Ankara Özel Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Boşuna demiyorum ben burası Ankara die 😅 hayır yok yani ben Ankara dışında böyle tutarsız bir şehir görmedim valla. Kaç yıldır forumdayım iyi kötü bir seyler de öğrendim ama Ankara'nın hava tahmini ni yapması çok zor gerçekten. Kendi adıma büyük hüsran yaşadım. Hani okullar tatil olabilir die tweetler felan da görünce dedim bu senenin en bomba sistemlerinden birisini yaşayacağız. Ama dediğim gibi kendi adıma hüsran oldu. Son 3 yılda tahmin tutarlılığı hakkında istatistik oluştursak tuturamadığımız sistemler belki de daha fazla çıkar. Mantık arıyorum ama bulamıyorum. Sinirlerimi bozdun gene Ankara teşekkürler....

• Boşuna demiyorum ben burası Ankara die 😅 hayır yok yani ben Ankara dışında böyle tutarsız bir şehir görmedim valla. Kaç yıldır forumdayım iyi kötü bir seyler de öğrendim ama Ankara'nın hava tahmini ni yapması çok zor gerçekten. Kendi adıma büyük hüsran yaşadım. Hani okullar tatil olabilir die tweetler felan da görünce dedim bu senenin en bomba sistemlerinden birisini yaşayacağız. Ama dediğim gibi kendi adıma hüsran oldu. Son 3 yılda tahmin tutarlılığı hakkında istatistik oluştursak tuturamadığımız sistemler belki de daha fazla çıkar. Mantık arıyorum ama bulamıyorum. Sinirlerimi bozdun gene Ankara teşekkürler....

Martın 10 civarları gibi yine sistem alabiliriz ama ben son olumsuz olaylardan sonra aydinlanamiyorum..akşam 9 10 gibi çok iyi gidiyordu her sey hepimiz gorduk. Ama bir anda tepetaklak olduk. Hele benim konumumda boşluk icinde bosluk olustu ve cogu yere nazaran az kar aldim..boylesi heycanli bekledigim bir sistem fos cikinca moralim bozuldu. Dedigim tarihlerde belki beklenmedik supriz kar alir bugunu unuturuz umarim..

Mgm bile işin kolayını buldu Ankara için.nedir o diye sorarsanız tahmin yapmamak derim.yapmam kafam ağrımaz diyo adamlar.

• turkiye nin patatesi iste eskidendi o 2 3gun orta kuvvet ve 1ay yerde kalma martta gelen kis ihtiyarlikta cikmis piyangodur 2.gun lodos yer atar kışın en guzel.2ayi gitti bu niktadan sonra oa li sistemler ataklanir soguk kutleleri yer atar bisey beklemek lszim yok 10 u yok 20 siymis yok mayisin 15i gelse ne? Bhar gelmis galen gelecek sistemden medet bekliyoruz

• turkiye nin patatesi iste eskidendi o 2 3gun orta kuvvet ve 1ay yerde kalma martta gelen kis ihtiyarlikta cikmis piyangodur 2.gun lodos yer atar kışın en guzel.2ayi gitti bu niktadan sonra oa li sistemler ataklanir soguk kutleleri yer atar bisey beklemek lszim yok 10 u yok 20 siymis yok mayisin 15i gelse ne? Bhar gelmis galen gelecek sistemden medet bekliyoruz

Anlayamıyorum bir şehre hiç adam akıllı bir sistem isabet etmez mi? Son 10 yıldır Ankara'ya bir gün boyunca aralıksız kar yağmadı galiba. 10 yılda bir kere mi şöyle 20-30 cm kar isabet etmez ?

• Anlayamıyorum bir şehre hiç adam akıllı bir sistem isabet etmez mi? Son 10 yıldır Ankara'ya bir gün boyunca aralıksız kar yağmadı galiba. 10 yılda bir kere mi şöyle 20-30 cm kar isabet etmez ?

Ocağın son haftalari gelen 2 sistem iyiydi aslında..ilkinde hava soguklugu yuzunden erimeyen karın uzerine tekrar saatlerce kar yagmis 15 20cmleri bulmustu..onun disinda bu kış kayda değer yagis oldugu soylenemez. Bu sene konya çok sansliydi..biz ise klasik iste yapcak bir sey yok..kar sever olarak ankaradan nefret ettim bir kez daha