2018'in Unutulmaz Meteorolojik Olayı Nedir?

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kasirganin teğet geçmesi ve sibiryanin sınıra kadar gelip batı Avrupa ya gitmesi

• 28 Şubatta Efsanelerin bile Ötesinde Olması Beklenen O Muazzam Soğuğun Bize Kazık Atıp Avrupaya Bodoslama Dalması idi Evlat Acısı Gibi Koymuştu Bana ;( ve Birde Tarihini Tam Hatırlamamak la Beraber Ağustos Ayıydı Yanılmıyorsam İstanbul da Müthiş Bir Oraj ve Şiddetli Yağış Olmuştu Öyle ki Düşen Yıldırımlar ve Patlarcasina Gürleyen Gök Bende Fevkalade Heyecan Yaratmış tı :)

Einmal editiert, zuletzt von eKo_34 ()

• İlk 3 yorumlar sizde...

-Kırbaç Kasırgası.kirbac-kasirgasi-nerede-1.jpg

-2017-2018 kış sezonu ve 28 şubat :boat:

archivesnh-2018-2-26-12-0.png?

archivesnh-2018-2-26-12-1.png?

-Kastamonudaki dolu

Dolu yağışı öncesinde 26 derecelerde olan sıcaklık bir anda 2 derecelere düştü! KASqndQa9UuB4IQqYu4t6Q.jpg

Bence 3.yada 4. (1.Kıbak kasırgası 2.2017-2018 kış sezonu ve 26 şuabt kazığı)Kocaelide yaşadığım olay(çokğu kişi bilmez yerel bi olaydı).Sanırım haziranın sonuydu gece saatlerinde Gök gürülüsü ve şimşekle beraber çok kuvvetli bi yağış ve aşırı rüzgarla beraber birden başladı.Abartmıyom her saniye durmaksızızın gökgürültüsü ve yıldırım çakıyodu her saniye oda bembeyaz olup duruyodu elektrikler gitmişti ve Ailece bi odada toplandık annemle kardeşim korkuyodu dua ediyolardı... O gece bende merakımdan camı açıp dışarı baktım yağış okadar yoğunduki 7 metre önümü göremiyodum inanılmaz bi rüzgar ve gökgürültüsü ve şimşek ve o şekilde2-3 saat devam etti...sabah olduğunda ise evimizin yanındaki mısır trlası dümdüz olmuştu ağaçalrın dalları kopmuş çöp konteynırları 5-6 metre yerinden oynamış her şey mafolmuştu.(radara baktığımda kırmızı mor arası kütleler tamda oturduğum ilçenin üzerinde takılmışlardı).Şanslıydıkki sel yaşanmadı çüünkü oturdumuz yer tepe gibi biyer su birikemiyor.ama aşağılar mafolmuş kanalizasyonlar taşmış borular patlamıştı.?(korkuçtu-İnanılmazdı ve bi okadarda heycanlıydı...

Bunu yazrkende yılbaşı çekilişin kaçırdım :rolleyes:

• Kırbaç kasırgası teğet geçmseydi eğer o günler bodrumdaydım. Tam olarak içinde kalıcaktım. Hem istediğim hem istemediğim garip bir durumdu. Fakat teğet geçmesine rağmen işletmeler önlem alıp bütün şezlongları topladı , ucunun değmesi bile kuvvetli rüzgar yaptı. Açık ara kırbaç kasırgasıdır.