Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Aslında arkadaşlarda 2 yıldır kar görememenin getirdiği aşırı istekten dolayı bir umutsuzluk ve sabırsızlık var. Bence model takibine 2-3 gün ara verin, herşey çok güzel olacak, bu yıl inş hayırlısıyla kar göreceğiz.

• Aslında arkadaşlarda 2 yıldır kar görememenin getirdiği aşırı istekten dolayı bir umutsuzluk ve sabırsızlık var. Bence model takibine 2-3 gün ara verin, herşey çok güzel olacak, bu yıl inş hayırlısıyla kar göreceğiz.

Ben şahsen uzunca bi süre ara vermeyi denedim ama beceremedim. Telefonu elime alınca ilk yaptığım iş foruma girip modellere bakmak oluyor. Keşke ara verebilsek:S

• Şu kar bekleme olayının altında psikolojik bir rahatsızlık yoksa ben hiçbir şey bilmiyorum demektir. Psikolojisi doğru olan insan 7/24 burada kar kovalamaz. Bir araştırın derim :))

Bu yıl da kar yağmazsa taraf değiştirip ılıkçı oluruz artık 8o

• çok açıklayıcı olmuyorsunuz.öbür bölge sorumlularını takip ediyorum her zaman onlar tamamen aktif ve bilgi olarak anında cvp veriyorlar.

sürekli pc başında veya telefon elimizde degil ve bizde calışan kisileriz ve işsiz kisiler degiliz ve burdada gönüllü bu işi yapıyoruz ve elimizden geldiğince yorumlarımızı acıklarız ve sunuda iyi bilmeni isterim burda umut tacirliği yapmıyoruz anlık mutluluk dagıtmıyoruz durup durup yarın kar var suraya bu kadar oraya bu kadar cm si şöyle olur böyle olurmu diyelim oda bizde yok ne görürsek onu söyleriz hocalarımızla birlikte tahmini yaparız tutar tutmaz ama asla keyfi tahmin bekleme bizden her an her 6 saatte bir tahminleri değirtirsek modellere göre o hiç olmaz saglıcakla kal dostum

• 2 3 gibi ecmwf güneydoğuya kar vermek üzere ama bunu 28 29 içinde bir hafta önce vermişti... Yb Balkanlar Ukrayna hattına oturdu oturucak..Bu yolunda ilerliyor çok şükür . Yinede yoğurdu üfleyerek yemek zorundayız.. Sakin sakin takibe devam...

• 2 3 gibi ecmwf güneydoğuya kar vermek üzere ama bunu 28 29 içinde bir hafta önce vermişti... Yb Balkanlar Ukrayna hattına oturdu oturucak..Bu yolunda ilerliyor çok şükür . Yinede yoğurdu üfleyerek yemek zorundayız.. Sakin sakin takibe devam...

Hocam peki gfs'de veriyor mu 2 3 ocak arası

• Gfs 2 gecesi batıya sabahınada Urfa sınırı hariç soğuk havayı sokmuş... Bu haliyle kar bırakır..,Ama öğlenden sonra bozmaya başlamış ... Bu soğuma yb nin Alacağı konumu düşünürsek hafif sayılır..Bunun da sebebi AB nin Akdeniz’de aleyhimize olmasada tam olarak istediğimiz gibi konum alamamış olması ....AB ya iyice doğulayıp Suriye’ye girecek yada biraz daha batılayıp Ege adriyatik civarlarına sahada güçlenerek kayacak... Kıbrıs Hatay arası olmaz olsada biz lodos çekeriz içanadoluda tam tersi ....2 sine 6 gün var ,daha iyi yada kötü değişim yaşayacak muhakkak...Haktan hayırlısı inş.

• Adriyetiğe kayması için oradaki yb nin fırsat vermesi lazım ... En güzeli orada yb dursun güçlensin Akdeniz ki AB yi daha doğuya atıp suriyeye daldırsın....Ne şiş yansın ne kebap ...

• Arkadaşlar bu mesaj silme olayı gerçekten çok kötü olur olmaz üslup diyorlar. Neymiş Ahmet hocanın başlığı altında dedim güneydoğulular üvey evlattır silindi ben kimseye hakaret etmem ettirmem de fakat böyle çok katı da güzel değil

• 3-4 Ocak sisteminde de büyük ihtimal yağmur olarak alırız ama yağışın son demleri kar yağar çünkü don olacak ondan sonra ayrıca daha önce belirttiğim 10 Ocak sisteminde de gfs daha doğulu verecektir zaman ilerledikçe tahminim Doğu Karadeniz ve güneydoğu sistemi olması ülke sistemi beklemiyorum yani batı da kar