Orta Karadeniz Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Alaçam ilçesinde lise üç falandım, sene 2002. Favorim o sistemdir. Bir buçuk hafta tatil olmuştu. Bir de Yakakentte 2016 yılbaşı sistemi. Bahçede 90 cm ölçmüştük. Ocak 2/3'te açıköğretim sınavlarında görevli olduğum için Bafraya gelmek zorunda kalmıştım. Sınavları ısrarla ertelememişlerdi. Tabi, son ana kadar haber çıkmayınca gecenin bir vakti yakakentten ana yola çıkmıştım mecburen. Kavşakta bir kamyon bekliyordu sağ olsun bafraya kadar atmıştı. Sınavlar oldu, tekrar yakakente döndüm, bir ufak sistem daha inmişti. En son da Trabzon merkezde yaşadığım harika sistemdi. Gece boyunca saat başı kar seviyesinin yükselmesine, arabanın gitgide kar altında kaybolmasına şahit olmuştum. Ama en babası 2002 idi. Alaçamda hayat durmuştu resmen.

BENİM İÇİN DE EN EFSANE 2002 İDİ. BUNU PEK KİMSE HATIRLAMIYOR SANIRIM. SAMSUN MERKEZDE 1,5 HAFTAYA YAKIN KAR YAĞMIŞTI. SÖMESTR TATİLİ İLE DENK GELMİŞTİ SANIRIM. TATİL UZAMIŞTI. O ZAMANLAR KLAS TV VARDI. ALTTAN SÜREKLİ SAMSUN'DA OKULLAR 3 GÜN TATİL, SAMSUN'DA OKULLAR 2 GÜN TATİL DİYE UZUYORDU. BEN KALKANCI MAH'DA OTURUYORUM. 2002 YILINDA ÇOK FAZLA YERLEŞKE YOKTU. DENİZİ DE ÇOK GÜZEL GÖRÜYORDUK. BENİM GİBİ KAR DELİSİ BİR ARKADAŞIM SÜREKLİ DENİZİN ÜZERİNİ TAKİP EDİYORDUK. DENİZ BAFRA ÜZERİNDEN KAPANIYOR SÜREKLİ ART ARDA YAĞIŞLAR GELİYORDU.

• 2002 senesi cidden harikaydı :)

Şuana geri dönecek olursak hava valla tam bahar havası çıktım bahçeye güneşleniyorum yapacak birşey yok en azından keyfini sürelim barı bu havaların

• Dün Samsun 26 Ordu 29,5 dereceleri görmüştü dışarıya çıkmamak için kendimi zor tuttum bilgisayarın başında tez yazıyorum başka çarem yok :D

• Serhat. aynen hocam, gerçekten yaş itibariyle hatırladığım bir efsaneydi. Hele bir salı gecesi vardı. Zirve yapmıştı yağış. Yığdıkça yığmıştı. Çarşamba Alaçam pazarıdır. Kimse evinden çıkmamıştı. Pazara hiçbir satıcı gelememişti nerdeyse

• Akşamları batı-güneybatı(dağ meltemi) rüzgarı sabah olunca hafif poyraz (deniz meltemi) bildiğiniz yaz mevsimi koşulları bunlar herkes dilinde bir ssw var başkada bir umut yok. SSW'nin etkilerinide aralık ayı ortalarından itibaren göreceğimizi düşünüyorum

• Havaların sıcak gitmesine normalde üzülürdüm ancak dükkan açtığımdan beri iyi oluyor aslında diyorum kazan yakmak zorunda kalmıyoruz ^^8o Linç edileceğim :D Kışın-15 gelsin yeterli 1000 derecede yakarız değer :P