İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Valla ben şahsen üşüyorum

Vücudum üşürken kar mı yağmur mu diye bakmıyor

Bize Ocak ilk yarısı için kurak ve ılık Yb tahminleri hem de iddialı tahmin veren çoğu model ve sitenin tahmini çöktü

Günlerdir güneşi göremiyoruz

Yakında da pek görünmüyor

Kar da yağmıyor ama yağmış kadar üşüyorum , doğal gaz tam gaz çalışıyor çatır çatır yoksa üşüyorum valla 😊

GazProma çalışmaya devam

Allahtan ay ortasına ciddi umutlarımız ve yağışlarımız var

• İstanbul'da ilk tutan karla katiyen oynatmazlardı bizi, ses çıkarmazdık bilirdik nasıl olsa yeniden tutacak. amma lüks zamanlarmış. 30-35 senede, bilmem kaç milyar yaşındaki atmosfer bu denli nasıl değişir, yoksa neden döngümüdür bilemedim. döngüyse dönsün diye lim, ne diyeyim:)

• Yalnız böyle böyle kışı bitiriyoruz :)

Aralik ortasında sistem ihtimali

Yılbaşında kar ihtimali

2 ocakta sistem

6-7 ocak sistem

15 ocaktan sonra sistem

Bu arada istanbul tam bir soğuk yutan şehir oldu. Tüm modelleri etrafımızdan dolaşıyor.

• İstanbul'da ilk tutan karla katiyen oynatmazlardı bizi, ses çıkarmazdık bilirdik nasıl olsa yeniden tutacak. amma lüks zamanlarmış. 30-35 senede, bilmem kaç milyar yaşındaki atmosfer bu denli nasıl değişir, yoksa neden döngümüdür bilemedim. döngüyse dönsün diye lim, ne diyeyim:)

Geri dönüşü çok zor bir döngü diyelim.

• Öyle oldu kardeşim geçen yıl daha iyiydik hatta en azından 2-3 defa da olsa havada kar görmüştük 2 yıldır ne efsaneler çizildi karalandı burada elde var sıfır

• istanbul için konuşulan kışın şu ana kadarki durumu ile ilgili olumsuz görüşler çevre coğrafyamızdaki birçok ülke için de ziyadesiyle geçerli. Özellikle karadenizin kuzey kıyıları kırım civarı moldovya romanya nın büyük bölümü hatta Fransa gibi yerlerde daha adam akıllı kış yaşanmadı. Olaya bu acıdan baktığımızda bunun bir döngü ve pattern meselesi olduğunu sıranın bize de geleceğini söylemeden edemiyorum.

• istanbul için konuşulan kışın şu ana kadarki durumu ile ilgili olumsuz görüşler çevre coğrafyamızdaki birçok ülke için de ziyadesiyle geçerli. Özellikle karadenizin kuzey kıyıları kırım civarı moldovya romanya nın büyük bölümü hatta Fransa gibi yerlerde daha adam akıllı kış yaşanmadı. Olaya bu acıdan baktığımızda bunun bir döngü ve pattern meselesi olduğunu sıranın bize de geleceğini söylemeden edemiyorum.

Hocam bence biz bu döngüyü sonbaharda yeterince yaşadık artık soğuk olması lazım iç kesimlerde bile kar yapacak soğuk yok

• Yalnız yanlış anlaşılmasın burada tahmincilere söylenecek tek bir söz yok.

adamların söylediği sistem geliyor aslında, ama doğanın içine ettiğimiz için o sistem istanbul tarafından yutuluyor.

• Az daha sabredecegiz. Biz ki 50 cm ler 1mt ler gormusuz. Vapurlari iptal edip otobusleri yollarda birakmisiz. Bunun ustune gidipte 3 5 kar tanesine tamah etmeyelim. Azi bulamayan coguda bulamaz mutlaka da biz o kismi astik artik. Denizler kivama geliyor. Toprak soguyor. Azlagin ayak sesleri geliyor. Kimseye kulak asmayin. Ok yaydan cikti artik. Atmosfer sartlari hazirliyor. Yakinda tarih verecegim. Hala izlemeye devam ediyorum. Bunca zaman sustuysak korktugumuzdan degil İstanbul'a layik bir sistem olmadigindandir. Sistemin duvarlari adim adim örūluyor. Son tuğlayi Havaforum koyacaktir. Gecmiste oldugu gibi..

Hocam 87 ti gördüm elhamdulillah ve onun hayalıyle yaşıyorum fakat ocak 23-26 İstanbul dışında olacağım nefesimi tuttum sizden gelecek tarihi bekliyorum