Deprem Öncesi Doğada Değişim/İşaret

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • direk ege veya marmara diyebilirdim ama bölge olarak 3 er tane il üçlemi verdim nokta atışı keşke yapabilseydim o kadar gelişemedim malesef inşAllah oda olur bekleyip göreceğiz.

İnşallah geliştirirsiniz. Dünyaya böyle bilim adamları lazım. Nokta atışı da yaparsanız il saatine kadar dünya tarihine geçersiniz. Hadi inşallah bakalım başarılar hocam :)

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• İnşallah geliştirirsiniz. Dünyaya böyle bilim adamları lazım. Nokta atışı da yaparsanız il saatine kadar dünya tarihine geçersiniz. Hadi inşallah bakalım başarılar hocam :)

Bende o zaman böyle bir tahmin yapayım büyük Marmara depreminin yakınlığı bir elin parmaklarını geçmez 😂 Zaten tutar bu dediğim büyük ihtimalle ama bunu bilmek her gün e5 ten en az 10 araba geçecek demekten bir farkı yok

selamlar sevgili hocalarım ve değerli üyeler geçenler de bir uydu görünümünden takip ettiğim tezimi paylaşmıştım burada sizinle ve bir daha emare gördüğümde burada sizinle paylaşacaģım demiştim.Bugün şu saatlerde baktığım da 48 saat içerisinde 4+ hissedilecek bir sarsıntı yunanistan,izmir,manisa üçlemi ege denizi ve tekirdağ,çanakkale,balıkesir yani marmara denizi üçleminde tahmin tezimi sizinle paylaşmak istedim sevgilerimle.

• selamlar sevgili hocalarım ve değerli üyeler geçenler de bir uydu görünümünden takip ettiğim tezimi paylaşmıştım burada sizinle ve bir daha emare gördüğümde burada sizinle paylaşacaģım demiştim.Bugün şu saatlerde baktığım da 48 saat içerisinde 4+ hissedilecek bir sarsıntı yunanistan,izmir,manisa üçlemi ege denizi ve tekirdağ,çanakkale,balıkesir yani marmara denizi üçleminde tahmin tezimi sizinle paylaşmak istedim sevgilerimle.

Code
    2020.12.11 17:37:49  40.0047   28.1988       11.8      -.-  4.1  3.9   TASKOPRU-MUSTAFAKEMALPASA (BURSA)                 İlksel

:D2

• Millet gerçekten hain... Adam alt tarafı kendi çapında bir uğraşı var. Hemen linç etme çabası... Tebrikler dostum, uğraşında başarılar dilerim.

• Afad Denizli depremini 3.7 Kandilli 4.2 verdi arada neden bu kadar fark var büyük marmara depremi oldu diyelim afad 7.0 dedi Kandilli 7.5 dedi hangisine inanacağız 7.0 ile 7.5 arasında dağlar kadar fark var🤔

• Bu aralar depremler tekrar aktifleşti. Dün marmara olarak tekrar korku yaşadık. Tekrardan geçmiş olsun herkese. Deprem öncesi doğada ne gibi değişikler görüldüğünü bu konudan tartışabiliriz.

Ben 99 depreminde aşırı yıldız olduğunu hatırlıyorum.

• Bu aralar depremler tekrar aktifleşti. Dün marmara olarak tekrar korku yaşadık. Tekrardan geçmiş olsun herkese. Deprem öncesi doğada ne gibi değişikler görüldüğünü bu konudan tartışabiliriz.

Ben 99 depreminde aşırı yıldız olduğunu hatırlıyorum.

Ve aşırı yakın gibiydi yıldızlar

• Ben küçük olduğumdan hatırlamıyorum ama söylenenler hep aynı. Hava çok sıcaktı, yıldızlar çok yakındı, köpekler havlıyordu gibi. Efsaneler de var tabi ama doğru mu bilemeyiz. Beklenen İstanbul depreminin öyle bir anda geleceğini sanmıyorum. O kadar büyük bir deprem mutlaka önden işaretlerini göstermeli diye düşünüyorum.

• Offizieller Beitrag

Yıldızların yakın ve daha çok görünmesinin tek sebebi marmara bölgesinde büyük çaplı elektrik kesintisidir. Malumunuz 15 milyon yaşayan bir şehirde şehir ışıkları, yıldızların net görünmesine mani olmaktadır. O gece deprem olurken kesilen elektrikten sonra yıldızların net ve çok gözükmesinin tek sebebi budur

• O aksam hava çok sıcaktı. Ay çok parlaktı. Nem oranı da fazlaydı. Durgun bir hava vardı. Saat gece 12 gibi yatmistim. Köpekler havlıyor çocuk halimle dedim köpekler niye havlar ki bu saatte. Tek başıma bir odada çocuk halimle uykuya daldım ve saat 03.01 de deprem gerçekleşti. 2 dalga şeklinde bir anda olup bitti. Dedim kıyamet kopuyor hemen ne dua bildiysem okumuştum.Aradan zaman geçti hoca camide ezan okudu ve anons yapmıştı. Herkes dışarı çıktı ve tabi bizde apartman da çatlaklar oluşmuştu. Gökyüzü yıldızdan bembeyazdı. 5 gün boyunca dışarda kaldık. Depremde hayatını kaybedenlere Allah'ım rahmet eylesin. 😔🤲

• Yıldızların yakın ve daha çok görünmesinin tek sebebi marmara bölgesinde büyük çaplı elektrik kesintisidir. Malumunuz 15 milyon yaşayan bir şehirde şehir ışıkları, yıldızların net görünmesine mani olmaktadır. O gece deprem olurken kesilen elektrikten sonra yıldızların net ve çok gözükmesinin tek sebebi budur

Gerçekten ya, şehir ışıklarının kirliliği yüzünden güzel gökyüzünü bile göremiyoruz.

• Denize düşen ateş topu muhabbeti vardi ozamanlar birde benim abim gördüğünü iddia eder hep. ozamanlar öyle söylenti vardı hep söyler dışarı kendimizi attığımızda hava birden parladi bir ateş topu gibi birsey dustu diye. Ayri yerlerdeydik deprem oldugunda babannemdeydi kendisi köyde. Ben disari ciktigimda etrafimda saglam bina yoktu hepsi yerle bir olmuştu. Bizim binanin 3 kolonu patlamisti v seklinde yamulmustu oyle zor cikmistik

• Yıldızların yakın ve daha çok görünmesinin tek sebebi marmara bölgesinde büyük çaplı elektrik kesintisidir. Malumunuz 15 milyon yaşayan bir şehirde şehir ışıkları, yıldızların net görünmesine mani olmaktadır. O gece deprem olurken kesilen elektrikten sonra yıldızların net ve çok gözükmesinin tek sebebi budur

5 yaşındaydim hocam dediğiniz çok doğru ve olanda odur zaten ama çok farklı gelmişti gerçekten

• Denize düşen ateş topu muhabbeti vardi ozamanlar birde benim abim gördüğünü iddia eder hep. ozamanlar öyle söylenti vardı hep söyler dışarı kendimizi attığımızda hava birden parladi bir ateş topu gibi birsey dustu diye. Ayri yerlerdeydik deprem oldugunda babannemdeydi kendisi köyde. Ben disari ciktigimda etrafimda saglam bina yoktu hepsi yerle bir olmuştu. Bizim binanin 3 kolonu patlamisti v seklinde yamulmustu oyle zor cikmistik

Evet onu diyen de çok okudum sosyal medyada. Balıkçıların ağları yanmış, ateş topu yükselmiş vs. Bazıları zaten doğal bir deprem değil HAARP falan olduğuna inanıyor. Bence alakası yok.

• Offizieller Beitrag

ateş topu demeyelimde özellikle yanal atılımlı faylarda sürtünmeden kaynaklı arklar ve tabiki ortaya çıkan muazzam enerjinin büyük 2 toprak kitlesinin birbirine zıt hareketi. Sürtünmeden kaynaklı ışıklar daha önce dünyada gerçekleşen bazı depremlerde rapor edilmiştir. Balıkçı ağlarının yanması vs bunlar biraz gerçeklikten uzak gibi geldi. 7.4 büyüklüğünde bir deprem ve kırılan onlarca km uzunluğunda bir fay, bazı yerlerde 4.5 metrelik atım farklılıkları size doğanın muhteşem gücünü gösteriyor..