GFS-ECMWF-UKMO Yorumlamaları (Mart-Nisan-Mayıs-Haziran-Temmuz-Ağustos-Eylül-Ekim 2019)


 • Azor 1035 olamadı hatta güç kaybediyor. Ama istikrar güzel salınım yine iniyor, sorunsuz. Bu arada bu anomali haritasını Aralık- Ocak - Şubat'ta görmek istiyorum Yarabbi.

 • Gündüz değerleri olmasına rağmen güzel soğuk girişi oluyor. Artık senaryo az çok belli oldu. Yağışla birlikte soğuma başlayacak. Yağış bitince soğuk pik yapacak. Bazı yerlerde gece donları, kırağı, valla güzel ne diyelim. Doğa ilk ütüsünü yiyecek.

 • Hava Forum ailesi ECMWF güncellemesi sona ermiştir biz sadece sistemi takip etiğimiz için ilerisini paylaşmaya gerek duymuyorum benimle beraber takip eden ve yorum yapan arkadaşlara teşekkürler.:) Sistem var ama daha iyi olabilecek düzeyde.


  Bir sonraki güncellemede görüşmek üzere,


  hayırlı akşamlar


  Sağlıcakla kalın:)

 • İkinci sistemi kovalamayacak mıyız😉

 • İkinci sistemi kovalamayacak mıyız😉

  Kovalarız kovalarız sonuna kadar, bizde model takip etme tutkusu varken :) de şu anlık ufukta gözüken yok olsa zaten peşini bırakmam kardeşim sen beni iyi bilirsin ufukta hafif göz kırpsın serüvene tam gaz devam sezonu açtık.:);)

 • Kovalarız kovalarız sonuna kadar, bizde model takip etme tutkusu varken :) de şu anlık ufukta gözüken yok olsa zaten peşini bırakmam kardeşim sen beni iyi bilirsin ufukta hafif göz kırpsın serüvene tam gaz devam sezonu açtık.:);)

  Var hocam, henüz gözükmüyor, hatta iniş rotası da var, Arktik-Batı Rusya-Kırım. Tarihide Eylül sonu yani 30 u veya 1-2 Ekim. Tabi ki şahsi tahminimdir, Hava Forum'u bağlamaz.^^

 • Var hocam, henüz gözükmüyor, hatta iniş rotası da var, Arktik-Batı Rusya-Kırım. Tarihide Eylül sonu yani 30 u veya 1-2 Ekim. Tabi ki şahsi tahminimdir, Hava Forum'u bağlamaz.^^

  Onu bende fark ettim endexlerden ,ama modellere hala göz kırpmadı yeter ki göz kırpsın, aynı fikirdeyiz Tayfun kardeşim benimde şahsen bir beklentim var o tarih civarında.:):thumbup:.