İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bir ístanbullu olarak eksi 13 te 3 5 kar tanesi gorup pesinden yildiz sayacagima siklonlu kar gormeyi yeglerim. Isterse yogun kky olsun. Kuru sogugun faydasi yok bana.

• 2.dalganın durumu 1.dalganın mevcudiyetine bağlı. Düne kadar bu iş oldu derken şuan çok karamsarım... 3 yıldan sonra gerçekten iyi bir şey görmek üzereydik bunun bozulmasını istemiyoruz lütfen.....

• Bir ístanbullu olarak eksi 13 te 3 5 kar tanesi gorup pesinden yildiz sayacagima siklonlu kar gormeyi yeglerim. Isterse yogun kky olsun. Kuru sogugun faydasi yok bana.

Bencede hocam, ya olacak ya olmayacak. Arada ki olama ihtimali bizi yiyp bitiriyor... Uykusuz geceler hüsran olacağına. Ya adam gibi gelsin, ya hiç gelmesin....

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• bütün korkumuz endişemiz geçen seneninde trendi olan son saatlerde olan kırpmalar yine öyle olursa bu kadar zaman boşuna takip etmiş olacağız nerdeyse kıytırık bir yoğun kky için :( artık şunu kırsakta sistem yaklaşırken güçlense ne olur ki..

• gfs nin verdigi siklonun o sekilde olmasindan supheliyim. Yani 2004 e benzer bir siklon ongoruyor.

Gfs dedigimiz model basari siralamasinda en son 4. Idi. 1 ecm 2 ukmo 3 cmc 4 gfs. Yanilmiyorsam siralama bu sekilde idi. Guncel olani varsa atan olursa sevinirim. Oyuzden ecm yi gormeden gfs icin ne sevinin ne de uzulun. Siklonun bu sekilde gelecegi ile ilgili suphelerim var. Aksama gorecegiz bakalim.

• bu sistem bize yaramaz. Yağışın çoğu yağmur kky olarak geçer gider. Perşembe geceye doğru hafif bi örtü hepsi o kadar. O da yükseklerde. Benim hissiyatım bu yönde. Arkadan gelen soğuk ulaşsaydı tablo farklı olurdu. Muhtemelen o hiç uğramayacak bile. Dolayısıyla ilk sistem kar tat vermez. Soğuğun yetmeyeceği belli oldu. Inşallah yanılırım.

• gfs nin verdigi siklonun o sekilde olmasindan supheliyim. Yani 2004 e benzer bir siklon ongoruyor.

Gfs dedigimiz model basari siralamasinda en son 4. Idi. 1 ecm 2 ukmo 3 cmc 4 gfs. Yanilmiyorsam siralama bu sekilde idi. Guncel olani varsa atan olursa sevinirim. Oyuzden ecm yi gormeden gfs icin ne sevinin ne de uzulun. Siklonun bu sekilde gelecegi ile ilgili suphelerim var. Aksama gorecegiz bakalim.

Hocam ama şu son sistemlerde, gfs siklonu çok iyi çözüyor. Genelde Ecmwf yanıldı bu sene, Ocak başı gibi sistemde Ecmwf ısrarla veriyordu. Gfs siklonu batılı veriyordu. Sonra iş Gfs nin dediğine döndü. Bu sistemde de ilk sistemi veren Gfs buraya kadarda Gfs nin istikrarı ile geldi hocam. Ecmwf dün akşama kadar sistemde yok diyordu. Umko hiç birşey yok diyordu. Ama şimdi Gfs ye döndüler. Gerçekten bende merak ediyorum bu akşam güncellemesini. Hele gfs yi ap ayrı merak ediyorum. Ya dönecek bu kadar yakın vadede. Yada dik duracak. Başka çare yok zaman geçmiyor....

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• bu sistem bize yaramaz. Yağışın çoğu yağmur kky olarak geçer gider. Perşembe geceye doğru hafif bi örtü hepsi o kadar. O da yükseklerde. Benim hissiyatım bu yönde. Arkadan gelen soğuk ulaşsaydı tablo farklı olurdu. Muhtemelen o hiç uğramayacak bile. Dolayısıyla ilk sistem kar tat vermez. Soğuğun yetmeyeceği belli oldu. Inşallah yanılırım.

Bence baya yaniliyorsun..bu aksamki ecm nin ve gfs nin verilerine dikkkat edin..karamsarliga kapilmayin..siklon girisi oldugundan sicakliklarda kirilmalar olur..sistem bomba gibi geliyor bence hafta ici de devamli soyledim kimse inanmiyorken gelecek dedim..gfs getirdi sistemi simdi ecm nin isi cozme zamani