İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ülke de sadece İzmir ve Aydın kar alamadı, ama diğer tüm illerdeki arkadaşlar hala kar yağışı hep bize yağsın diyor ve istiyor, doyumsuzluk böyle birşey herhalde, insanoğlu doyumsuzmuş zaten ne kadar olursa olsun hep fazlasını istermiş, şaşırmamak lazım.

Tamam sinirlisiniz anlıyorum ama bu düşüncenin de yanlış olduğunu düşünüyorum. Kimsenin elinde değil nereye yağacağı isteyip istememekle de olmuyor. 24 Ocak'ta İzmir vortexi yakalayıp Atina gibi 40-50 cm kar alsaydı biz de şu an yine takip yapıp İzmir'e yine yağsın isteyecektik ve belki de bu sefer kuru soğuk yiyeceğiz diye üzülecektik. Kimse "aman nasıl olsa efsaneyi yaşadık tekrar yağmasa da olur" demeyecekti

Einmal editiert, zuletzt von Onur35 ()

• Bir ab lazım lütfen bu sefer olsun şimdilik hafif kar geçişleri ongoruyor model inşallah 5-10 cm arası değerler goruruz kar haritasinda uzays3271653126

• İnanılır gibi değil yani gerçekten. Yine kuru soğuk, yine kuvvetli rüzgar ve ayaz. İzmir'de bir sıkıntı var. "Bu kadar soğuğa Akdeniz'de kesin bir tepki ab si oluşur canım" diyen var mı hala bilmiyorum ama, oluşmuyor arkadaşlar. Bu sene o sene değilmiş. İşin kötüsü bu kadar soğuğa yazık oldu. Kış dediğin bizim bölgemiz için nedir? genelde ılık ve yağışlı geçer, ayda bir soğuk hava dalgası gelir falan. Bu sene maşallah belki 7-8 dalga geldi. Hepsi de kuru soğuk oldu, sadece birinde yağış oldu onda da sıcaklık yetmedi(yanılmıyorsam şubatın 10 u gibi dağlara kar yağmıştı). Seneye inşallah, napalım.

• Gerçekten şu an sıcaklık sınırda kalıyor olsa bu kadar üzülmezdim. Normal sonuçta ılıman bölgedeyiz yağmurla yetinirdik. Ama bu kadar kuvvetli bir soğukta yine havada bile görmezsek ne diyeyim artık. Ayrıca bunu bilimsel bir şekilde izahı varsa lütfen paylaşın yoksa lanetlendiğimizi düşünücem

• İnanılır gibi değil yani gerçekten. Yine kuru soğuk, yine kuvvetli rüzgar ve ayaz. İzmir'de bir sıkıntı var. "Bu kadar soğuğa Akdeniz'de kesin bir tepki ab si oluşur canım" diyen var mı hala bilmiyorum ama, oluşmuyor arkadaşlar. Bu sene o sene değilmiş. İşin kötüsü bu kadar soğuğa yazık oldu. Kış dediğin bizim bölgemiz için nedir? genelde ılık ve yağışlı geçer, ayda bir soğuk hava dalgası gelir falan. Bu sene maşallah belki 7-8 dalga geldi. Hepsi de kuru soğuk oldu, sadece birinde yağış oldu onda da sıcaklık yetmedi(yanılmıyorsam şubatın 10 u gibi dağlara kar yağmıştı). Seneye inşallah, napalım.

bazi yerler herseye musait ama konum olarak musait olmadigi icin hic birseyden istifade edemiyor ne diyelim hayir olsun