30 Ocak 2019 Miat Olacak

• Yeni konumuz hayırlı olsun hocam.

30 Ocak sonrası fazlası ile hareketli geçeceğini düşünüyorum.

Gelsin yada gelmesin! sistemleri takip etmek , hocalarımızdan bir şeyler öğrenmek çok önemli.

Teşekkürler,

• Böyle bir beklentinin temellendirilmesi, yani sebebinin açıklanması, yazılana duyulacak itibarı da, beklentinin gerçekleşmesi durumunda, tahminciye duyulan güveni de artırır. Çok yavan olmuş.

Bencede Tahmin açıklaması olsa çok daha sağlıklı olurdu :thumbup:

• bazen bu sitede tahminci hocalarımıza cok haksızlık yapıldığını düşünüyorum..yeni konunuz hayırlı olsun olsun hocam vakit ayırdığınız için teşekkürler

• İddialı konuşmaları sevmiyorum; çünkü bunun da bir sorumluluğu var. Siz ve Semih hocanın temkinli hareket etmesi bu tahmin işini çekilir kılıyor.

Sinerjim yüksek olmasa da ben Şubat'tan umutluyum.

Zaten bu kışı da böyle kötü kapatırsak artık kar yağışı haberini çocukluğumda sabah uyandığımda pencereye bakınca öğrendiğim gibi öğrenmeye devam edeceğim.

• aynen bende öyle yapacam dodo..eskisi gibi olcam..hele evlenip coluk cocuga kariatiktan sonra cok kolay olmuyor gece gunduz takip etmek cok guzel bir yer burasi.cok emek var ama farkinda olmadan beyni yorabiliyor..

• Ahmet hocam 30 ocak tarihi biraz erken bir tarih olabilir mi ? yani bu modellere yansımayıp da 30 ocak civarı var olan sistemin adını Hayalet sistem koysak yanlış olmaz sanırım. Sizi de yıllardır tanıyan birisi olarak da konuştuğunuz da bir defa konuşur ve nokta atışı yaparsınız ;)

• Ahmet hocam 30 ocak tarihi biraz erken bir tarih olabilir mi ? yani bu modellere yansımayıp da 30 ocak civarı var olan sistemin adını Hayalet sistem koysak yanlış olmaz sanırım. Sizi de yıllardır tanıyan birisi olarak da konuştuğunuz da bir defa konuşur ve nokta atışı yaparsınız ;)

Söylemek istediği, 30 ocakta bir sistemin varlığı değil. O tarihte 'olası bir sistem' modellere yansırsa ki bu süreç asgari 1 hafta öncesi olur, o da şubat 7 ila 10 arası bir tarihe tekabul eder. Ayın 30 'u gibi birşey olsa şu dönemde modellere yansırdı zaten.

• Umarım sizin ve açıklamalara başlayan diğer hocalarımızın tahminleri doğru olur. Olmasa bile sistem takip edebileceğimiz heyecanlı bir dönem olsun o bile kafi. Sistem kovalamak sistemi yaşamaktan daha heyecanlı bir hale dönüştü. En azından benim için ^^ Allah utandırmasın Ahmet Ustaoglu Kasva

• Söylemek istediği, 30 ocakta bir sistemin varlığı değil. O tarihte 'olası bir sistem' modellere yansırsa ki bu süreç asgari 1 hafta öncesi olur, o da şubat 7 ila 10 arası bir tarihe tekabul eder. Ayın 30 'u gibi birşey olsa şu dönemde modellere yansırdı zaten.

Aynen öyle aslında ecmwf onun sinyallerini veriyor modelde.4 5 şubat gibi sibirya sistemi alabiliriz.gfs te yaklaşmaya başladı ecmwf ye.