Konu Dışı [Genel Sohbet]

• Günaydın değerli Hava Forum ailesi. Herşeyin gönlünüzce geçtiği güzel bir gün dilerim cümleten 🍀

• Bugün internette gezinirken bi habere denk geldim. Dogruluk payi nedir bilemiyorum.kaynak:airporthaber

İstanbul Havalimanı taşınma sürecinde flaş gelime

27 Kasım 2018 13:34:53 - Havacılık Haberleri

İstanbul Havalimanı’na taşınma sürecinde kar uyarısı geldi. Taşınma tarihlerinde AKOM şiddetli kar uyarısı yapınca tarih erkene alındı.

İstanbul Havalimanı’na tam kapasite ile taşınmak için sayılı günler kala, taşınmaya ilişkin toplantılar da devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde İstanbul Havalimanı İGA yetkililerinin de hazır bulunduğu THY ve DHMİ başta olmak havacılık sektörü temsilcilerinin katıldığı toplantıda AKOM’dan kar uyarısı geldi.

28 Aralık ile 3 Ocak tarihleri arasında şiddetli kar yağışı öngörüsünde bulunan AKOM yetkililerinin uyarısı üzerine taşınma tarihinde farklı bir tarih ortaya atıldı. Buna göre İstanbul Havalimanı’na planlanan tarihten beş gün önce yani 26 Aralık günü taşınma sürecinin başlaması ve 28 Aralık tarihinde bitirilmesi üzerinde görüş birliğine varıldı.

• Selamlar HF ailesi herkese hayırlı akşamlar. Şöyle bir fikir geldi aklıma instagram kullanan dostlarımız varsa kullanıcı adlarımızı yazıp aramızda takipleşelim, ben başliyim :) 237 takipçi var bi el atalım yahu :)

oguzhan.agan

• Forumun kalabalık saatlerini bekledim bilerek bu paylaşım için. Her sene yazıyorum ve bu vahşet bitmeden hep katkım olsun diye yazacağım. Kışa geldiğimiz şu günlerde Kaz tüyü ürün almayın, aldırmayın. İnsanlar üşümeyecek diye bu canlara kıyılıyor. Bu vahsete ortak olmayin.images (8).jpeg

• Bugün pek sevgili dostum Erwin ile buluştum. Eski günleri yad ederken laf lafı açtı ve iş, onun da en az benim kadar ilgili olduğu meteorolojiye geldi. Uzun vade hakkında fikrini sordum. Kendisi 18-23 Aralık arasında çok güçlü bir yüksek basıncın, "Tıpkı bir zamanlar bizim gibi" Avrupa'dan Rusya'ya uzanacağı ve Asya kırsalından güçlü soğukların Doğu Avrupa'yı etkisi altına alacağı bilgisini verdi. "Umarım tıpkı bir zamanlar bizim gibi başarısız olmaz" dedim ve kahkalar eşliğinde, Alsas manzarasına karşı çaylarımızı yudumladık. Hatta yanımızda Ecmwf'nin Ceo'su Juan Garces de Marcilla da vardı, muhabbete kendini kaptırdığı için güncellemeyi başlatmakta yaklaşık 1 saat gecikti. Güzel ve eğlenceli bir gündü, herkese iyi geceler, iyi forumlar :)

Operation Barbarossa öncesi, 1942 kışının soğuk geçeceğini Führer'e söyleyip dikkate alınmayan meteoroloji sevdalısı Mareşal...