2018-2019 Kış Tahmini

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Olcayto yanlış anlaşılma olmuş boş yere konu uzamış. Ama konu son açıklamalarınizdan sonra açıklığa kavuştu. Bence konuyu fazla uzatmayın mesaj kirliliği olmasın konu içerisinde:)

• Ben o kunda size hak veriyorum zaten. Orada ben hatalıyım , hatırlayamadım hem de yakın zaman olduğu halde. Yanlış anlaşılmak istemem. iyi geceler.

• Her ne kadar bilimsel olmasa da bu sene ayva aşırı çok . bu kocakarı veya atalarımızın tesbitleri şaşmaz Allah'ın izniyle. Dolaysıyla semih beyin tahmini tutması yüksek ihtimal.

• Hava_Forum

17 aralıkta demiştin ama öncesinde oldu maşallah 8)

sabah haberlerde bir uzman arkadaş istanbula bu sene karyağmaz aşırı yağış olur dedikten 1-2 saat sonra kar başladı:love:

allahın tokadı bu olsa gerek dedim 8)

öngörün için tebrikler Hava_Forum , diğer dediklerinininde misli ile fazlası olması dilekleri ile iyi forumlaruzays3271653126uzays3271653126:gun_bandana:rk23_kgigf-123rk223_kgigf-12351

• Hava_Forum

17 aralıkta demiştin ama öncesinde oldu maşallah 8)

sabah haberlerde bir uzman arkadaş istanbula bu sene karyağmaz aşırı yağış olur dedikten 1-2 saat sonra kar başladı:love:

allahın tokadı bu olsa gerek dedim 8)

öngörün için tebrikler Hava_Forum , diğer dediklerinininde misli ile fazlası olması dilekleri ile iyi forumlaruzays3271653126uzays3271653126:gun_bandana:rk23_kgigf-123rk223_kgigf-12351

Beylikduzunde kar baslamis dogru mu?

• Şanslısın Beylikdüzü, harika :) Fotoğraf için teşekkürler Arifibis :thumbup: Üsküdar/Ünalan camın dışıbdaki termometremiz 4,5 e indi. Bakalım kar görecekmiyiz bugün, henüz yağmur var.

• 7 araliga kadar olan donemde ciddi manada sistem beklentim yoktur. Cerezleri saymiyorum. Benim icin sistem deniz seviyesinde kar yapacak sistemdir.

Atmosferde bu tarihten sonra saglam sistem hazirligi var. Henuz emin degilim ancak 10-11 Aralık civari olabilir. Haftasonu tam tarihi netlesir. Şuan icin potansiyeli iyi olan bir sistem diyebilirim. İlk kıstas sahillerde de kar yagmasi. Takibe devam.

Semih hocam bu açıklamayı 20 kasımda yapmıştıniz. Sizi yürekten tebrik ederim.

• 7 araliga kadar olan donemde ciddi manada sistem beklentim yoktur. Cerezleri saymiyorum. Benim icin sistem deniz seviyesinde kar yapacak sistemdir.

Atmosferde bu tarihten sonra saglam sistem hazirligi var. Henuz emin degilim ancak 10-11 Aralık civari olabilir. Haftasonu tam tarihi netlesir. Şuan icin potansiyeli iyi olan bir sistem diyebilirim. İlk kıstas sahillerde de kar yagmasi. Takibe devam.

Semih hocam bu açıklamayı 20 kasımda yapmıştıniz. Sizi yürekten tebrik ederim.

boşuna efsane demiyoruzzzrk223_kgigf-12351