İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar tatmin edici kar maalesef olmayacak bakın yarın kar sabah başlar ama ortu durumu olmaz kar pazartesi akşam saatlerinde kesilir yani Dek etkisiz kalacak gibime geliyor-35 iyi bir dek oluşturmaz

arşivden 17-19 şubat 2015 harika bir dek istanbul sistemini aç 500hpa da kaç varmış bi bak ona.(-34,-36). Şu ankinde -36,-38 Dek tamamen 500hpa ya bağlı bir şey değil.

izobarların yönü ve sıklığı daha da önemli

• bu arada gece saatlerinden itibaren -34 girişi var yarın akşam -38 girişi olacak salı akşamına kadar yanlış bilgilendirmeyelim ve bu değerler 17 şubat dek sistemiyle aynı sayılır yani 500 hpa sıcaklığı dek için çok iyi

Hocam yağış neden yok

• Fatih deyim,istanbulun diyer kisimlarina bile kar dusse mutlu oluyorum ve bana yaklasdigini dusuniyorum,,bu arada oglumun da merak ettigi,ve diger ogrenci arkadaslarinda merak ettigi su tatil konusuna deyiniyim,ben 44 yasindayim tecrubemden dolayi ,istanbulda tatil olmasi icin iki sart var,valiligin devlet kurumlarindan uyari olmasi,bu mgm tarafindan cepde,ikinciside o gun sabah cocuklar okul yoluna dusmeden once kar yagisinin baslamasi,pazartesi sabahi 5_6 saatlerinde atistirma disinda ,sehrin genelinde,orta kuvvette kar yagmaya baslarsa ,2 ciside cepde olup kar tatili devreye girer.,Evet ogrenci arkadaslar tatil icin bunlar lazim,simdi tek tek sormayin bence,onemli olan burda karin baslama saati,onu sorgulayin,ogrenin nede olsa,burdaki hocalarimiz tatil kararina karisamiyo,bosuna onlari mesgul etmeyelim,birakalim karin baslama saatini cozmeye calissinlar,anlattiklarimla birlestirin,karari sizde verebilirsiniz,umarim tatil olur ve yarin hepiniz karin tadini cikarirsiniz.,Biraz uzun yazdim ,kusura bakmayin,herkese karli gunleruzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126uzays3271653126

• Arkadaşlar yanlış anlamayında birşey soracam niye son 2 senedir doğru düzgün kar yağmıyor ne değiştiki sürekli sistem kayıyor ?

Geçen sene ülke geneline kar yagmadı en kurak geçen kıştı bu sene çogu yer çok iyi kar yagdı istanbulda 4 kee kar yagışı aldı geçen seneye göre çok iyi kış itmeden çok saglam alacaktır inşallah 3-5 senede bir kurak geçer kış normaldir :)

:gun_bandana: 2022 MART EFSANESİ :hfyeni (29):

• Arkadaşlar yanlış anlamayında birşey soracam niye son 2 senedir doğru düzgün kar yağmıyor ne değiştiki sürekli sistem kayıyor ?

Şehir sıcak,Büyük binalar,Gökdelenler,Egzoz dumanları,Fabrika atıkları (dumanları) vs gibi şeyler sağolsun

• Hocam yağış neden yok

dekler sadece 500 hpaya bağlı değil deniz suyu sıcaklığı da etkiler 700 hpa sıcaklığı da izobarların sıklığı da rüzgar kuvveti ve yönü de tüm bu etmenler tüm bu etmenler değişken sayısını arttırdığı için tam bir dek tahmini yapmak zordur şans işidir eğlencesi de burdadır bekleyip göreceğiz hiç beklenmeyen yerler 20 cm olabilirken kesin kar yağar dediğimiz yerlerde kuru soğuktan ibaret olabilir salı öğlene kadar şartlar var 36 saatlik bir sistem bekleyip göreceğiz

• 7 Ocak 2013 istanbul aynısı olacak diyor biri twitterda o sistem istanbul nasıldı tam olarak ?

Fırtına ve Kar Avcısı

#ThunderStorm hava-yagmusrs323hava-simsek3232

#ThunderSnow hava-kars323hava-simsek3232

#Snow uzays3271653126hava-kars323

• Evet şu an kar yağmıyor diye sistem fos çıktı, hatta az bile söylemişsiniz şu an kar yağmıyor diye bu kış fos çıktı; 2 saat daha yağmazsa 2020 kışı, 6 saat daha yağmazsa 2021 kışı, 12 saat daha yağmazsa 2022 kışı fos çıkabilir.

Bravo size.. :hfyeni (25):

Bara döda fiskar följer strömmen...