İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • @6 OCAK 2017 Hocam ecmwf ve gfsyi çok takip edemedim. Ders yüzünden :) ufak bi özet geçebilirmisin?

• SnowDepth sol menü derken hocam üstdekindenmi bahsediyonuz ?

Bu arada 500 birazcık batılarsa gökgürültülü kar'a kadar yolumuz var :)

Yani meteociel ana sayfasında ecmwf sayfasına girdiğimde sapma haritasını bulamıyorum sol menüde hangi sekmede acaba özelden atarmısın?

Snow Depht / Beylidüzü

Kara Aşık Olmak Delilik Değil bir Sevdadır...

hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333

• @6 OCAK 2017 Hocam ecmwf ve gfsyi çok takip edemedim. Ders yüzünden :) ufak bi özet geçebilirmisin?

ben de takip etmekten çalışamadım :D gfs kötü ecm güzel batıladı daha da devam ederse güzel şuanda 10 cm kar olur ecmye göre

• Şu forumun değerini forum a girilmeyince anlıyorsunuz.

Başka bir hava forumuna baktım insanlarla dalga geçmeler küfür etmeler ne ararsan var.

Her kes model okumayı çıktı okumayı bilemeye bilir bu da insanlara küfür etmeniz için bir sebeb değil.

Neyse konumuza dönelim hiç birşeye bakmıyorum perşembe sabahını bekliyorum..

Yordu cidden geldi gelecek dün akşam - 45 sabah öğlen aldı sistemi götürdü şimdi tekrar umut tacirliğimiz başladı.

Hayırlısı artık...

• ben de takip etmekten çalışamadım :D gfs kötü ecm güzel batıladı daha da devam ederse güzel şuanda 10 cm kar olur ecmye göre

Hocam Bünyamin hoca yaktı ateşi bakalım. Tatil olsalığı vermiş ve anadolu yakası için iyi kar yağışı vermiş. Hadi hayırlısı. :D

• HATIRLATMA !!!

Arkadaşlar yaklaşan sistem öncesi daha fazla sıkıntı yaşamamak adına bu gece saat 01:00 ile sabah 06:00 arası sitenin server taşıma çalışması olacaktır.Çalışma bittikten sonra 6-12 saat arasında siteye girişlerde problemler devam edebilir.Server değişimi sonrası kolayca bağlanmak için modeminizi resetleyip yeni bir IP almasını sağlarsanız siteye yeni server üzerinden daha kolay ulaşabilirsiniz.Ayrıca çerezleri silip tarayıcınızı kaldırıp tekrar yükleyerek de siteye bağlanmaya çalışabilirsiniz.Son 3 gündür özellikle güncelleme saatlerinde anlık 7500 civarı giriş sebebiyle ortak olarak kullandığımız server bize yetmemeye başladı.Bu geceden itibaren sadece bize ait olan servera geçtiğimizde bu yoğunluk çok daha az olmaya başlayacaktır.Anlayışınız için teşekkürler.

Yeni serverda herşey daha da güzel ve rahat olacak. Sistemi rahat yaşayabilmek için önemli bir adım atıyoruz. Anlayışınız için teşekkürler.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• HATIRLATMA !!!

Yeni serverda herşey daha da güzel ve rahat olacak. Sistemi rahat yaşayabilmek için önemli bir adım atıyoruz. Anlayışınız için teşekkürler.

Yeni servera kar neteleşerek gireriz umarım :)

• M1zm89.png

Sapma haritasına bakarsak yeni güncellendi batılamaya devam edebilir.

Snow Depht / Beylidüzü

Kara Aşık Olmak Delilik Değil bir Sevdadır...

hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333hava-yagmusrs23333323333

• bu arada jma öyle tutarlı bir model değildir hem sinerji hem de örnek sinoptiği görmek adına attım belli mi olur belki de jma kahramanı olur sistemin yine de çok küçüksenecek bir model değil

Aslında Japonların model teknolojisi konusunda dünyada rahat ilk 3 e girmesi gerek adamlar teknoloji devlerinden biri deprem konusunda falan da dünyada en bilinçli ve tedbirli insan topluluğular

• M1zm89.png

Sapma haritasına bakarsak yeni güncellendi batılamaya devam edebilir.

Bu bence batilayacagi anlamına gelmiyor. Çoğu senaryoya göre batılı zaten ecm ENS e göre. Tabii batilayadabilir.Yani bulunduğumuz bölge de bariz değişim olacak ve ENS'e bakarak konuşursak olumsuz yönde olması daha yüksek ihtimal.

Einmal editiert, zuletzt von bşkşhr34 ()