İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şu saat itibariyle İstanbul sınırları içerisinde en çok yağışa sahip yer 41 mm ile Şile,

Arkasından 32 mm ile Ümraniye tâkip ediyor.

Bundan sonra oluşacak küçük ama etkili kütleleri kovalayacağız. Kütlenin güç kaybedeceğini söylemiştim ama bu kadar olması da biraz garip oldu.

• KADIKÖY/GÖZTEPE

21 Ağustos - 16.13(Yükseklik: 41m)
    HHY.svg 23,9 45,2 ryon-gri.svg 4 80 1011,1 1015,8

Okluzyon, yanlış bilgi veriyorsun,şile değil göztepe en fazla yağış alan yer.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Okluzyon , yanlış bilgi veriyorsun,şile değil göztepe en fazla yağış alan yer.

Evet gerçekten de beklenmedik şekilde Beykoz ve Sarıyer gibi kuzeyli ilçelerin önüne geçti Göztepe

Bu arada Ataşehirde su baskınları olmuş

Ne kadar yağdı bilmiyoruz

Çünkü istasyon yok

Ümraniye istasyonunu boyamışlar adını da Ataşehir koymuşlar 😀

• Evet gerçekten de beklenmedik şekilde Beykoz ve Sarıyer gibi kuzeyli ilçelerin önüne geçti Göztepe

Bu arada Ataşehirde su baskınları olmuş

Ne kadar yağdı bilmiyoruz

Çünkü istasyon yok

Ümraniye istasyonunu boyamışlar adını da Ataşehir koymuşlar 😀

hocam geçen gün yazmıştım mesela Pendik sahilde de istasyon yok ve biz geçtiğimiz sistemde iyi yağış aldık ama ne kadar aldığımızı bilmiyoruz. İstasyon konusunda MGM'nin sayıyı arttırması lazım

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• bu denli kutleler agir hareket ettiginde nedense hep eriyor. Cok agir hareket etti. Bol bol denizi suladi.

Hocam bizde denizden nemini alır dahada kuvvetlenir diye bekliyoruz genelde:)

• 3 gün arayla iki önemli sistem ve yağışı kaçırdım bütün yaz bunu beklerken hemde. 95mm ile Ağustos ayında şov yapmış bulunuyor Göztepe istasyonu hemde bugün 45mm aldığı yağışla üstelik bunun 35mm’sini de yarım saat bile sürmeyen bir zaman diliminde elde etti. Kuzeye selam yola devam 👋 Şimdi gözler sonbaharda artık :)

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• 3 gün arayla iki önemli sistem ve yağışı kaçırdım bütün yaz bunu beklerken hemde. 95mm ile Ağustos ayında şov yapmış bulunuyor Göztepe istasyonu hemde bugün 45mm aldığı yağışla üstelik bunun 35mm’sini de yarım saat bile sürmeyen bir zaman diliminde elde etti. Kuzeye selam yola devam 👋 Şimdi gözler sonbaharda artık :)

Fatihi'de unutmayalım hocam 1 günde 125mm aldı.

son baharda da sistemler gelecek o zaman hep beraber kovalarız, tatiline bak:)

• Ya da aramızda para toplayıp tatilini uzatalım^^^^^^

hahahaha bak olur hocam gittiğinden beri aksiyon üstüne aksiyon yaşıyoruz:)

• Besiktas hocam mesajinizi sildim çünkü haberin kaynağında uzmanlığı meteoroloji olmayan, boş iddialarda bulunan, sadece gündem olmak için haber yaptıran bir zat'ın fikirleri ana tema olarak alınmış, biz küresel meteoroloji uzmanlığı diye meteoroloji lugatinda bile olup olmadığı meçhul ünvanların ve kişilerin hayal dünyasından yazdıklarını burada bilgi olarak paylasmayacak kadar bilgiye önem veriyoruz..

• İstanbul bu gece çok nemli hava bunaltıyor.Geceleyin nem miktarının artmasının sebebi nedir?

hocam nacizhane şöyle bir yorumum var, gece sıcaklıklari düşük değerlerde değil dolayisiyla yağan yağmur buharlasıyor buda gece nem miktarıni arttırdi bu geceye özel, buarada sayısal olarak bakmadim, bazen bize nemli geliyor ama değer olarak yüksek çikmiyor, ve gece genel olarak nem niye artar derseniz özellikle uzmanlikla yorum yapan yazar ve uyeler var onlar cevaplayabilirler