Futbola Dair Her Şey [2022/23]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • fb enner valencia yi da alirsa bu sene piyasada ne kadar yeteneksiz verim vermeyen oyncu varsa toplamis olacağız.zaten futbol akli zayıfbir takimiz bide bunlarla tam olacak

Bence bu kadar karamsar olma üstad olmadık taş baş yararmış derler lig bir başlasın bakalım Ali başkanın son senesi ya herro ya merro diyor adam

• Kaçan pozisyonların ardından Bayern'in daha fazlasına müsade etmeyeceğini tahmin ediyordum ve Gnarby nasıl gol atılacağını hepimize gösterdi. Şimdi lewandovski ile başlayıp beklere kadar gider skor katkısı fark açılır :)

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Fenerbahçe nin transferlerini herkes eleştiriyor da tek kulvar lig bu sene Fener için ve kadro derinliği gayet iyi hale geldi diye düşünüyorum. Evet takım yaşlı hale geldi ama hangi takım genç Trabzon dan başka. Ya da son şampiyon Başakşehir çok mu gençti. Satacak oyuncusu yokmuş. Gören de BJK ve GS nin elinde sürüsüne genç oyuncu var zannedecek.

Demem odur ki izleyelim görelim.

• Fenerbahçe nin transferlerini herkes eleştiriyor da tek kulvar lig bu sene Fener için ve kadro derinliği gayet iyi hale geldi diye düşünüyorum. Evet takım yaşlı hale geldi ama hangi takım genç Trabzon dan başka. Ya da son şampiyon Başakşehir çok mu gençti. Satacak oyuncusu yokmuş. Gören de BJK ve GS nin elinde sürüsüne genç oyuncu var zannedecek.

Demem odur ki izleyelim görelim.

Hocam transferleri başarılı bulabilirsiniz, gayet normal bir durum ama naçizane görende BJK ve GS'nin elinde sürüsüne genç var zannedecek lafına anlam veremiyorum. Zaten mevcut bir rekabette önemli olan rakibin yapamadıklarını yapmak değil midir? Bu sene Vedat ve geçen sene Elif gibi büyük bonservis yapan adamlar hep yaşı hatrına yapıyor. Yaşlı hangi futbolcu yaradı ki? Mesela GS kadroya yaşlı ve kiralik doldurdu, eee sonucunda noluyor satacak adam bulamadığı için 2 milyon euro veremeyip Kaan Ayhan'ı kaçırıyor. Yani gs ve bjknin yaşlı dolu olması kıyas edilecek bir durum değil bence çünkü 2 takımda acısını çekiyor. Ki geçtiğimiz 3 sene boyunca FB'ninde kiralik ve yaş icabı doymuş futbolculardan çok çektiğini düşünüyorum bilmem yanlış mıyım?

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Hocam transferleri başarılı bulabilirsiniz, gayet normal bir durum ama naçizane görende BJK ve GS'nin elinde sürüsüne genç var zannedecek lafına anlam veremiyorum. Zaten mevcut bir rekabette önemli olan rakibin yapamadıklarını yapmak değil midir? Bu sene Vedat ve geçen sene Elif gibi büyük bonservis yapan adamlar hep yaşı hatrına yapıyor. Yaşlı hangi futbolcu yaradı ki? Mesela GS kadroya yaşlı ve kiralik doldurdu, eee sonucunda noluyor satacak adam bulamadığı için 2 milyon euro veremeyip Kaan Ayhan'ı kaçırıyor. Yani gs ve bjknin yaşlı dolu olması kıyas edilecek bir durum değil bence çünkü 2 takımda acısını çekiyor. Ki geçtiğimiz 3 sene boyunca FB'ninde kiralik ve yaş icabı doymuş futbolculardan çok çektiğini düşünüyorum bilmem yanlış mıyım?

Hocam tamamen aynı noktadayım sizinle. Buradaki sözüm "sadece" Fenerin transfer politikasına edilen laflar için. Adam GS li 10 mesajından 8 i Fenerle ilgili. Yoksa takımın yaşlandığını en başta dile getirdim.

• GS hesaplarında hala Götze transferi kovalayanlar var, akıllanmak için daha kim gelmesi lazım bilemedim.

Jakub Moder gelirse beni en çok heyecanlandıracak transfer o olur, geleceğe yönelik büyük ümit vadettiğini düşünüyorum.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• GS hesaplarında hala Götze transferi kovalayanlar var, akıllanmak için daha kim gelmesi lazım bilemedim.

Jakub Moder gelirse beni en çok heyecanlandıracak transfer o olur, geleceğe yönelik büyük ümit vadettiğini düşünüyorum.

hem molder hem kamil gelsin bana göre çok iyi transferler olur satın alma opsiyonlu istiyor kulüp önümüzdeki sene sattığın kadar alacaksın kalkıyor inşallah bitirirler

• hem molder hem kamil gelsin bana göre çok iyi transferler olur satın alma opsiyonlu istiyor kulüp önümüzdeki sene sattığın kadar alacaksın kalkıyor inşallah bitirirler

Genç isimler gelirse bu sene takip ederim maçları yoksa geçen sene ki ununu elemiş eşeği asmışlar kiralık son gün gelecekse gelmesin daha iyi...

• Genç isimler gelirse bu sene takip ederim maçları yoksa geçen sene ki ununu elemiş eşeği asmışlar kiralık son gün gelecekse gelmesin daha iyi...

aynen öyle kardeşim denilen gibi lemina seri kiralık gelecekse gelmesin böyle genç topçular lazım

• Bence bu kadar karamsar olma üstad olmadık taş baş yararmış derler lig bir başlasın bakalım Ali başkanın son senesi ya herro ya merro diyor adam

Iste bende onu dsunuyirum.ya herro ya merro deyip durdu 3 senedir yanlis yapıyor.enner valencia yi dunya alem biliyor ne oldugunu.sinan gumus yedek diye alindi deniz turuc un yedegi ozman.deniz turuc birinci adamimiz ya.!!!

Ha bu oyunculara öyle bir oyun bulurki erol bulut belki ozman yanilrim.

Eger bu sene sampiyon olmazsa ali koc da klamaz ardinda bi enkaz daha kalir.

• Fenerbahçe çok yanlış hamleler yapıyor. Eğer bu sene şampiyon olamaz ki bence zor seneye çok büyük sıkıntı yaşar. Aldığı oyuncular hep 30 yaş civarı ve üstü sana bonservis getiremeyecek oyuncu. Seneye satabileceği 2 isim olur ferdi ve altay. Sonra limit diyor ali koç. 300ml tl limit olsa gene aşardı mevzu limit değil. Boşa paraları çar çur ediyor. Son senesi şampiyon olamazsa gidecek diye her türlü şeyi göze almış. Bu sene şampiyon olamazsa Fenerbahçe 5 sene sıkıntıya girer elde satacak topçu yok, kontratlar devam edecek, seneye sınırlama gelecek oooo ölme eşeğim ölme.

Mesela tolgay 3.2 ye aldi frey 2.4(eger bi sene kullanilirsa hic degilse ayni fiyata satilir) zanka(ki bana göre abartildigi gibi kötü degil o olmadan defansi gördük) 2 milyin civari simdi bunlari yok pahasina satmak istiyor zarara bi bak.gelecek senelerde yine mame thiam sinan gümüş gibi oyunculardan kurtulmak icin ugrasacaklar.zaten eger basariszlik olursa erol da ali koc da klamaz.

Bu arada ismail yüksek, oguz kagan guctekin abdulcebrail,omer faruk,emre nasuh gibi oyuncularin adi sanini bile doymayacağız

• Fenerbahçe'nin yaptığı transferlerin hangisi yanlış mesela birisi bana örnek verebilir mi?

Sıfır bonservis verilmesi de bu transferleri bence daha da güzel hale getiriyor.

Sinan Gümüş, MHY ve Novak pek tabi imzalanan sözleşmelerini kolaylıkla çıkartabilecek yaşta.

Gökhan, Caner gibi futbolcuların Türkiyede üstüne oyuncu olduğunu düşünmüyorum, alınmalarına çok ama çok sevindim. En azından 1 sene sağ ve sol bek sıkıntısı çekmeden maç izleyeceğiz. Sonra da futbolu bırakabilirler. Yani Fenerbahçenin şampiyon olması lazım ve Avrupa kulvarı olmadan bu kadro yapısı ile ve iki hızlı kanat oyuncusu, bir tane sağlam stoper ile bu iş biter diye düşünüyorum.

Eleştirileri anlıyorum fakat kulübün borcu çok ve parası yok, diğer kulüplerde bu halde. Şu ana kadar hangi kulüp bir sene sonra 20 milyon euro üzerinde satma ihtimali olan oyuncular aldı, ben görmedim ve duymadım açıkçası. Biraz ligimizin ve kulüplerimizin potansiyelini iyi düşünüp eleştirmek lazım diye düşünüyorum.