Deprem Öncesi Doğada Değişim/İşaret

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İzmir depremi direk ana şokla meydana gelmemiş 9 ekim 2020 tarihinde 3.6 lık öncü deprem yapmış Sisam adası kuzeyinde aynı epicenter da afad sitesinden bakabilirsiniz

• Marmara denizi Büyükçekmece açıklarında anormallik var önce dün 3.1 bu sabahleyin 3.7 deprem azalacağına büyümüş artçı değil yani artı ek olarak Kandilli haritasına göre ana fayın üstünde

• Belli bir üst seviye üyelik diye biliyorum ek olarak her önüne gelen yazarsa ortalığı velveleye verilmesi(sözüm meclisten dışarı sana değil) ondan dolayı diye biliyorum

• PergamoN hocam Gümüldür fayında dünden beri bir mikrodeprem aktivitesi başladı bu fay İzmir için kaç büyüklüğünde deprem yapabilir gümüldür fayı

Uzunluğu baz alırsak 6.2-6.3 üretir maksimum segment yapısı farklı olabilir ama bende bilmiyorum çift segmentse parçalı 2 tane 6.0Mw’de üretebilir.Mikro depremlerden bir sonuca gitmek doğru olmaz ama biraz daha izlemekde fayda özellikle M3 depremlerin meydana gelmesi lazım birşeylerin habercisi olabilmesi için.

Edit:Yazdıkdan 42dakika sonra 3.2M’lik hissedilen bir deprem meydana geldi takibe devam.

2 Mal editiert, zuletzt von PergamoN ()

• Uzunluğu baz alırsak 6.2-6.3 üretir maksimum segment yapısı farklı olabilir ama bende bilmiyorum çift segmentse parçalı 2 tane 6.0Mw’de üretebilir.Mikro depremlerden bir sonuca gitmek doğru olmaz ama biraz daha izlemekde fayda özellikle M3 depremlerin meydana gelmesi lazım birşeylerin habercisi olabilmesi için.

Edit:Yazdıkdan 42dakika sonra 3.2M’lik hissedilen bir deprem meydana geldi takibe devam.

Sağolun hocam bilgilendirdiğiniz için az önce 3.5 oldu Kuşadası körfezi yazıyor ama Kandilli haritaya girince gümüldür fayının tam üstü 3 üstü ilk depremini yaptı

• PergamoN hocam Gümüldür fayında dünden beri bir mikrodeprem aktivitesi başladı bu fay İzmir için kaç büyüklüğünde deprem yapabilir gümüldür fayı

Ramazan hoca gümüldür Fayını çalışmış bir kişi 4 segmentden oluştuğunu söylemiş.

• Gemlik körfezi ve armutlu yarımadası civarında bir anormallik var 2006 yılından beri Gemlik (5.2) kayda değer bir deprem üretmedi ve burası sismik boşluk korkutmak için söylemiyorum ama 7+ deprem süpriz olmaz

• Gemlik körfezi ve armutlu yarımadası civarında bir anormallik var 2006 yılından beri Gemlik (5.2) kayda değer bir deprem üretmedi ve burası sismik boşluk korkutmak için söylemiyorum ama 7+ deprem süpriz olmaz

Armutlu yarımadasındaki deprem kümelenmesi 9-10 gün geçmesine rağmen halen devam ediyor Esenköy fayının deprem üretme potansiyeli nedir 2018 kasım ve Aralık aylarında da aynı sismik aktivite olmuş ve iki tane hatrı sayılır deprem üretmişti 4.3 ve 4.5

• Armutlu yarımadasındaki deprem kümelenmesi 9-10 gün geçmesine rağmen halen devam ediyor Esenköy fayının deprem üretme potansiyeli nedir 2018 kasım ve Aralık aylarında da aynı sismik aktivite olmuş ve iki tane hatrı sayılır deprem üretmişti 4.3 ve 4.5

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Antalya açıkları 5.2 ilk deprem oldu ve kaç saat geçmesine rağmen hala artçısı olmadı 5 üstü depremin artçı yapmaması düşündürücü

• selamlar sevgili hocalarım ve değerli üyeler geçenler de bir uydu görünümünden takip ettiğim tezimi paylaşmıştım burada sizinle ve bir daha emare gördüğümde burada sizinle paylaşacaģım demiştim.Bugün şu saatlerde baktığım da 48 saat içerisinde 4+ hissedilecek bir sarsıntı yunanistan,izmir,manisa üçlemi ege denizi ve tekirdağ,çanakkale,balıkesir yani marmara denizi üçleminde tahmin tezimi sizinle paylaşmak istedim sevgilerimle.

• selamlar sevgili hocalarım ve değerli üyeler geçenler de bir uydu görünümünden takip ettiğim tezimi paylaşmıştım burada sizinle ve bir daha emare gördüğümde burada sizinle paylaşacaģım demiştim.Bugün şu saatlerde baktığım da 48 saat içerisinde 4+ hissedilecek bir sarsıntı yunanistan,izmir,manisa üçlemi ege denizi ve tekirdağ,çanakkale,balıkesir yani marmara denizi üçleminde tahmin tezimi sizinle paylaşmak istedim sevgilerimle.

Maşallah maşallah iyisiniz maşallah direk dünya diyin bea

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞