İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

• EnBiYa41 hocam ideal dek için 500 hpa sıcaklığı kaç olmalıdır?

Şartlara göre değişir yani tek 500hpa olması direk dek yapmaz ama çok önemli faktörü vardır dekte 850den çok 500e bakın. 850 zaten cepte gibi birşey bu sistemde. -31-33 arası o civar uygundur bana göre İstanbul diyagramında ana çıktı -28-29 vermiş ortalama -26-27 demiş 500hpa sıcaklıgı buda çöptür kısacası. Yeterli değil anlıyacağın sağlam dek için.

• 500 hpa tabi ki çok önemli.Megakent için sadece - 30 dahi yeterli olur asıl önemli olan izohipsler. Yani - 35 c 500 hpa yerine sıkı bir izohips poyraz ile beraber yeterli olacaktır. Sıcaklıkta sorun beklemiyorum.

2.sistem de yükleniyor.. 8)8)=O

çok güzel bir izah . bundan sonra kişileri küçük düşürme adına " birileri süper v.s diyorda ama 500 sıcaklığı az v.s v.s gibilerinden çok sözler etmeyin arkadaşlar . el elden üstündür . bana göre bu şartlarda öğlen gfs süper. umarım akçam ecmwf de güzel gelir.

• Kar haritasından da anlıcağınız üzere bu sisteme 500 hpa soğuğu yetersiz - 30 ve altı anca kurtarır, vade uzun takibe devam ama 850 den çok 500 e bakın derim.

• çok güzel bir izah . bundan sonra kişileri küçük düşürme adına " birileri süper v.s diyorda ama 500 sıcaklığı az v.s v.s gibilerinden çok sözler etmeyin arkadaşlar . el elden üstündür . bana göre bu şartlarda öğlen gfs süper. umarım akçam ecmwf de güzel gelir.

Burak hocada kısmen benim dediğimi desteklemiş 500 en önemli faktör diyor biz söyleyince kötü oluyoz başkası söyleyince güzel izah :) Ayrıca kimsenin kimseyi kücük düşürdüğü yok yanlışınızı duzeltiyoruz sadece. Ayrıca sana özel birşey dememiştim ben sadece kendi fikrimi sundum okadar. Süper olan modelde 3-5cm kar ya var ya yok oda evinin balkonuna kütle geleceği meçhul. Modelde -30 ve altımı demiş ? Nasıl süper oluyor şu diyagrama bakarsan anlıyacaksın. Saçma yorumlar yapmaktan vazgeçip bilimsel konuşmanızda fayda var. Neyse konuyu kapadım :)

• Accu weather istanbula,24_25 kar yagmur karisik ikonu koymus,demek kesin o tarihlerde kar var ,disarda kar yagsada onlar kky ikonu koyup duruyolar,kar ikonu yasak arkadaslarda herhalde:D:D:D

• mgm de 23 une yağmur ikonu koymus en azından kky koymaları gerekirdi diye düşünüyorum aşırı temkinliler

Allah korusun kar ikonu koyup ,kar yagmassa baslarina ne gelicegini iyi biliyolar herhalde,burda bile hocalara nasil yukleniliyo bu konuda,o yuzden tirsiyorlardir:D:D:D:D

• Karşılıklı gereksiz kinayeli sözler söylenmiş.Yaşanan hayal kırıklıklarına bir yenisi daha mı eklensin isteniyor anlayamadım? Bu 23-24 sistemi zaten birden ortaya çıktı biliyorsunuz hep mesafeliyim bu sisteme ben.25-26 idi bizim asıl takip ettiğimiz geçmişi unutmamak lazım.Ağzımızın suyunu akıtacak sistem Mart'ın ilk günlerinde ki asıl.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Soğuma ve yağış sorunu olmayacak bir sisteme doğru yol alıyoruz. Zaten ilk sistemdeki soğuma ikinci sistemi kuvvetlendirebilir. Zaten toprak da soğumuş durumda.