet edinmemiz lazım.

Ben pek kafama takmıyorum mesela. Sadece kaçan balık büyük olursa üzülüyorum. Mesela yeterli soğuklarda dibimdeki Kırıkkale ya da Çankırı’ya birkaç gün boyunca 40-50 mm kar yağarsa üzülürüm. Ama öyle bir şey de yıllardır hiç olmadı.

BORN IN WINTER

• GOJIRA 'ya katılıyorum. Gönül tabii ki karlı yoğun yağışları ister ancak elden gelen bir şey yok. Önemli olan yeraltı kaynakları ve barajlarımızın dolması. Yağış olsun yeterli. Gerisi teferruat.

Bu arada elbette değişimlere daha açık ama artık sistemin bir marmara sistemi olduğu ve bize kırıntıların düşeceğini büyük oranda söyleyebiliriz. Çarşamba-perşembe kar yağışlarımız var ama ciddi bir şey olur demek güç. Çarşamba ve özellikle perşembe de hava sağlam soğuyacak, dolayısıyla sıcaklık sorunu da yok.

Yine de salı akşam ve hatta çarşamba sabahı güncellemelerine bakarak nasıl bir şey bizi bekliyor, net olarak görebiliriz.

• geçen beklentiye girip burayı süpürdüğümüz sistemi de gördük hiç umulmadık şeyler oluyor. belki bunda da hiç beklenmedik şekilde gelişir ve 5 10cm örtü yapcak kar alırız..beklenti önemli ve bence de beklentiye girmesek daha iyi gibi en azından hayal kırıklığına uğramayalım

• Bu sistemin Mart 2011 de yaşadığımız sistemden farkı ne tam olarak? O sistemdeki kurguya evrilme şansı var mı acaba? Soğuklar uzun süreli deniyordu bir kaç parti yağış olacak sanırım,

• Bu sistemin Mart 2011 de yaşadığımız sistemden farkı ne tam olarak? O sistemdeki kurguya evrilme şansı var mı acaba? Soğuklar uzun süreli deniyordu bir kaç parti yağış olacak sanırım,

Üstad uzaktan yakından alakası yok denilebilir ab bize yarıyan türden değil, yağacak yağışlar da hep kırıntı beklentiye girmemekte fayda var

• Hepimizin ağzı yanmış. :hfyeni (18): Her mesaj da temkinli olmakta fayda var. Rabbim ne eylerse güzel eyler. Güzel bir kapanış yapacağımızı düşünüyorum.