Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Gfs yide ecmwf yide beğendim Ocak 6-10 arası kademe kademe sıcaklık düşüşü ikinci atağın son darbesiyle şuanki ve önceki görüntülere göre 8-10 Ocak gibi kar.

Fakat burda okadar olumsuz yazı yazılıyorki tamam yazılsın EYVALLAH fakat içini doldurursak yani verilerle desteklersek iyi olucak insanın keyfini kaçırıyorsunuz. huseinskas ı şimdi daha iyi anlıyorum

Söylediklerine sonuna kadar katılıyorum bizim adımıza olumsuz bir güncel değil beklentimiz özellikle ikinci sistem üzerine olmalı mutlu olmamız ve geleceğe daha pozitif bakmamizi sağlayacak bir güncel ek olarak model sayfasındaki olumsuz havanın yansimasi olduğunu düşünüyorum buraya yalnız bir şeyi atlamayin oradaki beklenti ilk sistem için bizim gfs ve ECM nin ortak sinyal caktigi ikinci sisteme odaklanmamiz lazım

• Nao nun negatif meyilli sistemi böyle veriyor şayet 4 Ocak gibi nötr ve pozitif meyilli var pna pozitif de devam ediyor az kaldı bu sancılı dönem bitecek ayın 6 ve sonrasına odaklanın

• Nao endeksini takip edin. Bu sistemden sonraki oluşumlar ona bağlı. Eğer Azor İzlandaya yükselirse açıkça söylüyorum Föhn kaçınılmaz. Kimsenin de bunu söylüyorum diye bana bir şey söyleme hakkı yoktur.

Azorun merkezi İtalya da olacak, balkanlara yaslanacak. Haritaya bakınca İtalya-Balkanlar da sarı renk yerine yeşil renk görüyorsa korkun. Bunu bilin yeter.

• 10 ocağa 11 gün var. 2-3 sarksa, iki haftalık bir periyot olacak. Enerjinizi iyi kullanın :) son 3 gün yani sistem 72h’ye girdiğinde meşaleleri yakarız. O zamana kadar herkes güncelleme zamanları burada olsun 👍👍

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

• Sevgili bölge arkadaşlarım. Şu mesajı önce sindire sindire bir okuyun. Sonrada en son bölümü okuyun. Hadi beni kale almıyorsunuz eyvallah fakat bir üst akılı dikkate alın. Günlerdir benim de ısrar ettiğim gibi bırakın önümüzdeki sistemi o zaten bölgemizin iç kesimlerine gerekeni yapacak. Sahil sistemi değil o. Sahilde kutup görmek istiyorsanız tam da Semih hocanın belirttiği tarihe milli sistem tarihine 20 Ocak sonrasına odaklanın. Hayal kırıklığı yaşamayacaksınız. O zamana kadar gelenlerden ne kaparsak o kâr. Yine tekrar ediyorum sözüm söz. Ocak sonuna kadar sahil pert olmazsa konuya yazmicam bidaha. Çizmeleri çıkarın. Kartopu oynayacak sahiller. Pek yakında/scatisma2::341rk23_kgigf-123

Herkese iyi geceler.

• 2-3 güne biraz daha iyi görürüz önümüzü. Şu anlık üzülecek bir şey yok, efsane potansiyeli olan bir sistem vardı ama kuş oldu uçtu. Üzüldük bitti önümüzdeki sistemlere bakalım. Bölgenin sürekli ağlama duvarı gibi olması gereksiz. Yediğimiz ilk kazık değildi sonuçta. Dünyanın sonu da değil.

• buarada bazen düşünüyorumda ya akdeniz veya ege bölgesinde yaşasaydık ne olacaktı kar görme şansımız sizce % de kaçolurdu😊 birde buyönden düşünün.herkese hayırlı geceler..