Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bozması belki de hayrımıza olacak. Araklı’da ölü sayısı 7’ye yükselmiş. Allah muhafaza gfs gibi gelirse kim bilir neler olur. Toprak zaten suya doymuş durumda. Bir çok yerden heyelan ve kayıp haberleri gelebilir.

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

• DoquKaradeniz28 çok güzel tablo. Bakalım ecmwf ne diyecek. Bu arada sizden kış tahmini de bekliyoruz önümüzdeki sezon için :)

Estağfurullah hocam. Konumda da belirttiğim gibi ben tahminci değilim. Yaşlılarımızın söylediği belli başlı dönemlerin gözlemini yapıyorum. Az önce de söylediğim gibi şansıma bu yıl her belirli dönem, dolu dolu geçti. Kış tahmini için üstadlarımızı bekleyeceğiz birlikte.

• gelecek olan sistem bizim için anca sistemcik olur modeller gösterdi diye teyakkuza geçmeye gerekyok benokadarda korkulacak bişey olacağını zannetmiyorum uzun yağışın uzunda kurağı olur derler bu yağışları günü gelince çok arayacağız merak etmeyin 😊 şehirlerin ateşinden neminden yaylalara kaçmaya çalışıcaz şimdiden yaylacılara duyrulur..!

• derelili hemşehrim sizin oralarda havalar serindir şuaralar fazla sıcaklarda eğribele çıkmaklazım orasıbaya serindir ceketsiz montsuz gezilmez valla sahilin nemi insanı bunaltıyo yapış yapış oluyo insan şu kış ayı biran önce gelse hiç sevmiyom şu yazmevsimini buyüzden😊😊

• derelili hemşehrim sizin oralarda havalar serindir şuaralar fazla sıcaklarda eğribele çıkmaklazım orasıbaya serindir ceketsiz montsuz gezilmez valla sahilin nemi insanı bunaltıyo yapış yapış oluyo insan şu kış ayı biran önce gelse hiç sevmiyom şu yazmevsimini buyüzden😊😊

Hocam inanın dün gece üşüdük, halihazırda eğribele pek ihtiyaç olmadı.Zaten oturduğum yayla eğribelden pek aşağı kalmıyor, rakımı 1860.

• İlkbahar-yaz sezonunun en güzel tarafı sitede troll, kripto ve tetikçi ikinci kayıtların bulunmaması. Site tamamen atmosfer ve hava olayı sevenlere kalıyor.

2019-2020 sonbahar-kış sezonunda kripto hesaplara savaş açacağım. Enerjimin çoğunu bunların tespiti için ayıracağım. Bu konuyu provoke edemeyeceksiniz.

• Hocam inanın dün gece üşüdük, halihazırda eğribele pek ihtiyaç olmadı.Zaten oturduğum yayla eğribelden pek aşağı kalmıyor, rakımı 1860.

ohh ohh negüzel keşke bende üşüyebilsem 😊 bizde kendimizi akşamolunca sahil kenarlarına atıyoz oda pek fayda etmiyoya işte enazından evden daha serin geçen gün köye çıkmıştım güzelbir yağmur yağıyodu giydim şortu yağmurun altında öylece ıslandım taki üşüyene kadar çok güzel bir duygu herkese tavsiye ederim fındık zamanı ben bunu yağmur yağdığında herzaman yaparım denize girmeyi peksevmem ama yağmurda ıslanmayı severim😊😊

• https://www.facebook.com/251668298352934/posts/1090238781162544/

Araklı da ki sel felaketi. En net görüntü

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• manik depresif bakalım busezon hangi troller yada hangi sahte hesaplar türeyecek isim başka ama kişi aynı kişi bazılarının azçok yazılarından tavırlarından kim olduğunu anlayabiliyoruz benim merakettiğim bu muhalefet işinden nezaman vazgeçecekler acaba şimdi istesekte piyasaya çıkmazlar onların zamanına daha var 😀😀

• çok acı verici bir görüntü rabbim bu felakette hayatlarını kaybeden vatandaşlarımızın mekanını cennet eylesin acılı ailelerine ve yakınlarına sabırlar ihsan eylesin.gerçekten üzücü bir durum ama malesef insan oğlu doğayla başaçıkamıyo buda doğanın bir kanunu.neden bu dere yataklarına evler yapılırki onuda halen anlamış değilim resmen felakete afete davetiye çıkarıyo insan oğlu😔😔

• mevlam rahmet eylesin ailelerine sabır versin işin ikinci tarafı ise artık dere yataklarına ev yapmaktan vazgeçmeliyiz gerçi dere yataklarına ev yapmayalım diyoruz ama görüntüler de gördüğümüz gibi gidip okuluda dere yatağına yapıyoruz allah göstermesin okulda çocuklar olsaydı ne olacaktı

• manik depresif bakalım busezon hangi troller yada hangi sahte hesaplar türeyecek isim başka ama kişi aynı kişi bazılarının azçok yazılarından tavırlarından kim olduğunu anlayabiliyoruz benim merakettiğim bu muhalefet işinden nezaman vazgeçecekler acaba şimdi istesekte piyasaya çıkmazlar onların zamanına daha var 😀😀

hocam bu sezon mücadelem o gruplarla olacak. bizi, konumuzu hedef alanlara tokadı atacağız.