Ankara Özel Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • yarın sabah ile akşam saatleri arasında özellikle şehrin doğusunda ve güney doğusunda etkili olması beklenen bir yağış söz konusu. maalesef batı ilçeler bu yağıştan çok az faydalanacak. merkezin doğusunda 2-3 mm kadar yağış düşebilir. batıya gittikçe yağış miktarı azalacak. bunları gfs'yi baz alarak söylüyorum. icon'u baz alacak olursam yarın ki yağışı daha etkili gösteriyor ancak icon'da yağışı şehrin doğusuna ve güneyine kilitlemiş. yağış az düşecek olsa da sıcaklık çok düşük olacağı için birikme yapacaktır. ayın 25'26'sında ise biraz daha kuvvetli (3-5 mm) bir yağış söz konusu. bu miktar artadabilir takipteyiz. gerekli bilgilendirmeleri yaparız.

• bu arada icon yarın için çok güzel gelmiş. merkez-doğu ve güneydoğu ilçelere 5-10 cm daha birikim yapabilecek kıvamda. ve icon bu sistemde an itibariyle güzel ilerliyor. neden olmasın ? umut fakirin ekmeği ^^

• kipcak bu işin piri sensin abi geçen yıl da böyleydi, tebrikler, sayende bir çok öğrendim teşekkür ederim

Teşekkür ederim ama 2 gün önce yaptığım tahminde bu yana bu sistemde öngördüklerimin çoğunda yanıldım.

Baskentli bu öğlen yaptığı tahminde çok başarılıydı, kendisini yürekten tebrik ederim.

AB merkezi her modelin her güncellemesinde değişen kuzeydoğu ucu ile güneybatı ucu bölünüp, Karadeniz'deki ucu sistemin kaderini değiştiren, o trofun sistemin merkezi olduğu 500hpa'da -42 izotermi oluo da bir türlü polatlı hattıni geçemediği böyle bir sistem yaşamadım.

Bu özellikleriyle tersine efsane oldu benim açımdan.

Sistem ilk göründüğünden bu yana itidal telkin ettim. Ancak yaptığım tahmin ile beklentisi yükselip de boşa çıkan olduysa kusura bakmasın.

Velhasıl ilginç bir sistemdi.

Einmal editiert, zuletzt von kipcak ()

• bu arada icon yarın için çok güzel gelmiş. merkez-doğu ve güneydoğu ilçelere 5-10 cm daha birikim yapabilecek kıvamda. ve icon bu sistemde an itibariyle güzel ilerliyor. neden olmasın ? umut fakirin ekmeği ^^

Söylediklerimin neredeyse tamamı terse tepmişken icon'un gerçekleşmesi mümkün değil diyorum. :D

• ANGARALI Hocam geçen gün de size bir soru sormuştum ama cevap vermemiştiniz görmediniz sanırım :)) Tekrar bir sorum olacak cevaplayabilirseniz çok sevinirim :)) Ankaranın güneyi için bir tahmininiz varmıdır. Güneyimizden kütleler gelmeye devam ediyor. Daha ne kadar sürer sizce ? Şimdiden Teşekkürler..

Hocam bu dediginiz yarin hangi zaman dilimini kapsıyor acaba insallah icon tutarda sicakliklar gayet uygunken ekleme yapar karın üstüne

• Teşekkür ederim hocam selamlar👍

• Güzel heyecanlı önce üzen sonra sevindiren bir gün oldu. Sistem takip etmenin en eğlenceli yanı aslında bu ne olacağını bilmiyoruz o an yaşıyoruz.

Foruma yeni katılan yaşı küçük arkadaşlarımızın çok heyecanlandığı, strese de girdkleri bir de gün oldu. Onları da anlayışla karşılıyorum, 12-13 sene önce başka forumlarda sistem kovalarken ben de öyleydim onu hatırladım bugün.

Neyse her zaman olduğu gibi ankaramıza beyaz çok yakıştı :) Önümüzde de ufak ufak yağışlar almaya, havalar da çok soğuk olduğundan her düşen tanenin tutmasını heyecanla izleyeceğiz :))

Ayrıca forumda 10 yılım dolmuş kutlu olsun :D

• ANGARALI Hocam geçen gün de size bir soru sormuştum ama cevap vermemiştiniz görmediniz sanırım :)) Tekrar bir sorum olacak cevaplayabilirseniz çok sevinirim :)) Ankaranın güneyi için bir tahmininiz varmıdır. Güneyimizden kütleler gelmeye devam ediyor. Daha ne kadar sürer sizce ? Şimdiden Teşekkürler..

Kusura bakmayın kesinlikle gözümden kaçmıştır ya da cevap vermeyi unutmuşumdur. Bu gece sabaha kadar güzel kar alırsınız yarın gün içinde de hafif hafif devam eder. 10-20 cm arası bir birikim olabilir.

• Kusura bakmayın kesinlikle gözümden kaçmıştır ya da cevap vermeyi unutmuşumdur. Bu gece sabaha kadar güzel kar alırsınız yarın gün içinde de hafif hafif devam eder. 10-20 cm arası bir birikim olabilir.

Estağfurullah Hocam ne kusuru teşekkür ederim

• yağış olarak gerçekten çok az yağış aldı bölgem..ama 10cm i bulan bi örtü oluştu :D bi ara yemyeşil kütleler üzerimize gelirken tam yanımızdan geçti öyle de bi şanssızlık oldu