Marmara Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • fakat daglar yesillenir otlar tekrar yeserir ve bolgemiz adina ana gecim kaynagi olan hayvancilik acisindan cok degerlidir. meralarin 1 ay daha yesil kalmasi demek hayvanlar icin cok iyi. arti meralar tekrar bicilir ki bu otlar yonca kadar degerlidir. ayrica donumlerce misir var heryerde 2 sulamanin yerden degil gokten saglanmasi ve yagmurum topraga biraktigi mineraller kukurt gibi yonleri var. akar sular azar derelere su gelir. dag cesmelerinin suyu artar. daha 100lerce sayilir su hayattir.

• fakat daglar yesillenir otlar tekrar yeserir ve bolgemiz adina ana gecim kaynagi olan hayvancilik acisindan cok degerlidir. meralarin 1 ay daha yesil kalmasi demek hayvanlar icin cok iyi. arti meralar tekrar bicilir ki bu otlar yonca kadar degerlidir. ayrica donumlerce misir var heryerde 2 sulamanin yerden degil gokten saglanmasi ve yagmurum topraga biraktigi mineraller kukurt gibi yonleri var. akar sular azar derelere su gelir. dag cesmelerinin suyu artar. daha 100lerce sayilir su hayattir.

Haklısınız ben zararlı yağışlarla ilgili konuştum.(dolu şiddetli sağanak veya bir cephede güneş varken yağan yağışlar)gibi yağışlar genel anlamda zarar verebilir.Tabi yağışın faydası çok yoksa

• Kırklareli Üsküp köyünün son 5 günde aldığı yağışlar.

11 Haziran:19,2 mm.

12 Haziran:0 mm.

13 Haziran:15,3 mm.

14 Haziran:56,3 mm.

15 Haziran:45,3 kg.

Bugün ise 17,8 kg şu ana kadar.

Kabaca son 1 haftada Üsküp köyü 153,9 kg yağış almış.Ve daha yağışlı süreç bitmedi ve bunun öncesi de var.İnanılmaz rakamlar.

• Iconun uzun aradan sonra Istanbula da fazla yagis verdigini goruyorum.

Bu tarz daha önce 1 kere daha görmüştüm sanırım önceki senelerde. Bu arada yağışlar 18'inde başlıyor 19-20-21-22 kuvvetli yağışlar olacak gibi diğer modellerdede bunun kadar olmasada yağış var takipteyiz 1-2 güne daha net belli olur.

• Kırklareli yine kırmızı alıyor o bölge aşırı yağışlar aldı trakya yağış açısından bu sene muazzam önceki yılların acısı herhalde