Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yaz sıcaklarını sevmeyen biri olarak Kars'ta askerlik yaptığım için şanslıyım. Hayatımın en serin yaz mevsimini yaşıyorum. Siirt'te geceleri balkonda yatmama rağmen sıcaktan uyuyamıyordum. Burda ise bazı gecelerde soğuktan pencereleri kapattığımız bile oluyor. Etkili olan gökgürültülü sağanak yağışlar da ayrı bi güzellik benim için. :) Allah kısmet ederse eylül ayında askerlik görevimi tamamlamış olacağım. O zamanda havalar yavaştan serinlemeye başlar. Sistem takip etme sezonuna da yaklaşmış olacağız inşaallah. Burda birlikte sistem takip ettiğimiz günleri çok özledim.

• Yaz sıcaklarını sevmeyen biri olarak Kars'ta askerlik yaptığım için şanslıyım. Hayatımın en serin yaz mevsimini yaşıyorum. Siirt'te geceleri balkonda yatmama rağmen sıcaktan uyuyamıyordum. Burda ise bazı gecelerde soğuktan pencereleri kapattığımız bile oluyor. Etkili olan gökgürültülü sağanak yağışlar da ayrı bi güzellik benim için. :) Allah kısmet ederse eylül ayında askerlik görevimi tamamlamış olacağım. O zamanda havalar yavaştan serinlemeye başlar. Sistem takip etme sezonuna da yaklaşmış olacağız inşaallah. Burda birlikte sistem takip ettiğimiz günleri çok özledim.

Tezkerenizi en kısa sürede almanız dileğiyle hocam. Allahın izniyle alın Tezkerenizi biz buradayız. Sistemler de bizi bekler.

• Şöyle bir gözden geçiriyorum da. Hatay adına sağlam diyebileceğimiz bir kar yağışı 21 Aralık 2016 tarihiydi. Çok sağlam tipi vardı. Sanırım tüm bölgede vardı. Çok güzeldi gerçekten. Bu yıl öyle bir sistem görebilmemiz için ne gerekiyor hocalarım hatırlarsınız o sistemi zaten.

• Şöyle bir gözden geçiriyorum da. Hatay adına sağlam diyebileceğimiz bir kar yağışı 21 Aralık 2016 tarihiydi. Çok sağlam tipi vardı. Sanırım tüm bölgede vardı. Çok güzeldi gerçekten. Bu yıl öyle bir sistem görebilmemiz için ne gerekiyor hocalarım hatırlarsınız o sistemi zaten.

Mutemelen soğuk üzerine sıcak cephe yağışından almışsınızdır.Onun için geteken önce sağlam bir soğuk sistem.Soğuk tam manasıyla çekilmeden yağışlı hava sisteminin girmesi gerek.Ab'nin konumu ise Kıbrıs civarında olması gerekir.

• Mutemelen soğuk üzerine sıcak cephe yağışından almışsınızdır.Onun için geteken önce sağlam bir soğuk sistem.Soğuk tam manasıyla çekilmeden yağışlı hava sisteminin girmesi gerek.Ab'nin konumu ise Kıbrıs civarında olması gerekir.

bu kış için de sert sistemler gelmesi olası mı yoksa geçen seneki gibi 3-4 gün mü soğuk olur sadece

rk23_kgigf-123rk23_kgigf-123