İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

• Bir şey sormak istiyorum arkadaşlar bu Esenyurtun rakımı 88 onun içine bağlı bir ilçe Kıraç 146 doğru mu? Cevap alırsam harika olacak şimdiden teşekkürler.

• Bir şey sormak istiyorum arkadaşlar bu Esenyurtun rakımı 88 onun içine bağlı bir ilçe Kıraç 146 doğru mu? Cevap alırsam harika olacak şimdiden teşekkürler.

Rakım heryerde değişir bu çok normal. Benim oturduğum yer 80 fakat biraz yukarı çıkınca (1 km kadar) rakım 110 a kadar çıkıyor.

rakım, denizden seviyesinden yükseklik demektir. ilçelere göre dağıtılan bir veri değildir. aralarından 500m fark olan yerlerde dahi ciddi rakım farklı oluşabilir. biz o farkı oluşturan engebelere dik yamaç adı veriyoruz. google earth programında istediğin yerin üzerine fareyi getirerek rakım bilgisine ulaşabilirsin.

• rakım, denizden seviyesinden yükseklik demektir. ilçelere göre dağıtılan bir veri değildir. aralarından 500m fark olan yerlerde dahi ciddi rakım farklı oluşabilir. biz o farkı oluşturan engebelere dik yamaç adı veriyoruz. google earth programında istediğin yerin üzerine fareyi getirerek rakım bilgisine ulaşabilirsin.

Hocam bunu öğrendiğim iyi oldu. Yavaş yavaş öğreniyorum çok teşekkürler.

• Kimseye soylemicem agzimi sımsıkı tutucam. Son gun eriyo. Sonra gelmiyo. Biseyler oluyo. Kim derdi ki 20 subattan sonra efsane gelicek diye. Acaba geliyo mu. Yoksa ayine yine ve yine mi husran olucak. Agzimi tutuca.. Insallah tutarim. Son ana kadar takip edin. Hatta bugun yagis gosyreyen modeller bugun yagis gerceklesti aksam bile yagis oldu bugun. Moder saati saatine degisiyo. Lutfen cok temkinli olalim. Unutmayalim. Bu sene -10 alti ulkemize girmiyo. Bu olabilicek mi buna bakalim