İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • edirnekapı

Pierreloti

Sütlüce

Kıztaşı

• Seyyah hocam değerli görüş ve destekleriniz için teşekkürler

96/72/48 de şoke edecek derecede değişebilen , 48/24/0’da bile cüretkarca U dönüşü çekebilen modellerin olduğu bir ortamda , direnen , veri avcılığı yapan ve Sinerji ile destek veren herkes bence çok büyük görev yapmaktadır

Böyle değişken ve öngörülmesi çok zor ortamda Soğuğun yada yağışın şiddetini öngörmek çok ama çok zordur

Bu kış için bence asıl Önemli olan 240 saat vadede soğuma dönemlerini isabet ettirebilmektir

Ki bunu değerli yazarlarımız ve girişimci üyeler olarak hakkıyla yerine getirebildiğimize inanıyorum

Çok yüceltilen bazı yabancı isimler geçen yıl olduğu gibi bu yılda Amerika’daki devasa soğuğun tonunu ve tam dönemini 240 saatten daha uzak vadede öngöremediler ( aksini ıspat edebilen veri ile paylaşabilir )

Ayrıca bu foruma zekası , esprileri ve verileriyle renk katan birçok değerli arkadaşımız da bize en az diz boyu kar almışız gibi eğlenceli ve keyifli dönemler yaşattılar paylaşımlarıyla

Çok da uzak olmayan vadeden itibaren sağlam bir Şubat ve devamı bizimdir diye inanıyorum :hfyeni (29):

• Azoru'un atakları göründü.Hazar YB'si de zamanla kaybolacaktır.Önümüzdeki hafta uzun vade de çok daha iyi sinoptikler karşımıza çıkacaktır.Bu kadar tenha olmaz konumuz.

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Radar Görüntüsü: Balıkesir, Maks

güzel geliyor yağmur berekettir :)

Fırtına ve Kar Avcısı

#ThunderStorm hava-yagmusrs323hava-simsek3232

#ThunderSnow hava-kars323hava-simsek3232

#Snow uzays3271653126hava-kars323

• Azoru'un atakları göründü.Hazar YB'si de zamanla kaybolacaktır.Önümüzdeki hafta uzun vade de çok daha iyi sinoptikler karşımıza çıkacaktır.Bu kadar tenha olmaz konumuz.

ben bu tenhalıktan memnunum yorumları okunası insanlar yazıyor tek tek seçmek zorunda kalmıyorum okurken:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Ben Ocak başı sistemi için.İnşallah iyi bişeyler alırız yoksa ileriye dönük kötü gözüküyor.Sıcak tarafa geçebilirizdediğimde bazı üyüler bana laf etmiş ve mesajım silinmişti.Şuan sıcak tarafın hükmünü yaşıyoruz.İnşallah kış bitmeden 1 tane güzel bi sistem alırız.

• Mgm uyarı yapmış marmara için çamur şeklinde olabilirmiş yağışlar ve toz birikimi olabilirmiş hocalarım doğru mudur bu ve istanbul için geçerlimidir ? Vintersaga

Toz taşınımı olacak gibi görünüyor, akşama normale döner.

34dfd8fc3c8720e6d60f03.png

Yağış olursa hafif şiddette olacak; yağan yağışın çamur olacağı söylenebilir.

Bara döda fiskar följer strömmen...