Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • dek ler adamı deli eder vurduğu yer muazzam kesintisiz bantlar olunca müthiş bir duygu ama birde az biraz yan tarafta günlük güneşlik oluyor, dek in de genelde %95 izledigi vurduğu noktalar aynı oluyor, görüntüler şahane değil şahane ötesi muazzam, ALLAH ım inşallah böyle gün boyu ve gece sabaha kadar yağar da yağar,bekliyoruz seni ey kar

• Kasım son haftası tahmin edilen sistem bölgemize bir miktar soğuma ve yağış getirebilir. Kar yağışı yaylalar ve dağlık alanlarda etkili olur. Aralık ilk hafta sonuna kadar sahillerde kar yağışı ve örtü yapacak güçte sistem beklentisi uzun vadeli tahmin verilerinde görünmüyor. Yüksek kesimler bu saatten sonra gelen her sistemde kar yağışı alacaktır. İç kesimlerdeki şehir merkezlerimiz beyaz gelinliği artık giymeli.

• Daha önce dediğim gibi 20 sonrası sistem ya kafkaslar ya biz demiştim şuan sistem Kafkas odaklı ama bize de 0 izotermi girer. Bu sistem eğer yb kuzeylerse dönüş hareketi ile ay sonu sistemine evrilebilir

• sosyal medyada öylesine amatör yorumlar yazılıyorki hayret ediyorum 😊 neymiş efendim karadeniz olmasaymış bize sistemler abd deki gibi oluk oluk akarmış vs. vs saçma sapan yorumlar biz bu karadeniz sahillerinde 80 cm leri 100 cm leri gördüğümüz yıllarda karadeniz yoktu galiba😊😊

• White Tiger28 araştırma için teşekkürler kasım ile kış mevsiminin pozitif korelasyonuna inanmayanlardanım doğrulamış oldun :) Koskoca kışı bir aya bakarak anlayacaksak bırakalım tahmini kasımı bekleyelim :)

• Kasım ayı bana kışın nasıl geçeceği yönünde fikir vermiyor. Sadece Kasım sonunda Kasım ayının nasıl geçtiğini görüyorum. Öyle bir şey varsa içinde bulunduğumuz duruma göre bu kışıda bitirelim :)hava-gunes11

• Dipsiz Göl Gümüşhane

rjd_9276.jpg

Son buzul cağından kalma gölü sırf define için bu hale getirenler var bu ülkede ve buna izin veren vali... YORUMSUZ

Birde çıkıp utanmadan su geri konulacak diyorlar.Evet koyabilirsin bir kere orijinaline zarar verdikten eko sisteme zarar verdikten sonra ne kadar verim alırsın?...

Karadeniz'in güzelim doğasına yapılan ihanetlerin bitmesini istiyoruz artık Karadenizli olarak

dc81f3830e043a1d88cfd058a8774956.jpg

• bu ülkede rant para peşkeş çekme bitmedikce daha çoook tabiat harikası doğa harikası yerlerimiz talan edilir.Avrupalıları bazen kötülüyoruz ama adamlar enazından değerlerine sahip çıkıyorlar bizim ülke herzamanki gibi aynı tas aynı hamam misali devam yazık çok yazık para için bizim milletin yapmayacağı şey yok helede bu devirde.😏😏

• doğayı sevmek korumak ve en önemlisi bozmamak değiştirmemek tamamen insanın yetişme tarzı ruhu düşüncesi sorgulaması ile ilgilidir, böyle aç gözlü kısa yoldan indiregandi peşkeş durumları define dahil bir çok olayda geri geri hızla koşmaya gerilemeye sebep oluyor...

• Geçen kış bizi takip eden Azeri kardeşlerimiz vardı. Yusuftu sanırım. Tam hatırlayamadım. Hepsine selam olsun. Önümüzdeki sistemde en şanslı bölgelerden biri olabilirsiniz eğer yağışı yakalarsanız. Bu sene Hazar ve çevresinde güzel bir kış bekleniyor.

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...