Deprem Öncesi Doğada Değişim/İşaret

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bu tür şeylerin depremle alakasının olmadığını düşünüyorum. Bizim millet çok abartıyor. Yok evimi karıncalar bastı deprem olacak, yok bulutlar şöyle deprem geliyor. Bir cacık olduğu yok tabi ki. :)

• Bu tür şeylerin depremle alakasının olmadığını düşünüyorum. Bizim millet çok abartıyor. Yok evimi karıncalar bastı deprem olacak, yok bulutlar şöyle deprem geliyor. Bir cacık olduğu yok tabi ki. :)

Onlarda bişimi metrobüsler hızlı geçenmi dersin telefon hızlı şarz oluyormu dersin 8o

• Ani sıcaklık düşüşün depremle alakası var mı bilmem ama takip ettiğim amatör bir yorumcu 5-6 büyüklüğünde depremlerin olabileceğini yazmış. Takip ediyorum, hayırlısı.

• Ani sıcaklık düşüşün depremle alakası var mı bilmem ama takip ettiğim amatör bir yorumcu 5-6 büyüklüğünde depremlerin olabileceğini yazmış. Takip ediyorum, hayırlısı.

Yazık ki ne yazık :) amatör yorumculuk nedir yahu düpe düz sallamasyoncu işte. Karınca çıkar deprem. Hava sıcak olur deprem. O olur deprem,şu olur deprem ohoo bune böyle hayatınız iyice deprem korkusu olmuş.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Yazık ki ne yazık :) amatör yorumculuk nedir yahu düpe düz sallamasyoncu işte. Karınca çıkar deprem. Hava sıcak olur deprem. O olur deprem,şu olur deprem ohoo bune böyle hayatınız iyice deprem korkusu olmuş.

Yok be hocam adam kendi imkanlarıyla bir şeyler yapmaya çalışıyor. İnsanları korkutarak prim yapmaya çalışan şarlatanlardan biri değil yani. Çoğu tahmini de tutuyor ama bunlar basit depremler. Ekşi sözlükte falan bile bir şeyler biliyor, bazen üst üste hep doğru çıkıyor, bazen yanılıyor ama yöntemini geliştirmesi lazım deniyor.

• Son zamanlarda balkonumda 15-20 adet arı ölüsü atıyorum iceriye giren arılar pat pat dökülüyor resmen doga veya iklimle bir bağlantısı olabilirmi merak ettim doğrusu..

Einmal editiert, zuletzt von eagleman ()

• Deprem korkulacak bir doğa olayı değil tamamen insanların cahilliğinden bilinçsizliğinden kaynaklanır ölümler en fazla 1 dk lık olay sonuçta ölümler vs hem malzemeden çalmadan insan cahilliğinden gereksiz yere fazla abartılıyor önlemini almazsan tabi korkarsın

• Son zamanlarda balkonumda 15-20 adet arı ölüsü atıyorum iceriye giren arılar pat pat dökülüyor resmen doga veya iklimle bir bağlantısı olabilirmi merak ettim doğrusu..

Bu paranormal bir aktivite de olabilir, o evden kaçın hocam. :D2 Şaka bir yana ilginç bir şey.

• Depremin hava olaylarıyla kasırgayla ani sıcaklık düşüşüyle filan alakası yok, en azından bilim şuanda böyle bir şey söylemiyor..Ramazan hoca güzel ti ye alıyor bu şahısları. Her sıcaklık düşüşünde deprem olacaksa ohoo:)

Bu tarz şeyleri takip etmeyin, takip edenleri uyarın, bilimden uzaklaşmayın, kanıtlanmamış her bilgi sallamasyondan başka bir şey değildir..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Doğru mu bu?

İzmir Depremi - 30 Ekim Perigee(Ay'ın Dünyaya en yakın olduğu gün)

31 Ekim Dolunay

http://www.halukakcam.com/astronomy/Lunar.htm

http://www.astroset.com/bilgi/astroloji/aydonem2020.htm

• İzmir Depremi - 30 Ekim Perigee(Ay'ın Dünyaya en yakın olduğu gün)

31 Ekim Dolunay

http://www.halukakcam.com/astronomy/Lunar.htm

http://www.astroset.com/bilgi/astroloji/aydonem2020.htm

Basit bir istatistik bilgisi ile doğru olmadığını söyleyebiliriz. Her 27 günde bir bir perigee olayı gerçekleşiyor (ay'ın yörünge periyodu). Bu kişi +- 9 günlük bir aralık kabul etmiş. Yani 27 günün 18 gününde gerçekleşebilir. E o zaman bu verdiği verinin rastgele çıktı olma ihtimali çok yüksek.

İstatistikçiler bu yüzden rastgele gürültü ile veriyi ayırt edebilmek için çeşitli testler uygularlar. Eğer böyle bir durum olsaydı zaten araştırmada yayınlanırdı.

• Sisam’da 7.0 büyüklüğünde deprem olacak demişmi herhangi bir açıklamasında? Takip etmediğim için soruyorum.

Tam tersine aylardır o bölgede deprem olmayacağını söylüyordu. Kendim şahidim, bir sürü kişi Kuşadası hakkında soru sordu canlı yayınlarında vs. hepsine deprem beklemiyorum dedi. Bildikleri de sayılı, tabi bilme sayılırsa. Elazığ depremini bildiğini iddia ediyor ancak deprem hakkında bildiği tek şey batıda değil doğuda olacağını söylemesiydi.

• Basit bir istatistik bilgisi ile doğru olmadığını söyleyebiliriz. Her 27 günde bir bir perigee olayı gerçekleşiyor (ay'ın yörünge periyodu). Bu kişi +- 9 günlük bir aralık kabul etmiş. Yani 27 günün 18 gününde gerçekleşebilir. E o zaman bu verdiği verinin rastgele çıktı olma ihtimali çok yüksek.

İstatistikçiler bu yüzden rastgele gürültü ile veriyi ayırt edebilmek için çeşitli testler uygularlar. Eğer böyle bir durum olsaydı zaten araştırmada yayınlanırdı.

+9 -9 kabul edilmiyor +3 -3 ile bizim büyük depremlerin korelasyonu yüksek gibi ve sadece Perigee değil Apogeede dahil.

• On iki adalar bölgesi Girit'e kadar uzanan bir bölge olduğu için çok aktif bir bölge bu 1. garanti, bu bölgede neredeyse her ay 5 lik bir deprem yaşandığı için 2.garanti, sonuç ise binlerce yeni insan kazanmak. Bu tahmini yapıp da tutturamaması başarı olurdu zaten. Bir de Sisam Adası on iki adalar bölgesine girmiyor. Dolayısıyla %0 başarı. Karasal beklentisi de yıllardır yoktu 7 lik depremden sonra oluşmuş. Zaten şimdi kimse sorsanız Ege karasalında tehlike bekler.