İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

• hocam yazdıklarından anladıgım seyırlık dısında kar yok belkıde kıyılarda persembe kar görmıcez başkaları sabah 10da baslıyacak diye gordum ama hayırlısı artık

Hocam sıcaklıklar özellikle yüksekler için 12.00 civarında kar değerlerine inmiş olacağa benziyor, karayel etkili fakat kıyılar için net söz veremem. Yıldıza meyletmesi bile çok şey değiştirebilir. Temel sorun öğleden itibaren modeller çok düşük ekolu kütleler öngörüyor. 6 saatlik toplam ECMWF'de 2 mm'yi geçmiyor misal. Yarın akşamı da net bekleyelim artık, bu tarz siklonlu sistemlerde son akşam daha detaylı yardımcı olmayı seviyorum.

There was a time when more meant better. When everything meant everything. Times change...

• Ne için heyecanlanıyoruz biz onu merak ettim .İlk salınım için elde tutulan bir durum yok

İstanbul WRF kar yağışı 11'de başlayacak diyor.

Ayrıca öğleden sonra da bayağı bir DEK öngörüyor.

Büyük alanlı modeller çözemiyor.

• Birinci sistemi küçümseyenler çok fena yanılacaklar zira güzel kar göreceğiz örtü de olacak inşallah zamanı gelince bunları hatırlatacağım nasipse

eger dedıgınız gıbı olursa.sanırım en az 100 defa ben demıstım dıyecegınız ıcın hıc unutmayız zaten:)