İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

• Yaşamakta olduğumuz bir sistem yok, yakın ve orta vadede sistem yok, uzun vadede modeller bir şey vermiyor. Bir haftadır günün yarısı forumda geçiyordu şimdi meteoroloji namına takibini yapacak bir şey yok. Büyük boşluktayım:)

üzme kendini semih hoca güzel mesajlar verdi :thumbup::love:

• Bu İstanbul'un havası yakın bir zamanda beni ılıkçı yapmaz umarım.GFS'e bakınca yaz ayında mı yoksa kış ayındamıyız anlam veremiyorum.Mevsimlerin tarihleri falan değişti herhalde ? Belkide haziran ve temmuz aylarını beklemek gerekiyordur kar ve fırtına için...:/X(

• Takip etsek de boşunaydı zaten :D Eskiden üzülürdüm bu sene 3. senemiz olduğu için artık işlemiyor. :)

Gelse de gelmese de modellerde sistemlerin gözükmesi güzel oluyor, buradaki takip ortamı güzel. Ve artık bir sonraki sistemin efsane olma ihtimali yüksek olduğu için onu bekliyorum.

üzme kendini semih hoca güzel mesajlar verdi :thumbup::love:

Evet modellerde gözükmeye başlayınca eskiye ve deliye döneceğiz^^

• Kardeşimle 1 hafta içinde Abant mı yapsak Kartepe Kayak Merkezi mi yapsak hangi tarihte gitsek yoğun kar yağışı görürüz onu konuşuyoruz. Ne hallere düştük. Uygun bir gün bulup 1 gece konaklamalı gideceğiz artık.

• Kardeşimle 1 hafta içinde Abant mı yapsak Kartepe Kayak Merkezi mi yapsak hangi tarihte gitsek yoğun kar yağışı görürüz onu konuşuyoruz. Ne hallere düştük. Uygun bir gün bulup 1 gece konaklamalı gideceğiz artık.

Herkes bu durumda hocam.İstanbul olarak artık kar görmek için Çamlıca tepelerine Aydos veya Kartepe'ye ziyarete gider olduk..

• Kayak merkezine yada kar yağan bir yere gitmek aslında kolay da böyle kapının önüne şehrine yağması bambaşka birşey çok farklı Duygu anlayamazsınız mahallenin o usul usul kar tutmasi komşunun çatısinin kar tutmasi anlayamazsınız 😂^^

• Kayak merkezine yada kar yağan bir yere gitmek aslında kolay da böyle kapının önüne şehrine yağması bambaşka birşey çok farklı Duygu anlayamazsınız mahallenin o usul usul kar tutmasi komşunun çatısinin kar tutmasi anlayamazsınız 😂^^

O duyguyu 2,5 senedir yaşayamıyoruz malesef hocam.Hatta bu gidişle 3 sene olucak gibi..

Ben daglar veya tepeler gibi insanlarin yasam alani kurmadigi yerlerde kar gormeyi inanilmaz cekici bulmuyorum.Tabii yine kar kardir her turlu guzel ama sehre yaginca o sokaklarin kaldirimlarin uzerini kaplayip zaman mekan ve yön algisinda yarattigi karisiklik ve sehre kattigi kaotik his bambaska oluyor.Daglik bir yerde 50 cm gorecegime sehirde 10 cm' yi tercih ederim.

• Zaten kar yagisinin en sevdigim yani gercek ustu bir his birakmasi.Daglar da zaten sehir hayatindan eser olmadigi icin sehirde buyuyen biri olarak gercek ustu geliyor ama sehre kar yagdigi zaman o verdigi gercek ustu his paha bicilemez.

• Ben daglar veya tepeler gibi insanlarin yasam alani kurmadigi yerlerde kar gormeyi inanilmaz cekici bulmuyorum.Tabii yine kar kardir her turlu guzel ama sehre yaginca o sokaklarin kaldirimlarin uzerini kaplayip zaman mekan ve yön algisinda yarattigi karisiklik ve sehre kattigi kaotik his bambaska oluyor.Daglik bir yerde 50 cm gorecegime sehirde 10 cm' yi tercih ederim.

Kesinlikle hocam çok farklı çok güzel ya 3 senedir bekliyorum bir yağsa şöyle doğru düzgün bütün İstanbul'u gezeceğim gezebildigim kadar