Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hayırlı sabahlar cümleten HF:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Nereden nereye...Şu tarihimizi okullarda adam gibi öğretseler, aşılasalar eminim çok çalışkan bir nesil gelir ama tarihimizi bilen yok. Sokaktan 10 kişiden 1'i ancak araştırma yapmıştır.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Baybars hocam hep dedim demeyede devam edeceğim ister banla ister yazma yasağı ver bana sen burada hakkaniyetli,adaletli davranmıyorsun.Burada aman saman ithal ediyoruz :) lafıda tartışmaya açıktır berkay hocada buna ithafen yazmış.Ben silinen mesajı gördüm keşke onunda ss'ni alsaydım o zaman forumdakiler karar verdi.Ben bir şey demiyorum.Burası siyasi bir forum değil ama baybars hoca kendi görüşü olursa o siyasi yorumları silmez farklı görüşü olursa siler.Tamami ile gördüklerim söylüyorum.Peygamber efendimizin güzel bir sözü vardır '' Haksızlıkkarşısında susan dilsiz şeytandır. '' -Hz.Muhammed ( s.a.v)

QLoL0r.png

• M.Ö 209 yılını kendine kuruluş yılı olarak kabul etmiş olan Türk Silahlı Kuvvetlerinin, nasil olurda bağlı olduğu devletin tarihi sadece 100 yıla sığdırılır. Onlarca devlet yıkıp kurmuş olan bu milletin 2200 yıllık tarih sahnesinde olduğunu kabul ediyorsak eğer, gençlerimizden ricam gecmişimizı unutturmak isteyen, bizi sadece 100 yılın içerisine sığdırmak isteyenlerin oyununa gelmeyin. Öyle bir durum da ne oğuzkağanı, ne de onun soyundan gelen sultan Alparslanı, Ertuğrulu, Osman Gaziyi, Fatihi, Yavuzu, Süleymanı, Aldulhamidi ve daha bir çok Hakanımızı da yok saymış oluruz. Tarihini bilmeyen bir millet yok olmaya mahkumdur....

• Ayrışmayalım yeter.Politikacılar için ayrımcılık var olan siyasi sistemimizde avantaj sağlamaktadır.Aklınızı kullanın sosyal medyada havada uçuşan içi boş iddaalara inanıp fikir sahibi olmayın.Dahili ve harici bedhahlara dikkat edelim.Bunun için de yapmanız gereken okuyup araştırmak.Artık kütüphaneler online olarak hizmetinizde.Bilmeyenler varsa T.C kimlikle ücretsiz üye olabiliyorsunuz...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Baybars hocam hep dedim demeyede devam edeceğim ister banla ister yazma yasağı ver bana sen burada hakkaniyetli,adaletli davranmıyorsun.Burada aman saman ithal ediyoruz :) lafıda tartışmaya açıktır berkay hocada buna ithafen yazmış.Ben silinen mesajı gördüm keşke onunda ss'ni alsaydım o zaman forumdakiler karar verdi.Ben bir şey demiyorum.Burası siyasi bir forum değil ama baybars hoca kendi görüşü olursa o siyasi yorumları silmez farklı görüşü olursa siler.Tamami ile gördüklerim söylüyorum.Peygamber efendimizin güzel bir sözü vardır '' Haksızlıkkarşısında susan dilsiz şeytandır. '' -Hz.Muhammed ( s.a.v)

QLoL0r.png

Böyle bir hadis yok hocam. Bilginiz olsun. Bir ara araştırdım hiç bir kaynağı yok. Söyleyenler olmuş ama söyleyen efendimiz değil.

Kolaylaştırınız, güçleştirmeyiniz; sevindiriniz, nefret ettirmeyiniz. Hz. Muhammed (S.A.V)

• Besiktas hocam siyasi olarakta öyle siyasiyi geçtim futbol olsun günlük yaşam olsun eğer baybars hoca ile zıt görüşünüz varsa görüşünüze saygı duymadan direk mesaj siliyor.Adminliğin verdiği yetki ile direk mesaj siliyor.Bu kadar kolay olmamalı eleştiriye açık olmalı.Ben eğer baybars hoca ile aynı görüşlere paylaşan yazı yazsam burada kral olurum beni beğenir.Sırf zıt düşüncelerimiz var diye her konuda yorum siliyor bu hep böyle oldu.Kendi saman hakkında laf söylüyor öğlen gözümle gördüm berkay4535 vallahi tanımam oda saman ile ilgili bir şey yazdı mesajını silmiş.Tartışmaya açık demiş.Kendide tartışmaya açık laflar yazıyo.Kaldı ki burası meterolojinin ön planda olduğu forum.Biz bu forumu çok seviyoruz.Komple bir forum ama siyasi şeyler olmamalı.Siyasi duygular ile hareket ederse bu adminliği kötüye kullanabilir.

Einmal editiert, zuletzt von sura16 ()

• Dibine kadar siyaset yapıp siyaset olmasın demek çelişki olur

Burada milli meselelerde yorum yapılınca siyaset deniyor

İHA lar bu ülke için DEVRİM dir

Bu konu gündeme gelince , saman ithali gibi saçma bir konu ısıtılırsa asıl o Siyaset olur ve tabiki tartışma çıkar

Milli konularda daha esnek olalım , kimse de siyaset deyip daha da bilenmez boşu boşuna

• noluyor ? kaçtane foruma üyesiniz ? adalet konusunda hangi forum bizim gibi adaletli ?

nerde adaletsizlik gördünüz ?

yahu milletimiz devletimizi savununca neden bu siyasi olarak algılanıyor hepimiz bu devletin bir bireyi degil miyiz ?

lütfen hoşgörü ... unutmayinki bizim atalarımız Çanakkale de omuz omuza can verdi .

siyasi görüş ne olursa olsun ortak gaye vatan olsun . biz modlar adminler olarak elimizden gelenden fazlasını yapıyoruz emin olun . Ki Baybars abi aile sahibi aynı zamanda bir baba buna rağmen forum için elinden geleni yapıyor buraya zaman ayırıyor uykusuz kalıyor .

Lütfen sizden anlayış istiyoruz ...

• gelin bu konuyu güzel bir dua ile kapatalım .

Allah'ım sen yarınki seçimlerde vatanımız için milletimiz için dinimiz için en hayırlısı ne ise onu nasip eyle Ya Rabbi . Ülkemize huzur ver huzurumuzun bozulmasına izin verme Ya Rabbi . Hep beraber birlik içinde kavgadan gürültüden uzak yaşamamızı nasip eyle Ya Rabbi . Amin ...

• Benim demek istediğim şudur ki hepimizin ortak amacı ve gayesi ülkemiz ve vatanımızın birliğidir.Sihalar-İhalar muhteşem bir şey daha da gelişmesi dileğiyle ordumuza güç katıyor.Siha üreten sınırlı ülkelerdeniz hem de yerli yapımı.Buralara kadar her şey çok güzel ama bazı hocalar saman üzerinden yorum yapabiliyorsa diğer bir üyede saman üzerinden yorum yaparsa bu yorum silinmemeli.Silinecekse o diğer saman üzerinden yorum yapanlarda silinmeli.Burası bir meteorolojik forum ama çok çok yönlü bir forum.Ben şahsen bu forumu gerçekten çok seviyorum belki gün içinde en aktif kişiler içindende ben varımdır.Spordan tutun,bilimden,müzikten,kitaptan,havadan şudan budan her şey ile kapsamlı bir forum.Ama adaletli davranmalıyız.Ama ben genede baybars hocayı seviyorum gerçekten foruma vaktini çok ayırıyor.İş,güç ve ailesi varken bu kadar zaman ayırıyor ise genede saygıyı hakediyor.

Einmal editiert, zuletzt von sura16 ()