Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • 26 dakika da bir derece daha düşmüş:boat:

02 Kasım - 21.27

Susurluk Balıkesir

Açık

6,9 °C

• Modellerin kaç senedir eziyet cektire çektire son saniye bizleri öldürdüğü belli dostlar biraz hızlı biraz temkinli sonunda sistemleri teker teker kapalim Rabbimin izni ile:)--

• Ecmwf Akşam çıkışına gire 12si 13u gibi Ukrayna Odessa Sevastopola kadar soğuklar ulasiyo nerdeyse Karadeniz'e inecek takibe devam biseyler çıkabilir belki

• ripjaws Düzce'nin güzel kar yağışı almasındaki etken anladığım kadarıyla 4 tarafının dağlarla çevrili olması. Rakımın etkisi olduğu sanmıyorum rakım 160 çünkü. 4 tarafı dağ ile çevrili olduğu için denizin ılımanlaştırıcı etkisinden bir nebze uzakta. Yine 4 tarafı dağlarla çevrili olduğu için soğuk hava geldi mi hemen terk etmiyor. Bu yüzden Düzce'nin çok şanslı olduğunu düşünüyorum. Ama benim de gözüm Zonguldak'ta ki yağışlarda kalmıyor değil ara sıra . Zonguldak sistemi yakaladığı zaman gerçekten affetmiyor.

• ripjaws Düzce'nin güzel kar yağışı almasındaki etken anladığım kadarıyla 4 tarafının dağlarla çevrili olması. Rakımın etkisi olduğu sanmıyorum rakım 160 çünkü. 4 tarafı dağ ile çevrili olduğu için denizin ılımanlaştırıcı etkisinden bir nebze uzakta. Yine 4 tarafı dağlarla çevrili olduğu için soğuk hava geldi mi hemen terk etmiyor. Bu yüzden Düzce'nin çok şanslı olduğunu düşünüyorum. Ama benim de gözüm Zonguldak'ta ki yağışlarda kalmıyor değil ara sıra . Zonguldak sistemi yakaladığı zaman gerçekten affetmiyor.

2016 Ocakta aralıksız dek bantları vuruyordu 1 yer yer 2 metre olan yerler oldu.İnsallah bu sene yine olur bizim sıkıntı sıcaklık ve denizsellik denize 0 bir konumda Zonguldak.Ama Sibirya-Ukrayna-Romanya-Kafkaslardan inen sistemleri kaçırmaz en fazla yararlanan şehirlerden yağıs konusunda iyi sıcaklık tek sıkıntısı

• 2016 Ocakta aralıksız dek bantları vuruyordu 1 yer yer 2 metre olan yerler oldu.İnsallah bu sene yine olur bizim sıkıntı sıcaklık ve denizsellik denize 0 bir konumda Zonguldak.Ama Sibirya-Ukrayna-Romanya-Kafkaslardan inen sistemleri kaçırmaz en fazla yararlanan şehirlerden yağıs konusunda iyi sıcaklık tek sıkıntısı

Meslek hayatımda Ereğli veya Alaplı taraflarında bulunmak isterim doğrusu. Alaplı'nın da çok özel bir konumu var gibi görünüyor. Şuan olduğu gibi genelde baktığım zamanlardan Zonguldak merkezden soğuk görüyorum fakat sistem sırasında hiç takibini yapmadım. Çok yağış aldığını biliyorum bir tek.

• Geçen Antalyadayken bir çift mesaj yazmıştım o konuda, sizin dışınızda kimse ne ayaksın ne işin var burda bile demedi😀

Zaten konunun adını ''Hayalet Bölgesi Raporlar ve Yorumlar'' olarak değiştirmeyi düşünüyorum. Kar videolarını gördüm bizden de atayım bir tane video. Kendimi Dek alıyormuş gibi hissettim bu sistemde.6 Ocak 2020.

• Meslek hayatımda Ereğli veya Alaplı taraflarında bulunmak isterim doğrusu. Alaplı'nın da çok özel bir konumu var gibi görünüyor. Şuan olduğu gibi genelde baktığım zamanlardan Zonguldak merkezden soğuk görüyorum fakat sistem sırasında hiç takibini yapmadım. Çok yağış aldığını biliyorum bir tek.

Alaplı Zonguldaktan daha sıcak benim bildiğim